Savivaldos rinkimuose Druskininkuose susirungs septynios politinės jėgos, po VRK sprendimo vienas sąrašas pašalintas

Savivaldos rinkimuose dalyvaujantys kandidatai stoja prie starto linijos. Likus pusantro mėnesio iki Savivaldos ir merų rinkimų, jau žinomos politinės jėgos ir politikai, kurie dalyvaus rinkimuose į Druskininkų savivaldybės tarybą ir sieks mero posto. Būti išrinktais sieks 7 politinės jėgos, iš kurių vienas – politinis judėjimas, sąraše turintis maksimalų kandidatų sąrašą.

Didžiausią rinkimų sąrašą Druskininkuose pateikė politinis komitetas „Už Druskininkus“ – 50 kandidatų. Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ sąraše – 28 pavardės. Lietuvos regionų partija į Druskininkų savivaldos rinkimus eina su 26 asmenų sąrašu. Lietuvos socialdemokratų Druskininkuose sąraše – 22 asmenys.

Darbo partijos sąraše Druskininkuose – 19 pavardžių. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše – 16 asmenų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga į rinkimus Druskininkuose ėjo su 25 asmenų sąrašu. VRK sprendimu, dalis šios partijos atstovų buvo išbraukti iš sąrašo, nes pateikė ne visus biografinius duomenis. Todėl iš rinkimų buvo eliminuotas visas sąrašas, mat nebeliko minimalaus kandidatų skaičiaus. Partijos atstovai planuoja kartu su kitomis į tokią pačią situaciją patekusiomis politinėmis jėgomis kreiptis į teismą.

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovai atsisakė dalyvauti Druskininkų savivaldybės tarybos rinkimuose.

Rinkimuose į Druskininkų savivaldybės tarybos 25 narių vietas pretenduoja 179 kandidatai – į vieną Tarybos nario vietą kandidatuoja per 7 kandidatus.

Druskininkų savivaldybės mero posto šiuose rinkimuose sieks šeši politikai.

Nors savivaldos rinkimuose dalyvauja aštuonios politinės jėgos, tačiau ne visos kelia kandidatus į Druskininkų savivaldybės merus. Kandidatų į merus nekėlė Darbo partija ir Tautos teisingumo sąjunga.

Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai mero rinkimai vyks 2023 metų kovo 5 dieną.

„Mano Druskininkai“ informacija