Prokurorų įtarimai Druskininkų savivaldybei patyrė fiasko

Pagaliau padėtas taškas Druskininkų aerodromo atnaujinimo byloje – Druskininkų savivaldybės taryba ir Druskininkų savivaldybės administracija sulaukė palankaus apeliacinės instancijos teismo sprendimo dėl Druskininkų aerodromo atnaujinimo.

Generalinės prokuratūros noras su žeme sulyginti šalia aerodromo statomus teniso kortus, prisidengiant viešuoju interesu, privertė pasitraukti investuotojus

Nuo 2021 metų spalio Alytaus apylinkės teismo Druskininkų rūmuose vykusiame ginče Druskininkų savivaldybės taryba ir Druskininkų savivaldybės administracija įrodinėjo savo pozicijas, susijusias su pasirinktu Druskininkų aerodromo atnaujinimo ir plėtros planu.

Prieš pusantrų metų Generalinės prokuratūros prokuroras pareikštu ieškiniu siekė panaikinti Druskininkų savivaldybės tarybos priimtus sprendimus dėl išnuomoto žemės sklypo ir išduoto leidimo tame sklype statyti administracinės paskirties pastatą bei paslaugų paskirties pastatus, taip užkertant kelią įgyvendinti originalias, naują požiūrį ir mąstymą puoselėjančias idėjas.

Bylą išnagrinėję pirmosios ir apeliacinės instancijos teismai ne tik nenustatė norminių teisės aktų pažeidimų, bet ir pažymėjo, kad Druskininkų savivaldybė prokuroro ginčijamais teisiniais aktais ir sandoriais ne pažeidė viešąjį interesą, o kaip tik jį įgyvendino.

„Savivaldybė užtikrino, kad naudą gautų visi: pastatyti teniso kortai skirti viešam naudojimui, juose gali sportuoti Druskininkų vaikai, miesto gyventojai ir svečiai, vykti čempionatai, turnyrai“, – teigė advokatė L. Gerasičkinienė.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas įsitikinęs, jog absurdiškas Generalinės prokuratūros noras su žeme sulyginti šalia aerodromo statomus teniso kortus, prisidengiant viešuoju interesu: „Buvo tik kliedesiai, bet privertė pasitraukti investuotojus. Kai po viešo tarptautinio konkurso Druskininkai sulaukė solidžios privačios investicijos, apimančios teniso kortų, oro uosto pastato ir kitos infrastruktūros įrengimą, Vilniuje sėdintiems prokurorams, ieškantiems, kaip įvykdyti gautus politinius nurodymus, pasirodė gera proga dar kartą kartą pulti, prisidengiant nelegalių daržų gynimu.“

Šiandien ir pirmosios instancijos teismas, ir apeliacinės instancijos teismai pasakė, kad savivaldybė ne pažeidė viešąjį interesą, o kaip tik jį įgyvendino. Bet kas iš to, pagaliau sulaukto teisingumo? „Druskininkai prarado privačias šimtatūkstantines II projekto etapo investicijas, skirtas administracinio pastato ir dengto paviljono kultūriniams ir sportiniams renginiams, statyboms. Jei ne angažuoti prokurorai, šiandien ta oro uosto vizualizacija jau būtų tikras pastatas mūsų aerodromo prieigose“, – sakė meras.

„Mano Druskininkai“ informacija