Lynų keliui – jau treji metai

Prieš trejetą metų lapkričio pabaigoje Druskininkų savivaldybei ir bendrovei „Kautros keltuvai“ Druskininkuose įgyvendinus projektą ir atidarius Lynų kelią, juo jau persikėlė daugiau kaip 500 tūkstančių lankytojų – druskininkiečių ir kurorto svečių iš Lietuvos bei užsienio šalių. Savaitgaliais net ir šaltuoju metų laiku prie Lynų kelio kasų nusidriekia žmonių, norinčių persikelti oro gondolomis per Nemuną, eilės. Žinia apie Druskininkuose siūlomą smagią pramogą skrieja ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, todėl ir lankytojų čia netrūksta.

Lynų kelias suteikia galimybę į Druskininkus pažvelgti iš paukščio skrydžio/Roberto Kisieliaus nuotrauka

 

Per gimtadienį, kai UAB „Kautros keltuvai“ paskelbia akciją ir beveik savaitę Druskininkų gyventojams siūlo galimybę išmėginti unikalią pramogą už simbolinę kainą, sulaukiama ir druskininkiečių  susidomėjimo.

 

Kuria pridėtinę vertę Druskininkams

UAB „Kautros keltuvai“ direktorius Gintautas Pakusas sako, kad treji Lynų kelio veiklos metai prabėgo labai greitai, visą tą laiką įmonę lydėjo sėkmė, nebūta jokių didesnių nesklandumų:  „Mes subūrėme šaunią inžinierių bei aptarnaujančio personalo komandą, kurie puikiai prižiūri keltuvą ir džiugina druskininkiečius bei kurorto svečius. Žinoma, keltuvo, kaip pramoginio objekto keleiviams, norėtųsi pasiūlyti ne tik kelionę Lynų keliu, bet ir daugiau papildomų pramogų. Norėtųsi pakviesti juos pavaikščioti po mišką ar, pavyzdžiui, skulptūrų parką kitoje Nemuno pusėje, sukurti patrauklių atrakcionų. Kol kas to trūksta. Tiesa, mūsų partneriai ir kolegos anapus Nemuno problemą taip pat supranta ir pritaria, kad ją reikia spręsti – juk ne visi, persikėlusieji Lynų keliu, slidinėja. Kol kas dar nesame suradę to „bingo!“ sprendimo. Bet ieškome.“

Druskininkų svečiai, pramogaudami kurorte, išmėgina ir Lynų kelią. Kiekvieną mėnesį užsuka įvairios turistų grupės, edukacinių programų dalyviai, kurie persikelia per Nemuną Lynų keliu. Lankytojų srautas nemažėja.

Per pirmąsias tris pastarosios savaitės dienas Lynų keliu persikėlė beveik 300 lankytojų/Roberto Kisieliaus nuotrauka

 


 „Kartą per metus, švęsdami gimtadienį, druskininkiečiams dovanojame galimybę už simbolinę kainą – vieną eurą – pamatyti savo miestą iš paukščio skrydžio. Ir sulaukiame tikrai daug susidomėjusiųjų! Kaip verslininkai, esame visai patenkinti – dirbti galima. Uždirbti kol kas dar ne, bet tikimės, kad taip bus, kai atsiskaitysime su bankais. Dabar drauge su kitais čia veikiančiais pramogų objektais tiesiog kuriame Druskininkams pridėtinę vertę, siūlome patrauklią pramogą vietos gyventojams ir svečiams“, – sakė G. Pakusas.

 

 


Suteikia gerų emocijų

„Gera matyti laimingus žmones – juk besikeliantieji Lynų keliu patiria tikrai smagių įspūdžių. Lankytojų daugiausia sulaukiame savaitgaliais ir šiltuoju metu, tačiau gimtadienio proga taip pat jaučiame pagyvėjimą. Džiaugiamės, trečiojo gimtadienio proga sulaukę daugybės sveikinimų. Pirmosios mus pasveikino Druskininkų gidės, kurios dažnai atveda turistų grupeles persikelti Lynų keliu“, – sakė Lynų kelio operatorė M. Klybienė..


  Kai gimtadienio proga „Kautros keltuvai“ dovanojo druskininkiečiams galimybę išmėginti Lynų kelią už itin patrauklią kainą, sulaukiame daug druskininkiečių“, – pasakojo Lynų kelio operatorė Milda Klybienė.

 

 

 

 

 

 

 


 Pramogą vertina kurorto svečiai

Norinčiųjų persikelti Lynų keliu per Nemuną ir pastarąją savaitę netrūko. Druskininkiečiai ir atvykusieji iš kitų šalies miestų bei užsienio neatsispyrė pagundai pažvelgti į Druskininkus iš paukščio skrydžio ir noriai dalijosi patirtais įspūdžiais.


 Anastasija, Vitalijus Kleus su sūnumis Timofejumi ir Timūru iš Babruisko, Baltarusijos: „Lynų keliu kėlėmės pirmą kartą. Mums visiems labai patiko – nuostabi pramoga! Miškai, labai graži gamta, Nemuno upė – kvapą gniaužiantis įspūdis! Džiaugiamės, kad išmėginome šią pramogą.“

 

 

 

 

 

 


 Alvyra ir Vytas iš Kauno: „ Pasirodo, mudviejų gimtadieniai švenčiami tą pačią savaitę, kaip ir Lynų kelio. Vaikai mums gimtadienių proga padovanojo kelionę į Druskininkus, taigi sumanėme išmėginti ir „Lynų kelią“. Iš vakaro atėjome, pažiūrėjome, kaip keliasi kiti, ir patys susigundėme. Kelionė labai patiko, smagu. Ir labai gražūs vaizdai atsivėrė – upė, miškas. Meilės sala. Džiaugiamės, kad išmėginome šią pramogą.“

 

 

 

 


 Svetlana ir Igoris iš Baranovičių miesto, Baltarusijos: „Pirmą kartą kėlėmės keltuvu Druskininkuose. Buvome išmėginę tokią pramogą Bukovelio slidinėjimo kurorte, tik ten į kalną kilome atvirais keltuvais. Norėjome persikelti į kitą Nemuno pusę ir uždaromis gondolomis. Visai kitas efektas! Mums labai norėjosi į nuostabią Druskininkų gamtą pažiūrėti iš aukštai, keliantis Lynų keliu. Smagu, kad Druskininkuose yra tokia pramoga!“.

 

 

 

 

 


Įvairių Druskininkuose veikiančių įstaigų atstovai sakė, kad Lynų kelias sulaukia didelio kurorte apsilankančių svečių dėmesio.

 

Ieva Sobolienė, viešbučio „Pušynas“ marketingo specialistė: „Mūsų svečiai su dideliu noru bei entuziazmu išbando lyninį keltuvą, nori pasigrožėti Dzūkijos gamta iš paukščio skrydžio. Svečiai grįžta ir dalijasi teigiamomis emocijomis, negalėdami atsigrožėti Druskininkų vaizdais – ne veltui į mūsų miestą plūsta turistai iš visų pasaulio kampelių. Lynų kelio projektas, mūsų akimis, pasiteisino, todėl mielai siūlome savo viešbučio svečiams ir įtraukiame šią paslaugą į savo viešbučio pasiūlymus. Sveikiname partnerį gimtadienio proga ir linkime sėkmingos darbinės kloties ateityje“.

 

Evgenij Erhard, viešbučio „De Lita“ rinkodaros vadovas: „Viešbučio „De Lita“ svečiai aktyviai naudojasi mūsų teikiama nuolaida ir noriai išbando Lynų kelio pramogą. Pasak jų, tai paslauga, kurią verta išbandyti, viešint Druskininkuose. Dviguba nauda: iš keltuvo pasigrožėti nuostabiu vaizdu ir dar nuotaikingai nusikelti į „Snow Areną“.

 

Rimantas Palionis, Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius: „Lynų kelias – tai tarsi „teleportas“ tarp tropikų ir Arktikos, akimirksniu perkeliantis iš vandens parko pirčių į ledo karalystę. Kažin, ar pasaulyje atsirastų kita tokia vieta, sujungianti Pietus su Šiaure? Iš kitos pusės, Lynų kelias fantastiškai papildo miesto gidų ekskursijas, suteikia galimybę pamatyti Druskininkų „žaliuosius plaučius“, kuriančius kurorto gryną orą. Linkime ir toliau likti aukšto lygio paslaugos teikėju ir kiekvienais metais džiuginti turistus vis naujomis akcijomis ir atrakcijomis.“

Lynų keliu per trejetą metų persikėlė jau daugiau kaip 500 tūkstančių lankytojų – druskininkiečių ir kurorto svečių iš Lietuvos bei užsienio šalių/Roberto Kisieliaus nuotrauka

 

Laima Rekevičienė