Informacija gyventojams dėl laukinių paukščių

Druskininkų savivaldybės administracijos specialistai sulaukė gyventojų klausimų dėl Liškiavos ir Ateities gatvėse aktyviai šurmuliuojančių varninių paukščių.

Kaip informavo Ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Agnė Baranauskaitė, specialistai susisiekė su Lietuvos ornitologų draugija, kuri akcentavo, kad, siekiant reguliuoti šių paukščių populiaciją mieste, negalima jų šaudyti, o vienintelė priemonė, galinti padėti sumažinti nepageidaujamų sparnuočių, – pačių gyventojų atsakingumas.

Vienintelė priemonė, galinti padėti sumažinti nepageidaujamų sparnuočių, – pačių gyventojų atsakingumas/Asociatyvi nuotrauka

Gyventojų prašoma nelesinti ir dar labiau nejaukinti šių paukščių, taip pat rūšiuoti atliekas, greta konteinerių nepalikti šiukšlių ir maisto atliekų.

Druskininkų savivaldybė, įvertinusi galimą problemą, įrengia uždarus ir sandarius konteinerius bei šiukšlių dėžes tam, kad paukščiai neterštų aplinkos, ieškotų maisto gamtoje, o ne gyvenamosiose miesto zonose.

Pasak ornitologų, kuosos peri apleistuose kaminuose, namų ertmėse, drevėse ir inkiluose, todėl gyventojai neturėtų kelti joms tinkamų inkilų su didesne anga bei prižiūrėti savo namus, kad paukščiai ten neįsikurtų.

Primename gyventojams, kad laukinius paukščius (antis, karvelius, balandžius, varnas, žvirblius ir kitus) draudžiama lesinti ir draudžiamaisiais ženklais pažymėtuose Druskininkų skveruose, parkuose, alėjose, pėsčiųjų takuose, vandens telkinių prieigose ir kitose žmonių susibūrimo vietose.