Druskininkuose – septyni nauji knygų nameliai

Minint Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, Druskininkų erdvėse – prie Druskonio ežero, Vijūnėlės pliažo, Gydyklų parke, Nemuno pakrantėje, netoli Grožio šaltinio ir vaikų žaidimo aikštelės, Muzikiniame skvere prie Muzikos mokyklos, K. Dineikos sveikatingumo parke, šalia „Saulės“ mokyklos – pastatyti septyni nauji knygų nameliai.

Įvairiose Druskininkų erdvėse pastatyti septyni nauji knygų nameliai / Edgaro Tamkevičiaus nuotraukos

Pirmasis knygų namelis prie Druskininkų parapijos namų buvo pastatytas prieš aštuonerius metus. „Matydami poreikį skaityti ir norą dalintis knygomis, nusprendėme įrengti ir daugiau knygų namelių. Juose mūsų biblioteka įdėjo įdomių knygų lietuvių ir užsienio kalbomis – kviečiu skaityti ir patiems pasidalinti knygomis, kurios jums galbūt nereikalingos, o kitiems – įdomios ir ieškomos. Dar vieną namelį ateityje planuojame įrengti skvere prie Druskininkų kultūros ir kongresų rūmų bei Justino Marcinkevičiaus atminimo paminklo“, – sakė meras R. Malinauskas.

Pasak specialistų, tokios bibliotekėlės viešose vietose po atviru dangumi suburia žmones kilniam tikslui – dalijimuisi, savišvietai ir bendravimui. Žmonės atneša knygas ir padovanoja jas bendram naudojimui, o skaitymui taip pat pasirenka norimą knygą, kurią perskaitę vėl grąžina. Bibliotekėlės principas – imu knygą, palieku knygą.

Knygų namelius papildo ir prižiūri Druskininkų viešoji biblioteka, nameliai laukia naujų knygų, tad kiekvienas, kuris turi namie perskaitytų knygų ar žurnalų, gali juos atnešti į bibliotekėlę.