Druskininkuose tarėsi 34 Lietuvos LIONS klubai

Šį savaitgalį Druskininkuose susirinkę didžiausios pasaulyje klubinės labdaros organizacijos LIONS nariai iš daugiau kaip 20 Lietuvos miestų ieškojo būdų, kaip surinkti daugiau lėšų labdarai. Lietuvoje jau veikia 34 LIONS klubai, vienijantys 670 narių, kurie nori savo laiką skirti visuomeninei veiklai ir padėti kitiems. LIONS veikla organizuojama vietinėse bendruomenėse, todėl klubų nariai yra arti žmonių, mato miestų, miestelių, rajonų bendruomenių problemas ir gali operatyviai sutelkti paramą bei ją paskirstyti. Pernai Lietuvos LIONS klubai suteikė paramos už daugiau kaip 1 mln. eurų. Šis skaičius kasmet auga.

LIONS klubų nariai, gražindami Druskininkų aplinką, papildė „Šimtmečio“ magnolijų sodelį šalia centrinio fontano naujais sodinukais/Druskininkų LIONS klubo archyvo nuotrauka

Lietuvos LIONS klubų gubernatorius Almantas Pėstininkas Forumo renginyje teigė, kad vienas iš LIONS tikslų – skatinti bendruomeniškumą, nes tik per bendruomenines veiklas galime susikurti visuomenę, kurioje gera gyventi.

Šventinės eisenos Druskininkuose metu LIONS klubai iš visos Lietuvos kvietė žmones atkreipti dėmesį į penkis visuomenės skaudulius, vardan kurių aktyviai dirba LIONS klubų nariai: diabeto prevencija, skurdo mažinimas, aplinkos apsauga, pagalba žmonėms su regėjimo negalia ir pagalba onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Šventės metu LIONS klubų gubernatorius apdovanojo aktyviausius LIONS klubų narius už pagalbą žmonėms, kūrybiškumą ir iniciatyvą. Druskininkų LIONS klubas šiam apdovanojimui pristatė klubo narę, „Atgimimo“ mokyklos direktorę Danutę Časienę. Šventės metu buvo prisaikdinti nauji LIONS klubų prezidentai – Druskininkų moterų klubui šiais metais vadovauja aktyvi prezidentė Lina Viselgienė.

„LIONS klubų tikslai ir uždaviniai, tam tikra prasme, sutampa su savivaldybės. Tai – žmonių gerovė, socialiniai reikalai, infrastruktūros kūrimas, rūpestis dėl vaikų, senelių, žmonių su negalia“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, savaitgalį pasveikinęs visus LIONS narius ir pasidžiaugęs, kad savo XXII-ajam metiniam forumui šie pasirinko Druskininkus.

LIONS klubų nariai Druskininkuose ne tik dalyvavo mokymuose, diskusijose, komandas stiprinančiuose sporto renginiuose, bet ir kvietė Druskininkų gyventojus bei svečius dalyvauti kraujo donorystės akcijoje, o gražindami Druskininkų aplinką, papildė „Šimtmečio“ magnolijų sodelį šalia centrinio fontano naujais sodinukais.

Įspūdingame Forumo šventiniame vakare buvo apdovanoti klubai, geriausiai pasirodę sportinėse varžybose. Pagrindinę taurę iškovojo Druskininkų LIONS moterų klubo komanda, pademonstravusi bendruomeniškumo ir pagalbos vienas kitam pavyzdį.

LIONS judėjimas – tai pagalba bendruomenėms, parama žmonėms, kuriems labiausiai jos reikia, lyderių ugdymas, bendravimas ir bendradarbiavimas. Jau netrukus LIONS klubai pakvies savo krašto bendruomenes į labdaros renginius padėti sunkiai sergantiems ar negalios ištiktiems žmonėms – nelikime abejingi jų kvietimui.

Parengta pagal Lietuvos LIONS klubų asociacijos informaciją