Jaunimo savanoriška tarnyba: darydami gerą kitiems – dar daugiau gėrio gauna atgal

Druskininkuose tampa vis populiaresnė jaunimo savanoriška tarnyba.

Vis daugiau jaunų žmonių neatlygintinai dalyvauja įvairių visuomeninių organizacijų veikloje.

Praėjusią savaitę organizuotas renginys, skirtas jaunimo savanorystės stiprinimui Druskininkų savivaldybėje. Susitikime dalyvavo savanorišką veiklą organizuojančios asociacijos „Padėkime vaikams“ atstovai, Druskininkų savivaldybės mero patarėjas Simonas Kazakevičius, Jaunimo reikalų koordinatorius Mantas Micevičius, savanorius priimančių organizacijų vadovai, kuratoriai bei Jaunimo savanoriškos tarnybos (toliau – JST) savanoriai.

Jaunimo savanorišką tarnybą baigusiems savanoriams buvo įteikti pažymėjimai ir Druskininkų savivaldybės dovanos/Asmeninio archyvo nuotrauka

Renginio metu mentorės Aistė Fedaravičiūtė ir Monika Mažonaitė pristatė esamą Jaunimo savanoriškos tarnybos programos situaciją, pasidžiaugė vis didėjančiu ir plečiamu savanorystės tinklu Druskininkų savivaldybėje ir stiprėjančiomis priimančiomis organizacijomis.

A. Federavičiūtė sakė nesitikėjusi, kad, pradėjus veikti Jaunimo savanoriškai tarnybai Druskininkuose, bus tiek susidomėjusių, norinčių padėti kitam jaunų žmonių. Tačiau savanorystė Druskininkuose plečiasi, paliečia vis daugiau žmonių.

„Savanorystė jaunam žmogui yra nepamatuojamai svarbi patirtis asmeniniam ir profesiniam augimui.

Besidalindami su kitais žmonėmis savo laiku, žiniomis, veiklomis, jaunuoliai tobulina savo turimas kompetencijas arba įgyja naujų, auga ir stiprėja kaip asmenybės, mokosi iš kitų bendruomenės narių, įgauna daugiau drąsos, pasitikėjimo savimi, „pasimatuoja profesiją, – pasakojo A. Federavičiūtė. Jos teigimu, vyksta labai sąžiningi mainai – darydami gerą kitiems, savanoriai dar daugiau gėrio gauna atgal.

„Džiaugiuosi, kad galiu dalyvauti šiame procese kartu su savanoriu – stebėti, išklausyti, suteikti informacijos, kartu reflektuoti, o kartais – net spręsti iškilusius sunkumus“, – sakė Aistė.

Renginyje dalyvavęs mero patarėjas S. Kazakevičius pasidžiaugė aktyviu Druskininkų jaunimu, jauniems žmonėms palinkėjo stiprybės ir ištvermės, įveikiant iššūkius ir atrandant save savanorystės kelyje.

Tądien savanoriai dalijosi gerąja savanorystės patirtimi, iškilusiais ir įveiktais iššūkiais bei kuratorių, mentorių pagalbos svarba JST programos procese.

Susitikimo metu Jaunimo savanorišką tarnybą baigusiems savanoriams buvo įteikti pažymėjimai ir Druskininkų savivaldybės dovanos. Padėkota priimančioms organizacijoms, Druskininkų savivaldybei, o mentoriams – už bendradarbiavimą ir pagalbą, vystant savanorystės tinklą savivaldybėje.

Jaunimo savanoriška tarnyba – tai intensyvi 6 mėn. trukmės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, nuolat palaiko ryšį su kuratoriumi, mentoriumi ir reflektuoja apie patirtis savanorystės metu.

Laura Gardziulevičienė, asociacijos „Padėkime vaikams“ vadovė: „Manau kad tikroji savanorystė yra tuomet, kai jaunuolis savo laisva valia pasirenka dalyvauti programoje. Jaunimo savanoriškos tarnybos programa – viena iš savanorystės formų, kuri paremta struktūruotu 6 mėnesių koordinavimu ir jaunuolio atskaitomybe. Labai svarbu reflektuoti apie jauno žmogaus išgyvenimus visos savanorystės metu, todėl mentoriai nuolat bendrauja ir palaiko ryšį su savanoriu, dalyvauja jo augimo procese. Visgi geras pavyzdys turi stiprią galią ir plinta sparčiau nei mums atrodo, o tai įrodo ir didėjantys užsiregistravusių į Jaunimo savanorišką tarnybą jaunuolių skaičiai Druskininkų savivaldybėje. Svarbu pažymėti, kad jaunuoliai, baigę Jaunimo savanoriškos tarnybos programą, gauna pažymėjimus, kaip patvirtinimą apie dalyvavimą savanoriškoje veikloje. Tai – formalus dokumentas, kuris gali papildyti gyvenimo aprašymą (CV) ir būti reikšmingas jaunuolio ateities perspektyvoje. Akivaizdu, kad jaunuolis, dalyvaudamas programoje, keičia ne tik savo asmeninio gyvenimo rėmus, bet ir prisideda prie visos bendruomenės sąmoningumo, pilietiškumo augimo“.

Parengė Laimutis Genys