Nauji JUC komandos nariai – savanoriai iš užsienio


JUC dar 2020 metais gavo finansavimą Europos solidarumo programos projektui „Active youth – active community“ (Veiklus jaunimas – veikli bendruomenė) (Nr.2019-3-LT02-ESC11-006635), kurio metu sulaukėme savanorių iš skirtingų šalių: Italijos, Sakartvelo ir Turkijos. Visi savanoriai Druskininkuose praleis 9 mėnesius ir savanoriaus skirtingose Druskininkų savivaldybės įstaigose.

Dėl susiklosčiusios situacijos pasaulyje ir Lietuvoje kol kas veiklos bus vykdomos nuotoliniu būdu, tačiau tikimės, jog per visą savanoriavimo laiką bus galima susitikti ir gyvai, kad Druskininkų bendruomenės nariai galėtų be apribojimų bendrauti su savanoriais iš užsienio.

Druskininkų JUC komandą nuo vasario pradžios papildė savanoris Elmar Khalilov iš Sakartvelo/Druskininkų JUC archyvo nuotrauka

Prie Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos komandos nuo sausio vidurio prisijungė savanorė Valentina iš Italijos. Ji jau mėnesį savanoriauja mokykloje. Valentina jau spėjo pažinti mokinius, įsitraukti į komandos darbą ir pradėjo vesti italų kalbos pamokas mokiniams bei mokytojams.

Druskininkų lopšelyje-darželyje „Žibutė“ prie komandos nuo vasario pradžios prisijungė savanorė Zeynep iš Turkijos. Zeynep per gana trumpą laiką jau spėjo susipažinti su darželio bendruomene bei įsitraukė į darželio veiklas. Kartu su mokytojomis ruošiasi nuotolinėms pamokėlėms, jau spėjo pristatyti save ir savo šalį vaikams bei pedagogams.

Druskininkų JUC komandą nuo vasario pradžios papildė savanoris Elmar Khalilov iš Sakartvelo. Su juo aptarėme naujas idėjas ir galimybes bei būsimas veiklas. Taigi šiandien siūlome susipažinti su atkakliu, pilnu idėjų ir siekiančiu užsibrėžtų tikslų nauju JUC komandos nariu – savanoriu Elmar.

– Kokie žodžiai geriausiai apibūdina tave?

– Uolumas ir atsidavimas.

– Kaip įsivaizduoji savo idealią dieną ?

– Ideali ta diena, kuri priartina mane prie išsikeltų tikslų.

– Jeigu laimė taptų pagrindine valiuta, kuo dirbtum?

– Užsiimčiau labdara.

– Koks kitų žmonių įprotis tave labiausiai erzina?

– Aš esu kantrus žmogus, bet nenuoširdumas kartais gali mane suerzinti.

Apie ką galėtum sukurti 40 minučių prezentaciją, visiškai nepasiruošęs?

– Apie savo veiklas vietinėse nevyriausybinėse organizacijose.

– Kokiu iššūkių keliančiu dalyku užsiėmei pastaruoju metu?

– Praeitais metais savo veiklomis ir rezultatais nustebinau žmones, esančius šalia. Labiausiai iššūkį keliantys dalykai buvo sėkmingas projektų įgyvendinimas be didelių išteklių, taip pat ir mano patirtis vietiniame radijuje.

– Kada paskutinį kartą kvatojai iki nukritimo?

– Kai mano kambariokė Valentina bandė ištarti senus sakartveliškus vardus.

– Ko palinkėtum trimis metais jaunesniam sau?

– Nelinkėčiau nieko ypatingo. Iš esmės aš patenkintas savimi, gal tik palinkėčiau sau neprarasti pasitikėjimo savimi sunkiose situacijose.

– Kokį save įsivaizduoji po 10 metų?

– Matau save intelektualesnį ir dvasiškesnį.

– Ką tau reiškia savanorystė?

– Savanorystė man visų pirma reiškia daryti dalykus iš širdies. Tai yra gera priežastis mesti iššūkį sau ir padaryti šį pasaulį šiek tiek geresniu.

– Kodėl nusprendei savanoriauti?

– Dėl įdomios programos, kurią pasiūlė JUC ir, žinoma, dėl mano patirties šioje srityje, man suteikusios motyvacijos išbandyti save naujoje šalyje. Taip pat mano asmeninės savybės ir susidariusios aplinkybės labai prisidėjo prie mano sprendimo.

– Palinkėjimas JUC lankytojams.

– Linkiu būti aktyviems ir suteikti sau šansą pakeisti save į gerąją pusę.

Ateinančius 9 mėnesius Elmar prisidės prie jau vykdomų JUC veiklų ir papildys jas savo iniciatyvomis. Savanoris domisi knygų skaitymu, tad bus įsteigtas knygų klubas. Jau dabar online erdvėje penktadieniais galite jungtis prie pokalbių, kurių metu gvildenamos įvairios temos: savanorystė, kelionės, maistas ir panašios, klubo. Šachmatų žaidimo gerbėjus Elmar pakvies išbandyti savo jėgas juodų ir baltų kariaunų mūšyje, o kino kūrimo mėgėjams jis pasiūlys kurti įvairius filmukus, mokytis šios specialybės subtilybių. Pats Elmar kurs savo video blogus, kuriuose išbandys įvairias veiklas, pavyzdžiui, žvejybą. Juos žiūrėdami galėsite jį geriau pažinti.

Visas veiklas galite stebėti JUC „Facebook“ paskyroje, o 14-29 metų jaunimui siūlome jungtis į jaunimo grupę „JUC erdvėlaivis“. Elmar yra kupinas idėjų ir laukia, kada galės su bendruomene susitikti gyvai, todėl, jeigu norite pabendrauti, užduoti jam klausimų, dalyvaukite JUC veiklose arba parašykite mums į „Facebook“ paskyrą. Elmar su jumis susisieks!

Druskininkų JUC informacija