Vaikams tiesiog būtinos vasaros stovyklos: kaip išsirinkti tinkamą?

Stovyklos ne tik poilsis ar nuolatinis veiksmas. Jos – ir puikus laiko praleidimas, užimtumas. Ir jis yra daug tikslingesnis tada, kai būna nuoseklus ir turi konkrečius tikslus.

Stovyklose – veiklų įvairovė

„Tėvai labai nori, kad jų vaikai būtų užimti, saugūs ir kartu patirtų pažinimo džiaugsmą. Kiekvienam tėveliui rūpi vaikų laisvalaikis, o ypač – vasarai, kaip jų atžalų rutina tampa visai kitokia. Druskininkų jaunimo užimtumo centras (JUC) jau trečius metus koordinuoja Druskininkų vaikų vasaros stovyklas ir labai džiaugiasi jų gausa bei įvairove. Norime akcentuoti, kad stovyklų spektras yra įvairus, jos skirtos skirtingo amžiaus vaikams, o stovyklų vadovai – profesionalūs bei pasiruošę priimti Jūsų vaikus. Šiais metais finansuota 51 stovykla, 9 iš jų – su nakvyne. Primename, kad kiekvienas Druskininkų savivaldybės vaikas turi galimybę pasinaudoti savivaldybės suteiktu krepšeliu – 100 Eur. Tėvai, pasitarę su vaikais, pasirenka – lankyti dvi dienines stovyklas ar leistis į pilnos savaitės nuotykius, vykstant į stovyklą su nakvyne. Šiemet dieninių stovyklų kainos svyruoja nuo 70 iki 300 Eur už savaitę. Jeigu jos su nakvyne, kainos prasideda nuo 145 ir siekia 350 Eur už savaitę. 5 stovyklos savo veiklas jau pradėjo šią savaitę, todėl vietų skaičius jau dabar labai sparčiai mažėja. Kviečiame suskubti ir išsirinkti bei rezervuotis vietą jau dabar – www.juc.lt/stovyklos“, – sakė Druskininkų jaunimo užimtumo centro direktorė Aušra Nedzinskienė.

Druskininkų jaunimo užimtumo centras (JUC) jau trečius metus koordinuoja Druskininkų vaikų vasaros stovyklas ir labai džiaugiasi jų gausa bei įvairove / JUC archyvo nuotraukos

Pirmoji – „Savęs pažinimo“ stovykla

Druskininkų JUC vasarą pradėjo jau 10-us metus jaunimui organizuojama „Savęs pažinimo“ stovykla. Šiais metais stovyklautojai gamta ir kruopščiai paruošta programa džiaugėsi net keturias dienas. Jaunuoliai dalyvavo pažintiniame Senosios Varėnos žygyje. Jie baidarėmis įveikė 6 valandų „pradedančiųjų“ trasą. Stovyklos metu jaunimas pasitikrino ne vien ištvermę, fizinį pasirengimą, bet ir komandos tvirtumą.

Dvi dienos buvo skirtos gilinimuisi į save. Jaunuoliai išbandė jėgas, tapydami ir ieškodami prasmės vieni kitų kūriniuose. Stovykloje dalyvavo ir nuostabi lektorė Jurgita, kuri pasidalijo savo bei dukros sėkmės istorijomis.

Daug dėmesio stovykloje buvo skirta komandos formavimui ir stiprinimui. Stovyklautojai visas dienas buvo suskirstyti į nedideles  „Meškinų“, „Nikų“ ir „Ratų“ komandas. Jose atsiskleidė ne vieno jaunuolio kūrybiškumas, išmonė bei sugebėjimas dirbti būryje.

Stovykloje netrūko geros nuotaikos, muzikos, skanaus maisto, uodų bei kaitrios saulės. Nekantriai lauksime kitos stovyklos.

Druskininkų JUC informacija