„Oazė senjorams“ – jaukūs namai oriai senatvei

Senėjant mūsų visuomenei ir nemažėjant emigracijos bangai, mūsų visuomenė susiduria su vyresnio amžiaus žmonių priežiūros problema. Taigi Lietuvoje atsiranda vis daugiau įstaigų, teikiančių paslaugas senyvo amžiaus žmonėms ir asmenis su sunkia negalia. Tačiau tokių globos namų senjorams ir neįgaliesiems vis dar labai trūksta, ypač – periferijoje.

„Oazė senjorams“ yra vieta, kurioje garbaus amžiaus žmonės gyvens jaukioje namų aplinkoje, bendraus, atras gamtos teikiamus malonumus, ilsėsis fiziškai ir dvasiškai / Asmeninio archyvo nuotraukos

Norėdamas užpildyti šią spragą, verslininkas iš Dzūkijos Giedrius Vitas su šeimyna nusprendė Lazdijų rajone įsteigti globos namus „Oazė senjorams“. Jiems buvo panaudota puikia įrengta ir ne vienerius metus Mikabalių kaime veikusi kaimo turizmo sodyba.

„Ne paslaptis, kad su amžiumi ateina ir ligos. Ne kiekvienas savo artimąjį galime kvalifikuotai globoti ir slaugyti namuose. Taip pat suprantame, kad senjorams dažnai pritrūksta ir paprasčiausio bendravimo su savo bendraamžiais. Todėl nusprendėme atidaryti privačius senjorų globos namus, kuriuose teikiame ilgalaikes ir trumpalaikes senyvo amžiaus ir asmenų su sunkia negalia socialinės globos paslaugas. Globos namus įkūrėme, suprasdami daugelio žmonių rūpesčius dėl senstančių artimųjų“, – sakė G. Vitas.

Jis pasakojo, kad norėjo sukurti tokius namus, kurie būtų jaukūs, nedideli, komfortiški ir švarūs, juose dirbtų savo darbą išmanantys ir šilti žmonės. G. Vito teigimu, tai bus tai vieta, kurioje garbaus amžiaus žmonės gyvens jaukioje namų aplinkoje, bendraus, atras gamtos teikiamus malonumus, ilsėsis fiziškai ir dvasiškai.

Verslininkas iš Dzūkijos G. Vitas su šeimyna nusprendė Lazdijų rajone įsteigti globos namus „Oazė senjorams“ / Asmeninio archyvo nuotrauka

Pacientai globos namuose „Oazė senjorams“ gali būti apgyvendinti patogiuose dviviečiuose kambariuose, kuriuose yra funkcinės lovos, spintos/spintelės rūbams bei kitiems daiktams, televizoriai, internetas, galimybė išsikviesti personalą, neišėjus iš kambario, individualus vonios kambarys. Esant poreikiui, jie bus aprūpinami judėjimui reikalinga neįgaliųjų įranga. Vienu metu „Oazėje senjorams“ dviviečiuose kambariuose su funkcinėmis lovomis gyvens tik 20 žmonių.

Pasidomėjus apie kitas „Oazė senjorams“ gyvenimo sąlygas, G. Vitas sakė, kad namų gyventojai bus maitinami 4 kartus per dieną, o švenčių proga jiems bus pasiūlytas specialus šventinis meniu.

„Pacientai bus užimti kiekvieną dieną – su kineziterapeutu, dailės terapeutu, muzikos terapeutu, socialiniu darbuotoju – pagal iš anksto numatytą programą. Veiks biblioteka, poilsio zona valgomuosiuose, jiems bus galimybė pasivaikščioti miške, įrengta terasa poilsiui“, – pasakojo globos namų steigėjas.

„Oazė senjorams“ atidaryta netoli Seirijų

Pacientai galės naudotis kirpėjos/manikiūro specialistės paslaugomis paciento kambaryje, asmeninių rūbų skalbimo paslauga.

„Kviečiame savo senjorą apgyvendinti atokiame gamtos kampelyje ir kartu klausytis pavasarinio gandrų kleketavimo, drauge grožėtis vasaros spalvomis, skanauti lauže skrudintų baravykų, rudenį rastų beržynėlyje. Atvykite ir įsitikinkite, kad mūsų namai yra geriausias pasirinkimas Jūsų artimajam“, – kviečia G. Vitas.

Daugiau informacijos apie ligonių priežiūrą, kainas, galimybes gauti valstybės kompensacijas globai ir sąlygas apsigyventi globos namuose,  tel. +370 618 04945, +370 686 20599, Šaltinių g. 36, Mikabalių k., Lazdijų r., Lietuva.

Užsakymo Nr. MDR-368-02