Iš Druskininkų kilęs verslininkas Robertas Razgus naujam gyvenimui prikels Alkos tvenkinio erdves

Jau šią vasarą Alkos tvenkinyje pradės veikti pripučiamų vandens takų parkas, naujam gyvenimui bus prikelta „Alkos“ kavinė. Tokį sumanymą savo gimtajame mieste drauge su partneriais įgyvendins iš Druskininkų kilęs verslininkas Robertas Razgus.

„Džiaugiuosi, kad iš kurorto išvykę druskininkiečiai sugrįžta turėdami puikių minčių. Roberto Razgaus investicijos ne tik sukurs unikalią pramogą kurorte, bet ir prisidės prie kurorto gražinimo, nedarbo rodiklių mažėjimo. Savivaldybė ketina prisidėti prie šios puikios iniciatyvos, investuodama iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos gautas lėšas. Džiaugiuosi vykstančiu bendradarbiavimu su verslininku ir esu įsitikinęs, kad ši nauja pramoga taps dar vienu traukos centru bei sulauks ypatingo turistų dėmesio“, – kalbėjo savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

R. Razgus: „Man, kaip druskininkiečiui, svarbu veiklą vykdyti savo gimtajame mieste – atiduodu duoklę Druskininkams už tai, ką jie davė man.“/Laimos Rekevičienės nuotrauka

O apie patį projektą R. Razgus mielai papasakojo „Mano Druskininkai“ skaitytojams.

 

– Esate druskininkietis, tad gal ir nereikia stebėtis, kad verslo ketinate imtis Druskininkuose?

– Man, kaip druskininkiečiui, itin svarbu veiklą vykdyti savo gimtajame mieste. Kaip pats mėgstu sakyti – atiduodu duoklę Druskininkams už tai, ką jie davė man. O davė tikrai daug! Būdamas 12-os metų, pradėjau aktyviai dalyvauti įvairiose jaunimui skirtose veiklose. Tuomet su bendraminčiais rengdavome projektus, organizuodavome veiklas, vykdavome į susitikimus, o finansavimą mūsų veiklai skirdavo Savivaldybė. Galėdavome vykti į susitikimus sostinėje bei kituose miestuose. Savivaldybė prisidėdavo ir finansuojant tarptautinius projektus, kurių metu vykdavome į užsienį. Meras Ričardas Malinauskas ir tuomet su jaunimu dirbęs Aivaras Kadziauskas mumis tikėjo. Būtent jie suteikė galimybę man tobulėti. Investavo į mane avansu, o dabar aš džiaugiuosi, galėdamas prisidėti prie Druskininkų gerovės savo investicijomis. Druskininkų kurortas, didžiausias Lietuvoje, man, kaip verslininkui, taip pat buvo ideali vieta investuoti. Jį kasmet aplanko vis daugiau turistų.

 

Kaip gimė mintis Alkos tvenkinį padaryti patrauklesnį druskininkiečiams bei poilsiautojams ir įkurti pripučiamų vandens takų parką?

– Kartu su partneriais šią vasarą atidarome vandens pramogų parkų tinklą, vienas iš „taškų“ bus Druskininkai. Dėl verslui sukurtos infrastruktūros, Savivaldybės pagalbos, patarimų, gamtos ir unikalios vietos – Alkos tvenkinio – Druskininkai neabejotinai bus gražiausias mūsų tinklo padalinys. Savo investicijai pasirinkome Alkos erdves, nes į šią vietovę žiūrime kompleksiškai. Investuosime ne tik į batutų parką, bet, padedant Savivaldybei, tvarkysime Alkos tvenkinį, jo krantą, prieigas prie vandens, investuosime ir plėsime vandenlenčių parką. Į parką žiūrime, kaip į vientisą objektą. Investuojame į didelę teritoriją, kurioje sukursime atskiras erdves pramogoms: vandenlenčių parką, maudykla, vandens batutų parką, kavinę „Alka“. Visa teritorija bus apšviesta, nutiestas naujas kelias iki kavinės, projektuojame namelius medžiuose, įrengsime vaikams atskiras zonas, kuriose jie galės pramogauti, maudytis, užkandžiauti.

 

– Kam bus skirtos pramogos, kokius savo klientus matote?

– Mūsų klientai – visi, nepriklausomai, kiek jiems metų. Pasiūlysime pramogų ir mamoms su kūdikiais ar mažais vaikais. Vandenyje turėsime atskirą zoną patiems mažiausiems vaikams, o ir senjorai turės ką veikti. Kadangi visoje teritorijoje bus skirtingų veiklų, jų ras kiekvienas, nesvarbu ar tai bus 4 metų vaikas, ar 99 metų senjoras.

 

– Teko girdėti, kad visiškai pakeis išvaizdą ir „Alkos“ kavinė. Ar išliks nors kiek autentikos, dėl kurios ji buvo kadaise labai mylima?

– Taip, autentika išliks, bet didžioji jos dalis – tik prisiminimuose.

Pats statinys, jo konstrukcija tikrai nesikeis, keisis tik interjeras. „Alka“ savo išvaizdą pakeis spalviškai. Padarėme naują terasą, atidengėme statinį nuo tvorų.

Viduje autentikos, kurią suteikdavo rastų/šaknų baldai, nebeliko. Kaip patys sakome, vieną tūkstantmetį „Alka“ atidirbo, naujas tūkstantmetis – nauja „Alka“: ir interjeru, ir baldais, ir mažosios architektūros elementais, ir valgiaraščiu, ir aptarnavimu, ir pramogomis.

Kavinėje nuolat darbuosis gerai žinomi Lietuvos šefai, o kartais atvyks ir kviestinių svečių, kurie patiekalus gamins pagal autentiškus receptus. Bus atnaujintos vandenlenčių trasos, kurioms bus pastatyta papildomų figūrų. Tam, kad šia pramoga vienu metu galėtų naudotis kuo daugiau poilsiautojų, planuojame įrengti dar vieną vandenlenčių sistemą.

Aktyvias pramogas papildys ir ramesnė paplūdimyje įrengta hamakų zona, šalio kurios veiks lauko kavinė. Svarstoma galimybė įrengti apžvalgos aikštelę. Bus atnaujinta ir visa infrastruktūra, įskaitant ir mažosios architektūros elementus. Planuojama įrengti viešuosius tualetus, suoliukus, persirengimo kabinas, daiktų saugojimo vietas. Medžiuose bus pakabinta daugybė lempučių, kurių skleidžiama šviesa tamsiu paros metu šiai vietai suteiks ypatingos auros.

 

– Kuo, paties manymu, verslui patrauklūs Druskininkai?

– Negaliu būti objektyvus, nes pats myliu šį miestą iki kaulų smegenų. Lyginome ir analizavome turistų skaičius, kurie kiekvienais metais vis auga. Pasakysiu pavyzdį – viename Lietuvos mieste mūsų idėją investuoti, kurti darbo vietas, pasiūlyti naujų pramogų Savivaldybė dar svarsto nuo sausio mėnesio. Neįtikėtina! Druskininkuose man užteko pristatyti savo idėją, ir visa Savavaldybės komanda buvo pasirengusi padėti ją realizuoti. Ir padėjo. Tai – nuostabaus komandinio darbo pavyzdys, dėl kurio investicijos į Druskininkus ateina, bet neišeina. Neįtikėtina, kaip dirba meras ir jo komanda.

Dėl ko mums patrauklūs Druskininkai? Būtent dėl komandinio darbo, augančių turistų srautų, bendrų rinkodaros veiksmų, pradedant sezoną. Šie dalykai labiausiai nulėmė mūsų sprendimą investuoti Druskininkuose.

 

– Kokių pramogų ir paslaugų, Jūsų manymu, dar reikėtų Druskininkuose?

– Mes matome nišą, kad trūksta jaunimui nakvynės vietų. Todėl dabar projektuojame ir skaičiuojame apgyvendinimui medyje skirtus ir pritaikytus namelius. Norime organizuoti stovyklas. Atvykus pas mus, vienoje vietoje klientai gautų viską: nakvynę, maitinimą, pramogas, puikų aptarnavimą.

 

– Ar žadate grįžti į gimtąjį miestą gyventi? Ar savo ateitį siejate su šiuo miestu?

– Taip, tik su Druskininkais sieju savo ateitį. Geresnės vietos gyventi, auginti vaikus Lietuvoje nėra. Čia faktas. Daug mano draugų jau pasirinko šį kelią ir grįžo į Druskininkus. Sukūrė verslus, augina vaikus. Man ir mano sužadėtinei Linai net nėra kitų minčių – tik Druskininkai. Namai yra namai.

Vilniuje vien kelionė į darbą kartais trunka pora valandų, o Druskininkuose automobilį galiu ir visai pamiršti. Visur nukeliauju pėsčiomis, bet to čia puikiai išvystyta viešoji miesto infrastruktūra. Druskininkai ideali vieta auginti vaikus, čia tam sudarytos išskirtinės sąlygos. Niekur kitur Lietuvoje nerastum vietos, kur tavo vaikas nemokamai būtų mokomas plaukti ar slidinėti. Druskininkų savivaldybė investuoja ne tik į traukos objektus, bet ir į vaikus – mūsų ateitį.

 

Kaip sekasi burti darbuotojų komandą?

– Vadovą jau buvome atsirinkę nuo naujų metų, jis buria sau komandą. Ir labai džiugu, kad jau radome 60 proc. darbuotojų. Nesitikėjome tokio aktyvumo, bet dabar jau džiaugiamės, kad, pasiūlę įdomų darbą, konkurencingą atlygį, tobulėjimo galimybes darbuotojams, sulaukėme tokio susidomėjimo. Mes ne tik mokėsime algas, bet prisidėsime ir prie darbuotojų lavinimo, jų tobulėjimo.

 

– Kada pakviesite pirmuosius lankytojus?

– Jei viskas bus pagal planą, „Alka“ ir batutai pradės veikti dirbti gegužės 21 dieną. WAKE parkas – WAKE INN – atidaromas šį savaitgalį. Iki kurorto šventės dirbsime savaitgaliais, o vėliau visas kompleksas veiks kiekvieną dieną.

Pripučiamų vandens takų parkas bus atidarytas gegužės 25 dieną, penktadienį, Kurorto šventės metu. Tądien organizuosime šeimų dienai skirtas įspūdingas varžytuves, o jų dalyviai galės laimėti išskirtinių prizų. Kviečiame visas Lietuvos šeimas gegužės 25-ąją atvykti į Druskininkus!

 

– Papasakokite šiek tiek apie save. Kokia veikla užsiimate?

– Šiuo metu visa mano veikla susijusi su didžiausiu vandens pramogų parkų tinklo atidarymu Lietuvoje. Žengiame ir į Latvijos rinką, tad darbo yra. Tikiu mūsų komanda, užsibrėžtais tikslais. Viliuosi, kad po metų galime turėti parkų tinklą ne tik Lietuvoje, Latvijoje, bet ir Estijoje.

 

– Ką dažniausiai veikiate, atvykęs į Druskininkus?

– Visada aplankau savo senelius, kurie gyvena Merkinėje, mamą ir draugus. Žinoma, daug vaikštome, nes Druskininkuose nereikia mašinos. Visada einame miškais iki Švendubrės, važinėjamės dviračiais ar tiesiog leidžiame laiką „Draugų namuose“, kuriuose susirenkame su draugais išgerti kavos, aptarti aktualijų.

 

Kokių pomėgių turite?

– Ūkininkauju. Raseinių rajone turime su tėčiu mišrų ūkį. Iki šių metų pradžios prisidėdavau daugiau, dabar prisidėsiu mažiau. Bet kai ūkis veikia jau nebe pirmus metus, galiu dalyvauti jo veikloje mažiau. Auginame danielius, vištas, karpius, tad rūpinuosi, kad mūsų išskirtinė produkcija pasiektų kavines, restoranus, prekybos vietas. Man tai labai įdomu, daug skaičiau, mokiausi, bandžiau. Dabar, susėdę prie ežero, galime diskutuoti apie žemės ūkį, vištas ar danielius iki kito ryto…

 

– Didžiausia svajonė, susijusi su Druskininkais?

– Grįžti gyventi į šį miestą kitais metais, užauginti jame mažiausiai 3 vaikus. Norėčiau būti naudingas savo miestui ir dirbti jo labui.

 

Alkos tvenkinyje ir prie jo atsiras vientisa pramogų ir poilsio zona, kurioje puikiai derės ne tik pripučiamų vandens takų parkas, bet ir atnaujinta, visiškai pakeisianti savo išvaizdą „Alkos“ kavinė

Laima Rekevičienė