Druskininkų specialiosios tarnybos savo veiklą pristatė renginyje „Saugi vasara 2023“

Birželio 1-ąją, minėdami Tarptautinę vaikų gynimo dieną, siekėme atkreipti visuomenės dėmesį į saugų bei kokybišką vaikų ir suaugusiųjų poilsį Druskininkuose. Tą dieną Druskininkų Vilniaus alėjoje buvo suburtos įvairios tarnybos, kurios pristatė savo veiklą.

Renginyje dalyvavo Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, kurie supažindino dalyvius su atsakinga ir pavojinga ugniagesio gelbėtojo profesija. Vaikai turėjo progą apžiūrėti ugniagesių automobilį, kuriuo gelbėtojai vyksta į iškvietimus. Gelbėjimo tarnybos darbuotojai maloniai pristatė ir pademonstravo mašinoje esančią įrangą, supažindino su jos atliekamomis funkcijomis, taip pat pristatė 72 val. išvykimo krepšį. Jame yra visi reikalingi daiktai, būtini, esant reikalui, greitai išvykti (visa informacija svetainėje – www.lt72.lt). Renginio dalyviams taip pat teko išbandyti ugniagesių gelbėtojų pakėlimo bokštelį.

Druskininkų specialiosios tarnybos pristatė savo veiklą / Roberto Kisieliaus nuotraukos

Druskininkų greitosios medicinos pagalbos skyriaus medikai parodė automobilyje esančią specialiąją įrangą, paaiškino, kaip elgtis, atsitikus nelaimei, kur skambinti, į kokius dispečerio klausimus reikia aiškiai ir greitai atsakyti, kokius pirmosios pagalbos veiksmus atlikti, kol atvyks GMP medikai.

Šauniai pasirodė ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės Druskininkų užkardos kinologai – renginio dalyviai galėjo pamatyti puikiai išvystytus tarnybinio šuns sugebėjimus. Šiais metais buvo pristatyti šaunamieji ginklai ir kita įranga – naktinio matymo akiniai, žiūronai, elektrošokas, specialios kameros.

Lietuvos kelių direkcija į Druskininkus atsivežė saugos diržų įrenginių demonstravimo priemones, kurios sulaukė itin didelio susidomėjimo. Kiekvienas ją pabandęs renginio dalyvis turėjo galimybę įsitikinti, kokie svarbūs yra saugos diržai kelyje – atsitikus nelaimei, jie gerokai sumažina šansus būti stipriai traumuotam.

Druskininkų policijos komisariatas pakvietė žmones atsakyti į saugaus eismo klausimus bei dalijo prizus, o mažieji renginio dalyviai galėjo išbandyti saugaus eismo kilimą bei pasidžiaugti šuniuku Amsiumi.

Druskininkų sporto centras renginyje suorganizavo dviračių ir paspirtukų trasą, kurioje buvo galima pasitikrinti važiavimo įgūdžius.

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo sveikatos stotelę, kurioje žmonės galėjo pabandyti atlikti gaivinimą ant manekeno, Heimlicho metodą, naudojant užspringimo liemenę, užsidėti girtumo akinius bei teikė informaciją sveikatos stiprinimo klausimais.

Esame labai dėkingi visiems partneriams –  be Jūsų nebūtų tokio puikaus renginio! Tai tik dar kartą įrodo, kokie stiprūs galime būti susivieniję, dalindamiesi savo žiniomis su kitais. Visiems linkime saugios ir prasmingos vasaros!

Druskininkų savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija