Druskininkų viešojoje bibliotekoje – paroda „1“

Naujų metų išvakarėse meno mylėtojai skubėjo į Druskininkų savivaldybės viešąją biblioteką, kurioje organizuotas tradicinės parodos „1“ pristatymas. Kasmet tarpušvenčiu Druskininkų krašto menininkai susirenka pabendrauti ir pasidalinti įspūdžiais, kokie jiems buvo besibaigiantys metai, pasveikinti vieni kitus su artėjančiais naujaisiais, parodyti po vieną savo kūrybos darbą – dailės, muzikos ar literatūros kūrinį.

Pastaraisiais keletą metų parodos „1“ erdve tapo Viešoji biblioteka, o tradicinis renginys kasmet sulaukia vis daugiau norinčiųjų pateikti savotišką metų kūrybos ataskaitą. Šiemet parodoje galima išvysti ir druskininkiečiams gerai pažįstamų kūrėjų, ir pirmąkart prisistatančių menininkų per 2017-uosius sukurtų darbų. Renginio vedėja Ingrida Griniūtė visiems susirinkusiesiems perdavė Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus sveikinimus ir dovanas. Gražia paroda pasidžiaugė ir Viešosios bibliotekos direktorė Laima Žėkienė.

Susirinkę žiūrovai žinojo, kad prieš parodos atidarymą menininkų kūriniai bus išeksponuoti be kortelių su autorių pavardėmis. Tęsdami praėjusių metų tradiciją, organizatoriai ir šiemet pakvietė pačius parodos dalyvius atspėti, kas yra eksponatų autoriai. „Žinoma, per daugelį metų jau vienas kitą neblogai pažįstate, ir kiekvieno kūrybos braižas jums, ko gero, pažįstamas. Tikimės, kad ir naujausi jūsų darbai bus nesudėtingai atpažįstami,“ – sakė renginio vedėja I. Griniūtė.

Spėjantysis, išsitraukęs iš krepšelio kortelę su autoriaus pavarde, turėjo rasti jo darbą ir užkabinti kortelę. Atspėjus, kas yra kūrinio autorius, pastarasis pristatė savo darbą, jam buvo įteiktos Druskininkų savivaldybės įsteigtos dovanos. Tuomet pačiam teko traukti kortelę ir ieškoti kito autoriaus. Kad spėjančiajam būtų lengviau, jis sulaukdavo ir žiūrovų pagalbos – matydami, kad spėjantysis klaidžioja ekspozicijos labirinte ir eina tolyn nuo autoriaus, kurį ištraukė, darbo, sakė: „Šalta“, o jeigu artėjo –„Šilta“.

Šiemet surengtoje parodoje „1“ galima apžiūrėti Gintauto Akstino skulptūrą „Šv. Rokas“, Gedimino Mažinto sukurtą kompoziciją, Raimondos Bolienės paveikslą „Ruduo senam parke“, Romualdo Povilansko nutapytą „Druskininkų bažnyčią“, Alė Kalėdienės „VIVIR“, Dianos Lukošiūnaitės karpinį „Odė piliakalniams“, Adelberto Nedzelskio nutapytą peizažą „Prie tvenkinio“, Aušros Markevičiūtės siuvinėtą triptiką „Kalėdų dvasia“, Deivido Sinkevičiaus paveikslą „Faktotumas“, Juozo Kavaliausko ir Rimutės Viniarskaitės nuotraukų triptiką „Ugnis, vanduo ir žemė“, Eglės Vitonienės paveikslą „Pivonija”, Gulnaros Kupčinskienės darbą „Be minčių”. Apžiūrinėdami Antano Česnulio sukurtą skulptūrą „Išeinu”, daugelis pažino pernai Amžinybėn išėjusio druskininkiečių mylimo menininko Alfonso Šuliausko siluetą. Parodos atidaryme dalyvavęs menininkas, Druskininkų garbės pilietis A. Nedzelskis negailėjo gražių žodžių savo kolegai A. Česnuliui, taip greitai sugebėjusiam įamžinti A. Šuliausko atminimą savo sukurtoje skulptūroje.

Parodos „1“ žiūrovai turėjo galimybę susipažinti ir su A. Česnulio sūnaus Vytauto Česnulio kūryba – ekspozicijoje išvydo jo skulptūrą

„Angelas“.

Menininkė Daiva Stoncelienė žiūrovams pristatė savo paveikslą „Mylintys”, Neringa Akstinienė – savo austas juostas, pavadintas „Gyvenimo ženklais”. LiucijaVrubliauskienė parodoje eksponuoja „Nakties vizijas”, Lina Kabelkaitė – „Juostas“, Onutė Zakarienė –„Amarilių raudonį”, Natalija Bulotienė – „Į pasaką…“. Parodoje galima apžiūrėti tekstilininkės Onutės Olšauskienės sukurtus gobelenus, pavadintus „Ženklais”, Aurelijos Vilūnienės keramiką, Tauro Česnulevičiaus sukurtų sklulptūrų „Palaimintąjam Teofiliui Matulioniui” fotografijas.

Su savo sukurtais ailėraščiais su susirinkusiaisiais pasidalijo poetai Jonas Tertelis ir Alvyra Grėbliūnienė, o muzikinius kūrinius dovanojo muzikos studija „Mikutis“.

„Tegul šventinė nuotaika, pripildžiusi širdis šviesos ir džiaugsmo, neapleidžia Jūsų visus metus, telydi sveikata, neblėstanti energija ir gerovė. Tebus tai naujų galimybių, drąsių idėjų, svajonių išsipildymo, prasmingų darbų ir sėkmės metai,“ – visiems parodos dalyviams ir susirinkusiems į parodą linkėjo renginio vedėja I. Griniūtė.

Laima Rekevičienė