Šventųjų pušų festivalis – „Holy Pine 2023“ šiemet praūžė su dūmais ir lietumi

„Lietus gaudė lietų. Tik šventos pušys jį kiek pristabdė“, – taip poetiškai norisi apžvelgti jau 8-ąjį kartą Druskininkų jaunimo užimtumo centro (JUC) surengtą ekstremalaus sporto festivalį – „Holy Pine 2023“. Šįkart jis buvo „suspaustas“, tarsi sumuštinis tarp audros debesų.

Tie, kas yra bent kartą dalyvavę šiame renginyje, žino, jog „Holy Pine“ – karštas renginys. Ir tikrai karštis tvyrojo visur – jį generavo sportininkų ratukai, begalinis dalyvių užsidegimas parodyti geriausius savo sugebėjimus bei gausus žiūrovų būrys. Net penkios kategorijos vienoje „Skate park“ erdvėje: paspirtukininkai vertėsi per galvas, šokinėjo ant turėklų. Riedlentės riedėjo kaip pakvaišusios, klausė tik savo šeimininkų. Parkūro zonoje dalyvavo vaikai, vaikinai, šokinėjo ir merginos. Rodės, kliūtys jiems – jau nebe kliūtys, nes savo kūnus jie valdė kaip akrobatai. Riedutininkai slydo ant metalo konstrukcijų ir nebijojo nukristi. Na, o dviratininkai, atvykę iš visos Lietuvos, „skraidė“ parke lyg paukščiai neregėti.

Dėl lietaus parko danga buvo slidi, tačiau visi atsimins tuos BMX sportininkus, kurie, nepabūgę, rizikavo, kad pademonstruotų savo sugebėjimus. Saulė tikrai nelepino, tačiau ypatinga renginio viešnia –  Deimantė Radzevičiūtė iš „Drift Happens Team“ komandos – savo automobilio padangomis džiovino asfaltą ir ant jo „piešė saulutes“, taip šventiškai atidarydama festivalį.

Energijai palaikyti dalyviai ir smalsuoliai buvo kviečiami vaišintis kvapnia kava. Ją gamino „Solidarumo kava“ komanda, atvykusi net iš Panevėžio – būrys jaunų, iniciatyvių, intelekto sutrikimų turinčių jaunuolių, kurie spinduliavo nuoširdumu bei negailėjo šypsenų.

Renginys tikrai pavyko, nes jame darbavosi gausi nuostabių savanorių ir Druskininkų JUC komanda. Dalyvių pasiekimus įvertino ne tik šaunūs teisėjai, juos apdovanojo ir puikieji rėmėjai bei renginio draugai. Didžiausia padėka Druskininkų savivaldybei, Druskininkų Rotary ir Druskininkų Interact klubams, restoranui-muzikiniam klubui „Druskininkų kolonada“, Druskininkų kultūros centrui, Druskininkų vandens parkui, restoranui „Velvetti“, vandeniui „Akvilė“, „Eglės sanatorijai“, restoranui-vyninei „Sicilia“, „City Coffee“, asociacijai „Druskininkų klubas“, „Monster Energy“, Druskininkėlių sodybai, „Hula Boards“, UNOParks.lt, „Snow Arena“ Druskininkai, „Street Board“s, „Kablys + Skatepark“, „BoardSports“, „Deimantė Radzevičiūtė Drifting“, „Solidarumo kavai“, „Augusto Spaudai“, Viečiūnų bendruomenei „Versmė“, Druskininkų savivaldybės paslaugų ūkiui.

Riedlenčių kategorijos nugalėtojai:

I vieta – Rokas Ignotas, II vieta – Gintaras Kadziliauskas, III vieta – Eimantas Zemlys

„Best trick“ (liet. geriausias triukas) – Gintaras Kadziliauskas

„Future rider“ (liet. ateities paspirtukininkas) – Grigas Dobrovolskas.

Paspirtukų kategorijos nugalėtojai:

I vieta – Titas Markevičius, II vieta – Edvinas Balčius, III vieta – Paulius Zaveckas

„Best trick“ (liet. geriausias triukas) – Justas Visockis

„Future rider“ (liet. ateities riedutininkas) – Erik Dierkač

BMX dviračių kategorijos laimėtojai:

I vieta – Marek Beliak, II vieta – Grigas Dobrovolskas, III vieta – Erikas Majauskas.

Parkūro suaugusiųjų kategorijos nugalėtojai:

I vieta – Vėjas Zeleskis

II vieta – Gediminas Vengrauskas

III vieta – Joris Zdanavičius

„Parkour Future“ (liet. parkūro ateitis) – Saulė Vištinytė.

Riedučių kategorijos nugalėtojai:

I vieta – Rytis Aliukonis

II vieta – Justas Jelisejevas

III vieta – Paulius Tamoliūnas

„Bets trick“ (liet. geriausias triukas) – Julius Kiveris.

Druskininkų JUC informacija