Lopšelyje-darželyje „Bitutė“ – sporto žaidynės, turinčios nuotykių skonį

Jau ne vienerius metus lopšelis-darželis „Bitutė“ įgyvendina ilgalaikio respublikinio projekto „Olimpinė karta“ moto – stiprinti olimpinį švietimą, kaip edukacinę veiklą, skleidžiančią olimpinius idealus ir vertybes. Dalyvavimas šiame projekte – tai ne tik vertinga įstaigos patirtis, tačiau ir puikus edukacinis sportinis veiklų spektras patiems mažiausiems Druskininkų gyventojams.

Projekto „Olimpinė karta“ renginio veiklose dalyvavo lopšelio-darželio „Bitutė“ grupių „Kregždutės“, „Žvirbliukai“, „Boružėlės“, „Koriukas“ ir „Širdelės“ vaikai ir svečiai iš lopšelio-darželio „Žibutė“ „Kregždutės“ grupės/Lopšelio-darželio „Bitutė“ archyvo nuotrauka

Spalio 16 dieną organizuotose sporto žaidynėse atliepėme projekto tikslą – ugdyti sveikus, judrius ir laimingus vaikus. Veiklose dalyvavo lopšelio-darželio „Bitutė“ grupių „Kregždutės“, „Žvirbliukai“, „Boružėlės“, „Koriukas“ ir „Širdelės“ vaikai. Esame laimingi, kad sulaukėme mažųjų svečių iš Druskininkų lopšelio-darželio „Žibutė“ „Kregždutės“ grupės. Tai ne tik sustiprino varžytuvių pojūčius, bet ir buvo puikus kolegialaus bendradarbiavimo tarp įstaigų pavyzdys.

Kurdami vaikams palankias edukacines veiklas motyvuojančiose aplinkose, sporto žaidynes pradėjome žaisminga „Flinto“ mankšta. Sportinių varžytuvių metu vaikai susipažino su rankinio, futbolo, krepšinio, žolės riedulio ir lengvosios atletikos sporto šakomis, galėjo jas išbandyti ir atrasti jiems labiausiai patinkančią. Rungčių užduotys buvo paruoštos su šių sporto šakų žaidybiniais elementais.

Vaikai turėjo galimybės patirti azarto, lyderystės, laimėjimo nuotaikas. O didžiausią įspūdį ugdytiniams paliko tinklinio sporto šakos rungtis, kuri sužavėjo savo ekspresija, kaita ir dinamika. Žaidynėse visos dalyvavusios grupės buvo apdovanotos padėkos raštais, kuriuos įteikė lopšelio-darželio direktorė Lina Bagdanavičienė, palinkėjusi vaikams būti judriais, sveikais ir tikrais būsimais Lietuvos olimpiečiais, ateityje atstovaujančiais skirtingoms sporto šakoms.

Žilvinas Matijošaitis,

neformaliojo ugdymo mokytojas