Pasidalinta darbo su socialinės rizikos vaikais patirtimi

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybėje organizuotame susitikime su Valstybinės vaikų teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovais dalyvavo Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Grigorienė, Vaiko teisių apsaugos, Socialinės paramos, Švietimo skyrių atstovai, Socialinės paramos centro, Policijos komisariato specialistai. Susitikimo metu aptarta darbo su socialinės rizikos vaikais praktika Druskininkų savivaldybėje ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas.

Susitikimo metu aptarta darbo su socialinės rizikos vaikais praktika Druskininkų savivaldybėje ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja V. Grigorienė pasitarimo dalyviams pristatė bendrą savivaldybės situaciją, informavo, kaip dirba vaiko gerovės komisija, kaip sprendžiamos iškilusios problemos, kaip prie kiekvienos probleminės situacijos sprendimo prisideda nevyriausybinės organizacijos ir bendruomenė. „Esame maža savivaldybė, gerai pažįstame savo bendruomenės žmones, todėl prie pagalbos teikimo šeimoms ir vaikams prisideda seniūnai, seniūnaičiai, aktyviausi nevyriausybinių organizacijų nariai. Dirbdami, stengiamės pirmiausia vadovautis žmogiškaisiais faktoriais. Kiekvieną kartą, pradėdami darbą su rizikos vaiku, savęs paklausiame, kaip spręsčiau problemą, jeigu tai būtų mano vaikas?“, – kalbėjo V. Grigorienė.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Vaiva Kirkauskienė akcentavo, kad savo darbe specialistai stengiasi nevartoti sąvokų „rizikos vaikas“ ar „rizikos šeima“ – tai yra šeimos ir vaikai, kuriems reikia didesnio specialistų dėmesio ir pagalbos. Minėtų sąvokų Druskininkų savivaldybės specialistai siūlo atsisakyti ir nacionaliniu lygmeniu.

Susitikime pastebėta, kad Druskininkų savivaldybėje vaikų, kuriems reikia papildomos pagalbos, yra nemažai. Atsakydami į tai, specialistai pabrėžė, kad jų darbo tikslas – pastebėti kiekvieną, kuriam reikia nors mažiausios pagalbos. „Geriau dirbti prevencinį darbą, pasiūlyti pagalbą laiku ir taip užkirsti kelią rimtoms problemoms“, – sakė V. Grigorienė.

Susitikimo metu išsakyti pastebėjimai, jog, atliekant prevencinį darbą, reikėtų pagalbos ir valstybės lygiu, kad būtų sudarytos sąlygos efektyviau padėti vaikams, kuriems reikia pagalbos.

Druskininkų mieste ir seniūnijose veikiantys dienos centrai bei Jaunimo užimtumo centras atliepia vaikų ir jaunimo poreikius, taip pat norėtųsi į prevencinį darbą įtraukti kuo daugiau nevyriausybinių organizacijų ir kaimiškąsias bendruomenes tam, kad darbas su vaikais, kuriems reikia pagalbos, būtų kuo efektyvesnis.

Išklausę visų pasisakymų, Valstybinės vaikų teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovai pažymėjo, kad Druskininkai – ne pirma savivaldybė, kurioje jie lankosi, domisi darbo praktika ir gerąja patirtimi. Šie vizitai padeda surinkti reikalingą informaciją. Atsižvelgiant į ją, ketinama paruošti bendras metodines rekomendacijas ar tvarkos aprašus.

 

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės informaciją