Naujos galimybės parkūro sporto šakai Druskininkuose

2020-eji vietinei parkūro komandai „DruskininkaiRunners“ buvo pilni džiugių naujienų. Praėjusių metų pabaigoje penki komandos nariai kartu su Druskininkų jaunimo užimtumo centru parašė ir pateikė projektą Europos solidarumo korpusui. Kas iš to? Ogi finansavimas nuostabiai ir netradicinei sporto šakai ir dar saugesnės sąlygos išmokti viso to, ką druskininkiečiai praktikuoja jau daugiau nei dešimt metų!

Projekto metu „DruskininkaiRunners“ rengė nuolatines treniruotes visiems norintiesiems/Deivido Laukionio nuotrauka

„Vienybė judant“ – taip vadinasi projektas, kurio tikslas yra pagerinti parkūro ir laisvojo bėgimo sąlygas pirmiausia Druskininkuose, o paskui – ir visoje Lietuvoje. Projektas suteikė galimybę parkūro atstovams įsigyti nemažai naujo inventoriaus, kuris užtikrins saugų, greitą tobulėjimą treniruočių metu ir atneš didelę vertę Druskininkams – bus naudojamas dar daugybę metų. Projekto metu „DruskininkaiRunners“ rengė nuolatines treniruotes visiems norintiesiems, suorganizavo vieną stovyklą, dalyvavo įvairiuose renginiuose ir varžybose, tokiose kaip „Mamgrow winter JAM“ ir „Holy Pine”, kuriose po įnirtingo varžymosi pelnė prizines vietas.

Projekto metu komanda buvo užsibrėžusi dar vieną tikslą – sukurti pilnametražį filmą parkūro tema, tačiau čia kortas šiek tiek sumaišė COVID-19 situacija Lietuvoje. Filmo sukurti nepavyko, tačiau komanda nepasidavė ir sugebėjo vasaros metu nufilmuoti vaizdo klipų seriją, kurioje parodė, kaip atrodo skirtingų Lietuvos miestų parkūro aikštelės. Komanda apsilankė Alytuje, Birštone, Druskininkuose, Kaune, Kėdainiuose, Vilniuje ir pakalbino tų miestų parkūro atstovus. Jau greitai vaizdo klipus bus galima rasti „DruskininkaiRunners“ youtube kanale.

„Nepaisant to, kad karantinai apribojo parkūro treniruočių kiekį, į jas pritraukėme tikrai nemažai naujų žmonių“, – sakė Evaldas.

Negalima nepaminėti mokomųjų vaizdo klipų, kuriuos taip pat galite rasti „DruskininkaiRunners“ youtube kanale! Šiuo metu, stebėdami vaizdo įrašus, galite išmokti tris skirtingus parkūro judesius ir visiems nuostabą keliantį atbulinį salto. Bet tai dar ne viskas – per ateinančius metus tokių mokomųjų klipų bus dar ne vienas ir ne du! Projektas įgyvendintas sėkmingai, pasisemta nemažai naujos patirties ir įgūdžių. Sukurta daug dalykų, kurie dar ilgą laiką padės parkūro bei laisvojo bėgimo sporto šakoms vieningai tobulėti ir judėti pirmyn.

O kas komandos laukia toliau? Pamatysime visi kartu. Bet čia tikrai ne paskutinis šuolis pirmyn, siekiant padėti žmonėms judėti laisvai! O dabar likite sveiki, judrūs ir laimingi – to linki visa „DruskininkaiRunners“ komanda!

Projekto „Vienybė judant“ trukmė – 8 mėnesiai. Finansuota suma – 4000 Eur. Projektą finansavo Europos solidarumo korpusas. Viską apie projektą ir dar daugiau galite sužinoti suvedę „#vienybejudant” bet kurioje socialinėje platformoje ar interneto naršyklėje.

Deividas Laukionis