VšĮ Sanatorija „Belorus“ kreipėsi į „Swedbank“ – bankas privalo leisti sumokėti darbuotojams algas ir kitus mokesčius

Druskininkuose veikianti neįgaliems vaikams iš Baltarusijos gydymo ir reabilitacijos paslaugas teikianti VšĮ sanatorija „Belorus“ vasario pradžioje kreipėsi į „Swedbank“ dėl sąskaitų atlaisvinimo komunaliniams mokesčiams ir darbuotojų algoms.

Kaip informavo sanatorijos Darbo tarybos pirmininkas V. Šaruckij, visi teisininkai, su kuriais buvo konsultuotasi, vienbalsiai pasakė, jog Europos sąjungos reglamentas numato, kad, net ir taikant sankcijas, turi būti leidžiama vykdyti būtiniausius mokėjimus.

Tačiau „Swedbank“ atsitvėrė tylos siena – į įstaigos raštą dėl sąskaitų atlaisvinimo iki šiol nėra sureaguota.

„Paskutinį kartą darbuotojams pinigai buvo išmokėti sausio 5 dieną. Didžioji dalis gavo vadinamąsias prastovas, o tai tikrai nėra didelė suma. Įsivaizduokite, kaip dabar gyvena tiek 400 žmonių ir jų šeimos, antrą mėnesį neturintys pragyvenimo šaltinio? Juk reikia mokėti mokesčius, maitinti vaikus. Nė vienas mūsų darbuotojas nenori būti darbo biržos klientu, eiti prašyti pašalpų. Juolab, kad pagal teisės aktus bankas privalo leisti įstaigai atsiskaityti su darbuotojais, taip pat sumokėti komunalinius mokesčius. Kol kas reakcijos iš „Swedbank“ nesulaukėme, todėl savo kreipimąsi kartosime tiek kartų, kiek reikės“, – sakė V. Šaruckij.

VšĮ Sanatorija „Belorus“ sausio mėnesį kreipėsi į teismą dėl banko veiksmų, užšaldant sąskaitas, o iki tol, kol susidariusi situacija bus išspręsta teisiniu keliu, planuoja surengti trečią piketo akciją Vilniuje, prie Seimo, Prezidentūros ir „Swedbank“.

„Per du mėnesius nė viena institucija, pradedant banku, Užsienio reikalų ministerija, Seimu ar Vyriausybe, neparodė, kur, kokiame dokumente, kokioje vietoje į ES sankcijų sąrašą įtraukta sanatorija „Belorus“. Nes jos tuose sąrašuose paprasčiausiai nėra. Esame sąžininga, ne pelno siekianti gydymo bei reabilitacijos įstaiga. Noriu pabrėžti, kad šioje situacijoje labiausiai nukenčia ne kas kitas, o paprasti Lietuvos ir ypač Baltarusijos žmonės, šeimos, auginančios itin sunkią negalią turinčius vaikus, kurie gydymo Druskininkuose laukia metus ir daugiau. Todėl sieksime dar kartą atkreipti dėmesį į šią situaciją ir ją spręsti“, – sakė V. Šaruckij.

Primename, kad dar sausį sanatorijos darbuotojai, surinkę 371 parašą, kreipėsi į Prezidentą G. Nausėdą prašydami prisiminti savo pažadus apie gerovės valstybę ir padėti išspręsti susidariusią situaciją ne bedarbio pašalpomis, ne darbuotojų varymų į gatvę, o sąžiningu ir atsakingu įsigilinimu į ES teisės aktus, tačiau Prezidentas šio žmonių prašymo neišgirdo.

Sanatorijos „Belorus“ pranešimas spaudai