VPS hostingas – privalumai trūkumai?

VPS hostingas – tai yra virtualus privatus serveris, skirta svetainių talpinimui (elektroninėms parduotuvėms, informacinio turinio tinklalapiams). Šis hostingo tipas užtikrina, kad visi duomenys bus izoliuoti vienoje virtualioje erdvėje, kurios resursai paskirti tik vienam vartotojui.

VPS (virtualus privatus serveris) – tai tarsi optimalus ar tarpinis variantas, tarp talpinimo plano ir fizinio serverio, kuriame užtikrinamas didelis našumas. Vartotojas užsisakydamas VPS hostingo palsaugą, gauna daugiau laisvės kontroliuoti programinę įrangą ir įrankius, priešingai, nei Bendrajame talpinimo plane. Tačiau didelis privalumas, kad naudojantis VPS hostingu, visai nereikia rūpintis fizine technine įranga – šį darbą atlieką duomenų centre dirbantys specialistai.

Verta paminėti, kad Virtualaus privataus serverio valdymui, reikalingi serverio administravimo pagrindai. Vienas svarbus dalykas, ką Jums patiems teks daryti, tai administruoti operacinę sistemą (Linux, Windows ar kitą) bei konfigūruoti programinę įrangą.

Žinoma, jeigu norite, nepaisant visko, užsisakyti VPS hostingo paslaugas, tačiau neturite tam žinių, visuomet yra išeitis. Galite kreiptis į tą įmonę iš kurios ketinate užsisakyti hostingo paslaugas ir prašyti rekomenduoti partnerius/įmonę, kuri galėtų minėtą darbą padaryti už Jus. Taip pat svarbu suvokti, kad visuomet reikia kopti tik aukštyn. Jeigu pradžioje rinkotės Bendrąjį talpinimo planą, pasvarstykite, galbūt atėjo metas žengti į priekį ir užsisakyti didesnes galimybes suteikiantį VPS hostingo planą.

Ne paslaptis, kad VPS hostingo rūšis suteikia vartotojui kur kas daugiau galimybių nei paprastas talpinimo planas. Pavyzdžiui, root prieigą, prieigą prie Apache ir t.t. Be abejonės, galėsite savarankiškai įdiegti SSL sertifikatą savo svetainei bei kitą norimą programinę įrangą. Kitais žodžiais tariant, kartu su VPS, gausite didesnę administravimo laisvę, tačiau visai nereikės prisiliesti prie techninės pusės. Kai kam, tai didžiulis privalumas.

Nepamirškite, kad Jums teks nemaža atsakomybė pasirinkti labiausiai Jūsų poreikius atitinkantį VPS modelį bei pritaikyti jį augantiems jūsų verslo poreikiams.

Kol kas reta įmonė, kuri leidžia perkelti VPS iš vienoje šalyje esančio duomenų centro į kitą. VPS perkelti negalima ar kaip kitaip kopijuoti. Prireikus perkelti serverį į kitą duomenų centrą, siūloma įsigyti VPS paslaugą pasirinktame duomenų centre, o duomenis perkelti rankiniu būdu. Būtina žinoti, kad tokiu atveju, įsigydami naują VPS paslaugą, bus suteikiamas ir naujas IP adresas.

Tiesa, turėkite omenyje, kad turėdami VPS paslaugą, jūs patys būsite atsakingi už savo duomenų saugumą ir turėsite patys kurti atsargines kopijas. Žinoma, bet kuriuo atveju, galite palengvinti sau darbą ir užsisakyti kitos įmonės paslaugas.

Su VPS galėsite viename serveryje patalpinti net kelias svetaines ir jas centralizuotai stebėti. Ši paslauga itin patraukli toms įmonėms, kurios turi ne vieną projektą. Žinoma, norint valdyti kelis projektus VPS serveryje teks pasisemti daugiau žinių bei naudotis ne vienu nauju įrankiu.

Būkite atidūs, tiek Jūsų, tiek Jūsų įmonės ir tinkallapio poreikiai kinta. Visuomet analizuokite ir nestovėkite vietoje. Galbūt metas pereiti į didesnius resursus serveryje siūlantį hostingo planą? Nevenkite konsultuotis su hostingo paslaugas teikiančiomis įmonėmis. Dirbantys specialistai mielai patars ir padės išsiaiškinti jūsų poreikius.