Naujasis UAB „Druskininkų vandenys“ direktorius M. Jaskelevičius: „Tęsime pradėtus projektus ir diegsime įmonei reikalingas naujoves“

Šviesaus atminimo ilgametį „Druskininkų vandenų“ vadovą Vidą Jakimavičių pakeitė naujas direktorius. Nuo praėjusio antradienio vienai iš svarbiausių Druskininkų strateginių įmonių – UAB „Druskininkų vandenys“, šios bendrovės valdybos sprendimu, pradėjo vadovauti naujas direktorius Mindaugas Jaskelevičius. Po studijų Kauno technologijos universitete inžinieriaus-šilumininko specialybę įgijęs M. Jaskelevičius grįžo į gimtuosius Druskininkus, ilgą laiką dirbo Druskininkų savivaldybės Ūkio skyriuje, kuriame buvo atsakingas už vandens ir šilumos tiekimo klausimus. Todėl šios sritys jam puikiai pažįstamos.

Pradėjęs eiti naujas pareigas, M. Jaskelevičius ketina tęsti sėkmingai pradėtus įmonės darbus ir stengsis, kad ateityje UAB „Druskininkų vandenys“, kurioje dirba daugiau kaip 65 žmonės, taptų dar šiuolaikiškesnė, modernesnė, aprūpinta šiuolaikinėmis technologijomis. 

– Kuo buvo patraukli įmonė, kad nusprendėte tapti jos vadovu? Ar smagu, kad įmonės valdyba pasirinko Jūsų kandidatūrą?

– UAB „Druskininkų vandenys“ patraukli tuo, kad tai viena iš didesnių ir svarbesnių Druskininkų savivaldybės kontroliuojamų įmonių, užtikrinanti gyvybiškai svarbius gyventojų poreikius – geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų šalinimą. Kiekvienas žinome, kad negalime gyventi be vandens.

Taigi apsisprendimą siekti šio posto lėmė įmonės veiklos pobūdis, jos specifika ir tai, kad esu pakankamai gerai susipažinęs su bendrovės teikiamomis paslaugomis, kainodara ir kitais veiklos aspektais.

Vienai iš svarbiausių Druskininkų strateginių įmonių – UAB „Druskininkų vandenys“, šios bendrovės valdybos sprendimu, pradėjo vadovauti naujas direktorius Mindaugas Jaskelevičius/Roberto Kisieliaus nuotrauka

– Galbūt įtakos turėjo ir tai, kad UAB „Druskininkų vandenys“ turi labai gerą vardą, įmonė ne kartą įvertinta, jai įteiktas ir prestižinis Druskininkų savivaldybės apdovanojimas – bronzinė Ratnyčėlė?

– Taip, įmonė tikrai turi labai gerą vardą, ilgametę patirtį, pripažinimą ir nemažai įvertinimų. Tai, žinoma, ir buvusio jos vadovo, šviesaus atminimo Vido Jakimavičiaus nuopelnas.

Vadovauti įmonei atėjau, norėdamas tęsti pradėtus darbus, negadinti įmonės jau sukurtos sėkmingos veiklos struktūros, pobūdžio, santykių tarp personalo ir kitų dalykų. Tęsime pradėtus projektus ir, žinoma, diegsime naujoves, kurios tik pagerintų ir palengvintų įmonės darbą.

– „Druskininkų vandenys“ yra įgyvendinę ne vieną ES finansuotą projektą. Kuo jie buvo reikšmingi Druskininkams ir kokių projektų bus artimiausiu metu?

– Įmonė sėkmingai įgyvendino ir dabar įgyvendina ne vieną ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą.

Daugiausia buvo investuota į tinklų plėtrą, kad kuo daugiau gyventojų galėtų naudotis kokybišku vandeniu, šalinti išvalytas nuotekas. Dėmesys buvo skiriamas ir vandens kokybės seniūnijose užtikrinimui bei aplinkosauginių priemonių įgyvendinimui, tokių kaip tinkamas nuotekų sutvarkymas, jas kompostuojant ir panašiai.

Ir dabar nestovime vietoje. Kol yra galimybių, išnaudojame visus šansus gauti ES paramą. Toliau vykdome projektus, nukreiptus į infrastruktūros plėtrą. Pavyzdžiui, jau vykdomi vandens ir nuotekų tinklų įrengimo darbai sodų bendrojoje „Dainava“, neužilgo bus pradėti įrenginėti tinklai ir Baltašiškės gatvėje. Šiemet taip pat numatyta įrengti nuotekų šalinimo tinklus Pakalnės gatvėje, renovuoti nuotekų tinklus Pušų, Gojaus ir Sodžiaus gatvėse, pastatyti vandens gerinimo įrenginius Švendubrėje. Be to, pasinaudojant  Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšomis ir siekiant naikinti nuotekų surinkimo duobes, šiais metais prie nuotekų tinklų numatyta prijungti 30 individualių namų. O vienas iš pagrindinių ir didžiausių Druskininkams ir „Druskininkų vandenims“ projektų – vandens gerinimo įrenginių rekonstrukcija – bus pradėtas šiemet. Rekonstrukcijos preliminari vertė – 2,8 mln. Eur. Pusė lėšų – ES struktūrinių fondų lėšos, kita pusė – įmonės.

Įgyvendinant šį projektą, bus visiškai rekonstruoti Druskininkų vandens gerinimo įrenginiai, įrengiant naujus, modernius filtrus, sutvarkant pastatą, siurblinę ir kitus būtinus priedus. Po rekonstrukcijos darbų druskininkiečiai ir toliau galės naudotis dar kokybiškiau išvalytu vandeniu.

– Bet Druskininkų vanduo jau ir dabar yra labai kokybiškas, švarus.

– Vanduo tikrai yra švarus ir geras, atitinka visus kokybės reikalavimus ir netgi juos viršija. Tačiau dabartiniai valymo įrenginiai, nors ir nuolat prižiūrimi, remontuojami ir modernizuojami, yra eksploatuojami dar nuo 1983 metų. Todėl norime išnaudoti galimybę pasinaudoti ES parama ir juos atnaujinti. Juk nereikia laukti, kol suprastės geriamojo vandens kokybė – žiūrime į ateitį ir esame numatę įgyvendinti minėtą projektą jau dabar, kad vandens kokybė būtų užtikrinta ilgam laikotarpiui.

– Kokybiško Druskininkų vandens kaina taip pat nėra gąsdinanti. Ji ilgą laiką – viena iš mažiausių šalyje.

– Šiuo metu vandens kaina tikrai yra viena iš mažiausių Lietuvoje. Jeigu lyginsime miestus, kuriuose centralizuotai tiekiamas vanduo ir šalinamos nuotekos, galime didžiuotis, kad Druskininkai į priekį praleidžia tik tokius didmiesčius, kaip Vilnius ir Kaunas. Pagal vandens kainos dydį esame trečioje vietoje tarp mažiausiai mokančiųjų. Tai džiugina. Ir stengsimės, kad kaina liktų panaši.

– Kokia buvo Jūsų, kaip naujojo įmonės vadovo, pažintis su kolektyvu? 

– Kolektyvas man nėra visiškai naujas ir nepažįstamas. Esu buvęs įmonės valdybos narys, todėl su administracijos specialistais tikrai esu susipažinęs. Be to, dirbdamas Savivaldybės ūkio skyriuje, buvau atsakingas už geriamojo vandens tiekimą, taigi ši įmonė man tikrai buvo žinoma. Sprendžiant kasdienius reikalus, kone kasdien tekdavo bendrauti su čia dirbančiais žmonėmis.

Na, o pradėjus dirbti ir naujai pažvelgus į įmonę, jau kaip direktoriui, pirmoji savaitė buvo skirta susipažinimui su kiekvieno konkretaus padalinio vadovais, jų vykdoma veikla, jų turimais ištekliais, personalu, įgyvendinamais projektais, požiūriu į darbą, pasiūlymais, kaip būtų galima pagerinti vykdomą veiklą ir panašiai.

Stengiuosi su visais rasti bendrą kalbą, sutarti ir iš anksčiau čia dirbančiųjų pats pasisemti patirties.

O pirmiausia reikia detaliai susipažinti su įmonės veikla, ištekliais ir galimybėmis, personalu.

– Papasakokite trumpai apie save? Kokius mokslus baigėte? Kodėl atvykote dirbti ir gyventi į Druskininkus?

– Esu druskininkietis, čia gimiau ir užaugau. Baigęs mokyklą, išvažiavau mokytis į Kauno technologijos universitetą. Ten įgijau inžinieriaus šilumininko specialybę. Pabaigęs studijas, grįžau į Druskininkus. Ilgą laiką teko dirbti Druskininkų savivaldybėje, buvau atsakingas už vandens ir šilumos tiekimo klausimus, todėl šias sritis išmanau, žinau problemas, savivaldybės vadovų, gyventojų, verslo atstovų lūkesčius.

Teko kurį laiką padirbėti ir įmonės „Litesko“ padalinyje „Druskininkų šiluma“.

Druskininkus pasirinkau todėl, kad tai gimtasis ir labai mielas širdžiai miestas.

Tai kurortas, visos Lietuvos ir užsienio šalių žmonių traukos centras. Bet ir vietos žmonėms čia gera gyventi, kurti šeimas, auginti vaikus, planuoti savo ateitį.

Džiaugiuosi, kad turiu galimybę čia gyventi.

– Savo pavyzdžiu sėkmingai parodėte, kad Druskininkuose galima sėkmingai kurti šeimą, auginti vaikučius. Jūsų šeimoje auga net trys sūnūs.

– Žmona Laima – taip pat iš šio krašto – viečiūniškė. Šeimoje auginame tris sūnus – Aistį, Ugnių ir Jorį. Labai myliu savo šeimą ir ja džiaugiuosi.

Tiems skeptikams, kurie mano, kad Druskininkuose jaunoms šeimos nėra ką veikti, galiu pasakyti, kad veikti tikrai yra ką! Tik norėk! Galima aktyviai leisti laisvalaikį – važinėti dviračiu, sportuoti, maudytis, grožėtis gamta, lankyti įvairiausius renginius. Kiekvieną savaitę organizuojami kokie nors renginiai, manau, kad ir tų pramogų užtenka – vienoje ar kitoje vietoje kas nors vyksta. Tereikia pasirinkti ir pasinaudoti.

Čia ir vaikams puikios sąlygos sudarytos – ir mokytis, ir lankyti meno mokyklą, įvairius būrelius, sportuoti. Mano paties vaikai lanko ne vieną būrelį.

Man visada svarbu ne tik tai, ką koks miestas ar darbovietė gali suteikti man, bet ir tai, kuo aš pats galiu būti naudingas, ką pats galiu duoti.

– Tai ką artimiausiu metu ketinate suteikti „Druskininkų vandenims“?

– Pirmiausia norėčiau išlaikyti esamą įmonės lygį, tvarką ir personalo turimus gebėjimus. O iš savo pozicijos stengiuosi, kad įmonė tobulėtų, personalas keltų kvalifikaciją. Norėtųsi, kad ji būtų modernesnė, šiuolaikišksenė, aprūpinta pažangiomis technologijomis, moderniomis programomis, kurios palengvintų ir apskaitos, ir pačių darbuotojų darbą.

Sėkmingas darbas, manau, nebūtų įmanomas be Savivaldybės vadovų ir atsakingų specialistų palaikymo bei supratimo. Manau, kad mes tikrai rasime bendrą kalbą ir bendradarbiausime, sprendžiant aktualiausius klausimus. Džiaugiuosi, kad Savivaldybės vadovai išreiškė pasitikėjimą manimi. Stengsiuosi ir jų nenuvilti.

M. Jaskelevičius ketina tęsti sėkmingai pradėtus įmonės darbus ir stengsis, kad ateityje UAB „Druskininkų vandenys“ taptų dar šiuolaikiškesnė, modernesnė, aprūpinta šiuolaikinėmis technologijomis/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Laima Rekevičienė