Nuotolinis darbas JUC – beribės naujų atradimų galimybės


Druskininkų jaunimo užimtumo centras nuo lapkričio 7 dienos dirba nuotoliniu būdu. Kaip ir pavasarį, taip ir dabar, pirmoji savaitė buvo sunki. Dabar jau įsibėgėjome, ir viskas vyksta sklandžiai bei smagiai. Kiekvieną savaitę organizuojame veiklas jaunimui, prie kurių gali prisijungti tie, kurių amžius yra nuo 14 iki 29 metų.

Akimirkos iš jaunimo su JUC komanda sukurtų veiklų, kurios vykdomos nuotoliniu būdu – taip jaunuoliai „statė“ ir įrenginėjo JUC erdves/JUC vizualizacijos

JUC veiklas vykdo „online“, o kad jaunimas neliūdėtų, nemažai laiko skiriama pramogoms. Populiariausias žaidimas šiuo metu yra „Among Us“ (liet. „Tarp mūsų“), kurį tiesiog telefonu gali žaisti iki 10-ties žaidėjų vienu metu. Taip pat galime pasigirti puikiai pasisekusiu „Kahoot!“ klausimynu, kuris suteikia jaunimui galimybę patikrinti savo žinias, tuo pat metu varžantis su kitais jaunuoliais. „Kahoot!“ puikiai padeda sužinoti įvairių, naujų dalykų, jį rengiame kiekvieną savaitę, o klausimai kaskart paliečia vis skirtingas temas. Pirmasis „Kahoot!“ žaidimas patikrino bendras žinias. Kitą kartą jaunuoliai pasitikrino, kiek žino apie sportą, saugiai atsakinėjo į klausimus, susijusius su COVID-19 liga, taip pat bandė įveikti sudėtingus klausimus apie pyragus ir jų kilmę. Na, o paskutis žaidimas buvo tikra palaima istorijos žinovams, nes klausimai buvo apie Lietuvą ir jos istoriją.

Įvairovė padeda pagyvinti mūsų veiklas, todėl stengiamės išbandyti daugybę skirtingų žaidimų ir neįprastų veiklų. Viena iš tokių – gyvos transliacijos penktadienio vakarais, o ypatingai „Maisto gaminimas su Justinu“. Maistą gamina du žmonės – JUC darbuotojas Justinas ir vienas svečias, kuris moko Justiną, kaip reikia paruošti tam tikrą patiekalą. Kartais „pasikeičiama“ rolėmis, tada Justinas moko svečią pasigaminti tai, ką jis yra įpratęs gaminti namuose. Visi patiekalai yra nesudėtingi. Transliacijos metu kviečiame visus žiūrinčiuosius mokytis kartu gaminti maistą, suteikiame galimybę ir gyvai užduoti klausimus Justinui bei jo svečiui.

Beje, džiaugiamės, kad mūsų psichologai, kaip ir iki šiol, dirba pilnu pajėgumu, todėl kiekvienas jaunuolis gali su jais pasikonsultuoti. Telefonas registracijai – 8 60649625. Jeigu kyla poreikis tiesiog pasikalbėti, visada galite kreiptis ir į JUC darbuotojus „Facebook“ platformoje, telefonu arba el. paštu!

O kas laukia mūsų toliau? Tiksliai nežinome, bet kalbamės su jaunimu ir kitų miestų darbuotojais, išklausome ir atsižvelgiame į kylančius poreikius, dalijamės savo patirtimi ir tikrai neliūdime dėl to, kad nežinome, ką atneš rytojus. Nes juk geriausios idėjos ir gimsta netikėtai!

Visada laukiame, kada galėsime su jaunimu vėl susitikti gyvai, nes bendravimas internetu niekada nepakeis tikro kontakto ir veiklų, kuriose galime būti visi kartu, vienas šalia kito!

JUC informacija