VRK narys, konservatorius V. Semeška nebaigė vidurinės mokyklos

Vyriausiosios rinkimų komisijos ir Druskininkų savivaldybės tarybos narys konservatorius Vilius Semeška nebaigė vidurinės mokyklos. Tokią išvadą pateikė tyrimą atlikusi Vilniaus apygardos prokuratūra.

Seka pasakas apie savo mokslus

Žiniasklaidoje plačiai nuskambėjus žiniai, kad VRK narys V. Semeška neturi brandos atestato, net keletą kartų  klausėme jo paties, tačiau atsakymo į klausimą, kur ir kada įgijo vidurinį išsilavinimą ir ar gali pateikti brandos atestato kopiją, taip ir nesulaukėme. Ar yra matęs V. Semeškos brandos atestatą, raštu klausėme ir konservatorių partijos pirmininką G. Landsbergį. Atsakymo, laukiame iki šiol. Ko gero, atestato ir jis nėra matęs…

Paaiškėjus, kad V. Semeška nėra baigęs vidurinės mokyklos, jo mundurą iš karto suskubo skalbti iš Lazdijų į Vilnių persikrausčiusi konservatorių šaukle vadinama Vilma Danauskienė. Gal ne už ačiū? Tačiau V. Semeškos brandos atestato viešai neparodė ir ji…

Panašu, kad politikas, painiojosi, apie vidurinio mokslo baigimą šią savaitę pasakodamas dienraščių „Kauno diena“ ir „Lietuvos rytas“ žurnalistams. „Kauno diena“ rašė, kad stodamas į Vilniaus aukštesniąją ekonomikos mokyklą ir greičiausiai komisijos paprašytas pateikti vidurinio mokslo baigimo atestatą, V. Semeška sakė, kad visi dokumentai pasiliko Vokietijoje, kadangi jis esą baigęs Vokietijoje institutą. O dienraščiui „Lietuvos rytas“ V. Semeška sakė, jog jam sunku pasakyti, ar yra įgijęs vidurinį išsilavinimą, esą turįs aukštesnįjį ir tuo džiaugiasi.

Taigi, ar įgijo vidurinį išsilavinimą, – politikui pasakyti sunku. Tai vis tik, muzikante, banko tarnautojau, politike, – kur tas nelemtas brandos atestatas?

 

Prokuratūros išvada nepatiko?

Viešoje erdvėje V. Semeškos sudėliotas Vilniaus apygardos prokuratūros nutarimas, panašu, stipriai skiriasi nuo siųsto Druskininkų savivaldybės Etikos komisijai. Ar jis klastoja dokumentus?

Nereikia klaidinti skaitytojų. Vilniaus apygardos prokuratūra priėmė nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones ne todėl, kad V. Semeška nepadarė jokios nusikalstamos veikos, o dėl senaties – praėjo 24 metai. Beje, nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą yra apskųstas ir skundas nagrinėjimas.

Tačiau konservatorius V. Semeška kažkodėl neviešina, kad prokuratūra konstatavo, jog jis nėra įgijęs vidurinio išsilavinimo. Tai nurodyta Vilniaus apygardos prokuratūros 2018 m. birželio 19 d. nutarimo 19 punkte, kuriame pažymėta, kad, V. Semešką priimant į Vilniaus aukštesniąją ekonomikos mokyklą, „buvo pažeista imperatyvi Švietimo įstatymo 6 straipsnio 1 dalies nuostata, kadangi stodamas į aukštesniąją mokyklą V. Semeška nebuvo įgijęs vidurinio išsilavinimo“.


Viešoje erdvėje V. Semeškos sudėliotas Vilniaus apygardos prokuratūros nutarimas, panašu, skiriasi nuo siųsto Druskininkų savivaldybės Etikos komisijai. Ar jis klastoja dokumentus?


Biografija išgalvota?

Paaiškėjus faktui, kad V. Semeška be vidurinio išsilavinimo sugebėjo studijuoti aukštosiose mokyklose, peršasi išvada, jog jis ne tik apgavo valstybę, bet ir šaltu veidu iki šiol melavo rinkėjams, pateikdamas suklastotą savo biografiją. Ar toks žmogus gali toliau eiti Vyriausiosios rinkimų komisijos ir Druskininkų savivaldybės tarybos nario pareigas?

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė žurnalistams sakė nematanti pagrindo abejoti Vilniaus apygardos prokuratūros konstatuotais faktais ir teigė lauksianti, kol VRK nario veiksmus įvertins Seimo nariai ir jį į komisiją delegavę konservatoriai: „VRK skiriantis Seimas turėtų įvertinti, ar nustatyta informacija dera su komisijos nario pareigomis, ar nemeta šešėlio komisijos nariui, partijai ir visai mūsų komisijai.“

 

Seimo LVŽS frakcija pradėjo rinkti parašus dėl nepasitikėjimo VRK nariu Viliumi Semeška

Antradienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcija pradėjo rinkti parašus dėl nepasitikėjimo Vyriausiosios rikimų komisijos nariu Viliumi Semeška. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės teigimu, Vilniaus apygardos prokuratūrai atlikus tyrimą, paaiškėjo, kad VRK narys V. Semeška rinkimų komisijai, Seimui bei rinkėjams pateikė tikrovės neatitinkančią informaciją apie savo išsilavinimą ir buvusią darbovietę. Pranešime spaudai rašoma, kad jis nutylėjo, jog nėra įgijęs vidurinio išsilavinimo ir savo biografijoje pateikė kitą klaidinančią informaciją. „Toks VRK nario elgesys negali būti pateisinamas jokiais argumentais. Sąmoningo klaidinimo bruožų turintys veiksmai nedera su etikos principais ir kelia abejones dėl nepriekaištingos VRK nario reputacijos. Nesuprantama, kaip taip gali elgtis asmuo, užimantis tokias atsakingas ir išskirtinų moralinių savybių reikalaujančias pareigas“, – sako A. Širinskienė. Pasak Seimo narės, Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos nariai savo veikloje turėtų vadovautis aukščiausiais etikos reikalavimais, paisyti geros moralės principų ir būti nepriekaištingos reputacijos.

Gavusi prokuratūros patvirtinimą, kad V. Semeška vidurinės mokyklos nebaigė, tyrimą dėl konservatoriaus elgesio pradėjusi Druskininkų savivaldybės Etikos komisija toliau aiškinsis situaciją, kitų V. Semeškos diplomų įsigijimo kelią ir teisėtumą.

„Mano Druskininkai“ jau yra informavę, kad V. Semeškos oficialiai pateikiama biografija kelia nemažai klausimų. Kaip jam pavyko 1990-aisiais patekti į Vokietiją? Kokius dokumentus iš tikrųjų pateikė, kirsdamas Lietuvos-Lenkijos ir Lenkijos-Vokietijos sienas? Galbūt išvykti iš Lietuvos padėjo, kaip mieste kalbama, paslaptingos poilsiautojos iš Maskvos atvežti dokumentai?


Konservatorius V. Semeška kažkodėl neviešina, kad prokuratūra konstatavo, jog jis nėra įgijęs vidurinio išsilavinimo

 

„Mano Druskininkai“informacija