„Saulės“ mokyklos mokiniai ilsėjosi vaikų vasaros poilsio stovykloje „Vaivorykštė“

Nors dabar vasara, ir mokinių atostogos dar tik įsibėgėja, tačiau „Saulės“ pagrindinės mokyklos ugdytiniai jau sukaupė visą margaspalvę Vaivos juostą šaunių ir įsimintinų įspūdžių. Birželio 4-15 dienomis jie leido laiką dvi savaites trukusioje pažintinėje, o kartu ir pramoginėje vaikų vasaros poilsio stovykloje „Vaivorykštė“. Tokia stovykla organizuota jau kelerius metus iš eilės. Šiais metais veiklų iniciatore ir sumanytoja buvo socialinė pedagogė Kristina Rūkštelienė, kuri kartu su darnia komanda – grupių vadovais – planavo ir derino kasdienę stovyklautojų veiklą, užsakė edukacines ekskursijas, išvykas. Iš viso šiemet stovykla subūrė daugiau nei šimtą penkiasdešimt mokyklos priešmokyklinių grupių ir pradinių klasių mokinių, panorusių prasmingai leisti pirmąsias birželio dienas. Visi stovyklautojai pagal amžių, klases buvo suskirstyti į vienuolika grupių.


Stovykla subūrė daugiau nei šimtą penkiasdešimt „Saulės“ mokyklos priešmokyklinių grupių ir pradinių klasių mokinių, panorusių prasmingai leisti pirmąsias birželio dienas/„Saulės“ mokyklos archyvo nuotrauka

 

„Saulės“ pagrindinė mokykla jau dvejus metus įgyvendina gamtosauginę-ekologinę ugdymo kryptį, todėl neatsitiktinai ir šių metų stovyklautojų dėmesys buvo kreipiamas į gamtos pažinimo slėpinius ir įvairias įdomybes: mokiniai ne tik keliavo vietiniais gamtos pažinimo takeliais išpuoselėtuose, lankytojų mėgiamuose Karolio Dineikos ir Vijūnėlės parkuose, prie Eglės tvenkinio, po Antano Česnulio drožinių fantastinį pasaulį, bet ir aplankė miško, gamtos pažinimo muziejus. Itin įspūdinga išvyka laukė tų, kurie keliavo į Metelius bei Marcinkonis. Metelių regioniniame parko lankytojų centre mokiniai išgirdo įdomų pasakojimą apie Metelio, Dusios ir Obelijos ežerus, sužinojo, kiek balinių vėžlių vis dar gyvena šiose apylinkėse ir kuo įdomus jų gyvenimas; nudžiugo, sužinoję, kad čia aptinkama daugiau kaip šimtas gyvūnų ir augalų rūšių, įrašytų į Lietuvos raudonąją knygą, o kasmet rudenį, prieš palikdami gimtinę, čia stabteli kelios dešimtys migruojančių paukščių, šiltesnio klimato mėgėjų. Marcinkonyse stovyklautojai galėjo iš arčiau susipažinti su įvairiais gamtos slėpiniais, dar negirdėtomis ir neregėtomis mokslinėmis įdomybėmis.

Vandens paslaptį mokiniai galėjo perprasti, pramogaudami „Grand SPA Lietuva“ baseinuose, besimaudydami Vijūnėlės ir Eglės tvenkiniuose. Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Vilija Žadeikienė mokiniams papasakojo apie saugų ir atsakingą poilsį vasaros metu, mokė, kaip teisingai sutvarstyti sužeistas kūno dalis, kaip elgtis vandenyje, saugotis saulės kaitros ir įvairių mus puolančių vabzdžių.

Stovyklos dalyviai rytmetį pasitikdavo, žvaliai mankštindamiesi. Kiekvieną rytą mokyklos aktų salėje smagią Flinto mankštą jie atlikdavo su savo būrio vadovėmis bei šokių mokytoja Birute Levanaitiene – taip išjudindavo kūną, nuskaidrindavo nuotaiką ir mintis. Stovyklos programa neapsiėjo ir be sportinių rungčių, įvairių smagių estafečių ir atkaklių varžybų.

Jau pirmąją stovyklos dieną stovyklaujantys mokiniai ruošė ne tik kūrybingus, šmaikščius prisistatymus, bet ir piešė akvarele ant… plėvelės. Mokiniams teko atverti ir etninės kultūros lobynus. Stračiūnuose jie svečiavosi Milių bitininkystės ūkyje, ten klausėsi įtaigaus pasakojimo apie bites, jų teikiamą naudą, auginimo ypatybes, medaus išgavimo procesą, patys mokėsi lieti žvakę. Nuvykę į Merkinę, dalyvavo VŠĮ „Vienaragių šilo“ edukacinėje programoje ir pamatė, kaip gaminama juodoji keramika, susipažino su šio seno amato subtilybėmis, paslaptimis. Viešėdami pas Aušrą ir Taurą Česnulevičius, išvydo, kiek visokių grožybių galima pagaminti iš paprasčiausios druskos. „Druskos studija“ žavi lankytojus ne tik druskos panaudojimo, apdirbimo galimybėmis, užvis labiau, manau, ten visus traukia jaukūs ir labai šilti edukatoriai – entuziastai Aušra ir Tauras, negailintys nei savo laiko, nei žinių, puoselėjantys gražias tautiškumo tradicijas, galinčias įkvėpti bet kurį atvykėlį gražiems, prasmingiems darbams…

Po visų gamtinių odisėjų, pramogų ir edukacinių pažintinių pamokų stovyklautojams buvo įteiktos itin smagios dovanos – gimtojo miesto bei jo apylinkių grožybes, išpuoselėtas, įdomias vietas jie galėjo pamatyti, ramiai riedėdami geltonuoju traukinuku ir plaukdami senuoju Nemunu garlaiviu.

 

Renata Jaskelevičienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė