Plikledis, sniego nuošliaužos nuo stogų ir varvekliai kelia rimtą grėsmę

Šiuo metu Lietuvoje vyrauja permainingi orai – kai naktimis šąla, o dienomis temperatūra priartėja prie nulio arba būna pliusinė, ant kelių ir šaligatvių formuojasi pavojingas plikledis, ant namų stogų kaupiasi sniegas ir formuojasi varvekliai, kurie krisdami gali sužaloti žmones arba sugadinti jų turtą.

Ant namų stogų besikaupiantis sniegas
ir besiformuojantys varvekliai krisdami gali
sužaloti žmones arba sugadinti jų turtą /
Asociatyvi nuotrauka

Siekdami išvengti nelaimingų atsitikimų, įmonės, įstaigos, namų savininkai, daugiabučių namų administratoriai turi pasirūpinti savo pastatais – prašome saugiai, užtikrinant aplinkinių saugumą nudaužyti varveklius, pašalinti nuo pastatų stogų susidariusias sniego sankaupas.

Druskininkų savivaldybės administracija, atlikdama statinių naudojimo priežiūrą, kontroliuos, ar imamasi visų priemonių saugumui užtikrinti – ar nuo šlaitinių stogų šalinamas susikaupęs sniegas, ledas ir varvekliai bei, ar imamasi priemonių kelių ir takelių slidumui pašalinti.

Gyventojai atlydžio metu taip pat turėtų būti itin atidūs: prieš išeinant iš namų, patartina įvertinti kelių ir takelių slidumą, nevaikščioti arti aukštų pastatų, nestatyti prie jų bei apsnigtų medžių automobilių.

Tikimės, kad bendromis pastangomis pavyks apsaugoti bendruomenės žmones nuo varveklių ir sniego sankaupų keliamo pavojaus.