Aušra Nedzinskienė: „Šią vasarą vaikams Druskininkuose bus labai linksma“

Pasibaigus mokslo metams, gausus būrys jaunųjų druskininkiečių jau mėgaujasi vasaros atostogomis. Druskininkų savivaldybė pasirūpino, jog tos atostogos jiems būtų turiningos, visapusiškai naudingos ir pasiūlė ilsėtis gausybėje įvairių stovyklų.

Jau nuo praėjusio pirmadienio savo veiklą pradėjo keletas vasaros stovyklų. Jos veiks iki vasaros atostogų pabaigos, planuojama, jog stovyklose pailsės daugiau nei tūkstantis vaikų. Tarp stovyklautojų yra ir ukrainiečių vaikai, suradę Druskininkuose prieglobstį nuo karo.

Planuojama, jog šią vasarą stovyklose pailsės daugiau nei tūkstantis vaikų / Nuotrauka iš JUC archyvo

Vaikų poilsiu vasaros stovyklose jau antrus metus rūpinasi Jaunimo užimtumo centras (JUC). Apie tai, kokias stovyklas mūsų krašto vaikams šią vasarą siūlo Druskininkai, kalbamės su JUC direktore Aušra Nedzinskiene ir stovyklų koordinatoriumi Jonu Šimoniu.

Tarp stovyklautojų – jaunesni vaikai

Susidomėjimas vasaros stovyklomis didėja, pernai buvo organizuotos 59 stovyklos, o šiemet jų net dešimčia daugiau – 69.

„Džiaugiamės, kad šiemet pavyko pritraukti stovyklų organizatorių iš kitų miestų – jogos, teatro, kalbų stovyklas rengia specialistai iš Lietuvos didmiesčių“, –  sakė J.Šimonis. 

Pasidomėjus, kokio amžiaus vaikai dalyvaus stovyklose, A.Nedzinskienė pastebėjo, jog stovyklos skirtos įvairaus amžiaus vaikams – nuo priešmokyklinukų iki dvyliktokų,  tai priklauso nuo stovyklos organizatorių – kokio amžiaus vaikams jie nori daryti stovyklas.

„Pagrindiniai stovyklautojai – pradinukai, jiems labiausiai reikia tų stovyklų. 80 proc. stovyklautojų sudaro vaikai nuo 6 iki 12 metų. Mes, JUC,  daugiau organizuojame jaunimui skirtas stovyklas. Jaunuoliai taip pat eina į Sporto centro organizuojamas stovyklas, kad  palaikytų savo fizinę formą, stiprintų savo komandas. Vyresnieji nori labiau specializuotų stovyklų, kuriose tobulintų savo kompetencijas, pažintų save tam tikrose situacijose. Vyresni naudojasi kita mūsų siūloma programa –Jaunimo verslumo, jie aktyviai dalyvauja darbo rinkoje, nori užsidirbti“, – pasakojo A.Nedzinskienė.

Ukrainiečiams – dvi stovyklos

Visos stovyklos, anot JUC atstovų, turi turėti savo patalpas. Daugelis stovyklų organizatorių turi savo pastatus, kiti vaikus išveža prie jūros ar į kitas vietoves, o stovyklų organizatoriai, atvykusieji iš kitų miestų, patalpas nuomojasi sanatorijose, Druskininkų įstaigų bazėse. 

Kadangi šiemet Druskininkuose vasaros ir nuo karo Ukrainoje į kurortą atvykę ukrainiečių vaikai, tai jiems organizuotos net dvi stovyklos.

„Nuo birželio 13 iki liepos 31 dienos ukrainiečiams vyksta dieninė stovykla. Su jais dirba ukrainiečių ir lietuvių mokytojos, pastarosios  veda jiems lietuvių kalbos pamokas. Pirmiausia ilsėsis jaunesnieji ukrainiečių vaikai, o paskui ir vyresnieji.

Šia stovyklą organizuoja „Atgimimo“ mokykla.
Antrąją stovyklą jauniesiems ukrainiečiams organizuoja „Lions“ moterų klubas“, – pasakojo J.Šimonis. 

Stovyklų įvairovė yra labai plati, tai – sportinės, meninės, kūrybinės, sveikos gyvensenos, technologijų, eksperimentinės stovyklos. / Nuotraukos iš JUC archyvo

Stovyklautojai su KaYra kurs miuziklą

Paklausta, ar šiemet bus išskirtinių stovyklų, A.Nedzinskienė išskyrė aktorės ir dainininkės Kristinos Radžiukynaitės (KaYros) organizuojamą stovyklą, kurios metu bus mokoma teatro, muzikos ir šokio paslapčių, o pagrindiniu finaliniu akcentu taps pastatytas vaikų miuziklas.

„Tai ilgesnė stovykla, turinti intelektualų tikslą. Džiaugiamės, kad Kristina tam pasiryžo ir tikime, kad ji tikrai surinks vaikus. Šioje stovykloje bus daug profesionalumo, jos dėstytojai bus su gilia profesine patirtimi ir gerai Lietuvoje žinomi žmonės. Smagu, kad ji nusprendė šią stovyklą organizuoti Druskininkuose. Gal jos kaina ir didesnė, bet profesionalumo faktorius labai svarbus. Ten bus surinkta aukštos kvalifikacijos vadovų komanda, tai bus nacionalinio lygmens stovykla“, – džiaugėsi A.Nedzinskienė.

Iš naujų stovyklų, kurios organizuojamos šiemet,  pašnekovai paminėjo jogos ir užsienio kalbų stovyklas. 

Savivaldybė skiria 100 eurų krepšelį

Ar brangu išleisti vaiką į stovyklą?  Stovyklų korodinatoriai sakė, jog stovyklos, kurios veikia tik dieną, o vaikai sugrįžta nakvoti į savo namus, yra pigesnės,  stovyklos su nakvyne – brangesnės. O stovyklos, kurias organizuoja garsūs Lietuvos žmonės – dar brangesnės.

Turint galvoje, kad Druskininkų miesto savivaldybė, miesto gyventojų vaikams, dieninėms stovykloms skiria 100 Eur krepšelį, kurį galima panaudoti dviems stovykloms po 50 Eur, arba 100 Eur vienai naktinei stovyklai, tai tėvams tai nebus didelė finansinė našta.

„Stovyklų kainos svyruoja nuo 50 iki 300 eurų, vidurkis apie 100 eurų. Manau, jog tėvai savo lėšomis galės prisidėti, yra pakankama pasiūla, puikus, kainos, kokybės ir tematikos santykis. Stovyklose bus daug įdomių veiklų, tai nebus tik vaikų priežiūra“, – sakė A.Nedzinskienė.

Jos teigimu, visose stovyklose vaikai bus maitinami, apdrausti, vyks gausybė edukacijų, joms turi būti skirta ne mažiau kaip 50 proc. biudžeto. Stovyklų įvairovė yra labai plati, tai –  sportinės, meninės, kūrybinės, sveikos gyvensenos, technologijų,  eksperimentinės stovyklos.

„Mes pasirengėme stovyklų sezonui, atlikome vaikų apklausą, kokių stovyklų jie norėtų.  Aktyviai viešinome informaciją apie stovyklas. Tėvai, kuriems tai aktualu, susidomėjo ir rezervavo savo atžaloms vietas stovyklose.  Į stovyklas eina tie vaikai, kurie turi įgūdžių čia ateiti, kuriems čia patinka, tai – stovyklų fanatai. Naujų vaikų labai daug nebūna, eina tie patys. Nauji stovyklautojai –priešmokyklinukai, kurie laukia, kada ateis laikas jiems keliauti į stovyklą. Esu tikra, kad šią vasarą vaikams Druskininkuose bus labai linksma““, – sakė JUC direktorė.

Violeta Grigorienė, Druskininkų savivaldybės
administracijos direktoriaus pavaduotoja:

“Kadangi pagaliau baigėsi karantino diktuoti apribojimai, vaikai šią vasarą galės mėgautis visaverčiu bendravimu su savo bendraamžiais. Labai svarbu jiems vasarą gerai pailsėti, turiningai praleisti laiką ir sustiprėti. Druskininkai šią vasarą vaikams siūlo ypač daug ir įvairių stovyklų, dar daugiau nei pernai –pagal kiekvieno vaiko pomėgius, norus ir pageidavimus. Galima pasirinkti meninės pakraipos, taip pat sporto, edukacines ir aktyvaus polsio stovyklas.
Savivaldybė nuoširdžiai rūpinasi vaikų poilsiu ir padeda tėvams mažinti finansinę šių stovyklų lankymo naštą, kompensuodama dalį poilsio kainos. Norime, kad rugsėjį jaunieji druskininkiečiai ir kurorto svečiai sugrįžtų į klases sveiki ir pailsėję”.

Visa informacija apie vasaros stovyklas: www.juc.lt/stovyklos

Laimutis Genys