Nuo kovo 1 d. uždaromi Lavoriškių ir Raigardo pasienio kontrolės punktai

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui uždaryti Lavoriškių ir Raigardo pasienio kontrolės punktus Lietuvos pasienyje su Baltarusija. Nutarimas įsigalios kovo 1 d.

„Siūlymas uždaryti dar du pasienio punktus yra savalaikis ir būtinas. Kaimyninėse valstybėse liko po vieną veikiantį pasienio kontrolės punktą, o Lietuvoje – keturi. Dėl to 50 proc. padidėjo prekių, transporto ir asmenų srautų judėjimas per Lietuvos–Baltarusijos pasienio punktus. Srautams suvaldyti, kontrabandai užkardyti, tarptautinėms sankcijoms užtikrinti, eismo saugumo rizikai mažinti reikalingi dideli resursai. Šį sprendimą taip pat lėmė rizikos, susijusios su išaugusia Baltarusijos žvalgybos ir saugumo tarnybų veikla prieš Lietuvą ir mūsų piliečius“, – teigia ministrė Agnė Bilotaitė.

Taip pat nutarta nutraukti pėsčiųjų ir dviratininkų vykimą per Medininkų ir Šalčininkų pasienio kontrolės punktus, uždrausti keleivių įlaipinimą ir išlaipinimą Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punkte ir Kybartų geležinkelio pasienio kontrolės punkte, išskyrus išimtinius atvejus, dėl kurių sprendimą priima Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Reguliarų tarptautinį keleivių vežimą autobusais vykdantiems Baltarusijos ir Lietuvos vežėjams išduodamų leidimų skaičių nuspręsta riboti iki 50 proc.

2023 m. rugpjūčio 18 d. sustabdyta veikla dviejuose iš šešių pasienio kontrolės punktų Lietuvos pasienyje su Baltarusija: Šumsko ir Tverečiaus. Uždarius Lavoriškių ir Raigardo pasienio punktus, toliau veiks Šalčininkų ir Medininkų pasienio punktai.

2023 m. per valstybės sieną su Baltarusija, kelių pasienio kontrolės punktuose tikrinta beveik 3,9 mln. asmenų (25,5 proc. daugiau nei 2022 m.). 66 proc. tikrintų asmenų sudarė Baltarusijos piliečiai. Bendras Baltarusijos piliečių srautas visuose prie sienos su Baltarusijos kelių pasienio kontrolės punktuose išaugo apie 50 proc. Lietuvos piliečiai kirto sieną 684 tūkst. kartų. Tai 13,4 proc. mažiau nei 2022 m., bet skaičiai išlieka itin aukšti.

Primename, kad Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojama nevykti į Rusiją ir Baltarusiją pastaruoju metu suintensyvėjus Baltarusijos ir Rusijos institucijų priešiškiems ir provokaciniams veiksmams prieš Lietuvos piliečius, jau esančius ar laikinai atvykusius į šias šalis.

VRM informacija