Kovodami už savo šeimų išlikimą, sanatorijos „Belorus“ darbuotojai prašo Prezidentą įsigilinti į viešosios įstaigos situaciją ir vetuoti Užimtumo įstatymo su jį lydinčiais teisės aktais pakeitimus

Šios savaitės pradžioje Prezidentui buvo įteikta Druskininkuose veikiančios neįgaliems vaikams iš Baltarusijos gydymo ir reabilitacijos paslaugas teikiančios VšĮ sanatorija „Belorus“ darbuotojų peticija, kurią pasirašė 371 sanatorijos darbuotojas.

Siekdami įrodyti, kad jokios ES sankcijų nei įstaigos steigėjui, nei pačiai įstaigai, nei jos vadovui nėra taikomos, viešosios įstaigos darbuotojai Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą paprašė vetuoti praėjusią savaitę LR Seime priimtą Užimtumo įstatymą su jį lydinčiais teisės aktų pakeitimais, kurie įstaigos darbuotojus paliko be socialinių garantijų.

Peticijoje nurodomas darbuotojų šeimos narių skaičius tam, kad Prezidentas galėtų įsivaizduoti, kokį skaičių druskininkiečių skaudžiai palies dabartinė situacija.

Kaip informavo sanatorijos Darbo tarybos pirmininkas Vladislav Šaruckij, sanatorija susidariusią situaciją siekia išspręsti teisiniu keliu.

„Darbuotojai palaiko savo darbovietę, neketina išeiti. Dviejų mėnesių išeitinė pašalpa ir bedarbio statusas Užimtumo tarnyboje – tokia perspektyva mūsų netenkina. Esame sąžininga, ne pelno siekianti gydymo bei reabilitacijos įstaiga. Noriu pabrėžti, kad šioje situacijoje labiausiai nukenčia ne kas kitas, o paprasti Baltarusijos žmonės, šeimos, auginančios itin sunkią negalią turinčius vaikus, kurie gydymo Druskininkuose laukia metus ir daugiau. Kurorte turime pavyzdžių, kai darbdaviai atleidžia darbuotojus, o mūsų atveju tai padaryti mus ragina valstybė, nesukurdama jokio stabilumo“, – sakė V. Šaruckij.

Jis dar kartą pabrėžė, kad to paties steigėjo analogiška įstaiga Latvijoje veikia be jokių apribojimų. „Kaimyninės šalies įstaigos tinklapyje aiškiai nurodyta, kad ji priklauso Baltarusijos prezidento administracijai – tai gali pamatyti kiekvienas, užsukęs į oficialų įstaigos tinklapį“, – teigė V. Šaruckij.

371 VšĮ sanatorija „Belorus“ darbuotojai pasirašė peticiją, kuri buvo įteikta LR Prezidentui G. Nausėdai/Mariaus Dovidausko nuotrauka

VšĮ sanatorijos „Belorus“ darbuotojų peticijos ištrauka