Jaunimo iniciatyvos – puiki proga gauti finansavimą savo idėjos įgyvendinimui

Kasmet Druskininkų savivaldybė suteikia galimybę jaunimui gauti iki 500 Eur įdomioms idėjoms įgyvendinti – šiemet finansuotos ir įgyvendintos net keturios jaunimo iniciatyvos / JUC archyvo nuotraukos

Kasmet Druskininkų savivaldybė suteikia galimybę jaunimui gauti iki 500 Eur savo nuostabioms idėjoms įgyvendinti. Šie metai taip pat nėra išimtis. Pirmuoju etapu (iki rugsėjo mėn.) buvo finansuotos ir įgyvendintos net keturios jaunimo iniciatyvos.

Pirmoji iniciatyva, kurią sugalvojo penkios žavios merginos, realizuota dar liepą. „Neon party” – taip vadinosi iniciatyva, kuri kvietė visą Druskininkų jaunimą nusikelti į „kitą“ pasaulį. Pasaulį, kuris apsuptas jaunystės, šokių ir tamsos, kurią jaunimas išsklaidė neoninėmis šviesomis. Merginos, įgyvendindamos savo iniciatyvą, išmoko organizuoti renginį, sužinojo, ko reikia, kad diskoteka pasisektų, įveikė nemažai kliūčių, kad viskas įvyktų taip, kaip suplanuota. Tą dieną (liepos 16) jaunimas įrodė, jog gali inicijuoti, gali šokti ir gali būti atsakingi!

Kita jaunimo iniciatyva – „League of legends“ – vaizdo žaidimo „vienas prieš vieną“ turnyras. Nuo šių metų Druskininkų jaunimo užimtumo centro (JUC) trečiame aukšte yra atidaryta Elektroninio sporto erdvė, kurios įrengimą finansavo Europos solidarumo korpusas. Šioje erdvėje beveik kasdien renkasi elektroninio sporto entuziastai, kurie ir sugalvojo suburti savo jėgas, kurdami iniciatyvą. Jų idėja – surengti didelį turnyrą, kurio nugalėtojai galėtų pasigirti ne tik iškovota pergale, bet ir puikiais prizais. Trys jauni ir perspektyvūs vaizdo žaidimų mėgėjai parašė iniciatyvos projektą, gavo finansavimą ir surengė turnyrą jaunimo erdvėje. Visa tai žmonės galėjo stebėti gyvos transliacijos, kuri truko net 6 valandas, metu. Po šešių valandų įtampos paaiškėjo trys geriausi „League of legends“ žaidėjai Druskininkuose.

Gustui Virbaliui atiteko pirmoji vieta, kurią jis užsitarnavo, nė karto nepralaimėjęs savo priešininkams. Tapęs šio turnyro nugalėtoju, Gustas parodė, kad nesunku suderinti ir sportą, ir vaizdo žaidimus, mat prieš keletą savaičių jis su komanda „Dream Team“ iškovojo pirmąją vietą Druskininkų naktinio krepšinio 3×3 jaunių lygoje.

Antroji vieta atiteko Viliui Goberiui, kuris akivaizdžiai buvo tiesioginės transliacijos žiūrovų favoritas. Tačiau finalinėje kovoje jam šiek tiek pritrūko kovinės dvasios ir jis vienu tašku nusileido Gustui. Trečioje vietoje liko Nedas Grigas, kuris į kovą atvyko, pasipuošęs nuostabia „League of legends” kepure ir buvo puikios nuotaikos! Daugiau informacijos apie elektroninį sportą Druskininkuose galite rasti socialiniuose tinkluose, įvedę „5kompai“.

O kaip jaunimas be sporto? Kitos dvi iniciatyvos buvo skirtos būtent sportui. Viena grupelė jaunuolių, dar kitaip žinomi kaip „Druskininkairunners“, jau daugybę metų veda parkūro treniruotes Druskininkuose. Siekiant, kad parkūro treniruotės taptų kuo saugesnės, reikalingas inventorius. Tam ir buvo panaudoti jų iniciatyvos pinigai. Už pateiktos iniciatyvos finansavimo lėšas jaunuolių komanda įsigijo tris čiužinius, kad būtų dar lengviau išmokti salto. Parkūro treniruotės Druskininkuose prasidės jau nuo spalio mėnesio, o visą reikiamą informaciją rasite „Druskininkairunners“ „Facebook“ puslapyje.

Antroji sporto iniciatyva įgyvendinama jau antrus metus iš eilės, ją suplanavo ir įgyvendino „Dutch style kickboxing“ komanda, kuriai atstovauja Ignas Povilanskas. Įgyvendindami finansuotą iniciatyvą, jaunieji kikbokso sportininkai visą vasarą rengė treniruotes, jų metu mokėsi naujų pratimų, lavino savo kūną ir konsultavosi su kineziterapeutu, dėstytoju bei sportininku Domantu Nedzinsku.

Pasak sportininkų, šios treniruotės su Domantu buvo labai išsamios, naudingos ir suteikė ne tik fizinės naudos, bet ir daug naujų žinių. Daugiau informacijos apie kikbokso treniruotes rasite „Facebook“ puslapyje „Dutch style kickboxing team“.

Jeigu ir tu turi idėją, kurią nori įgyvendinti, bet nežinai, kaip tai padaryti ar jos realizavimui trūksta visai nedaug, pildyk jaunimo iniciatyvų paraišką, kurią rasi
www.juc.lt/iniciatyvos

Antrasis paraiškų teikimo etapas jau prasidėjo. Paraišką galima pateikti iki rugsėjo 30 dienos, o visą reikiamą informaciją rasite
www.juc.lt