Druskininkų savivaldybėje – Rotary International Globalios dotacijos projekto „Savižudybių prevencijos modelis ir jo taikymas Lietuvos savivaldybėse“ posėdis

Sausio 18 d. Druskininkų savivaldybėje organizuotas Savivaldybės vadovų, administracijos, Druskininkų „Rotary“ klubo bei kitų įstaigų atstovų susitikimas su Rotary International Globalios dotacijos projekto „Savižudybių prevencijos modelis ir jo taikymas Lietuvos savivaldybėse“ vykdytojais. Šiuo metu projektas jungia 11 Lietuvos savivaldybių, tarp kurių yra ir Druskininkai. Šio projekto tikslas – sukurti tvarų ir sistemingą savižudybių prevencijos modelį. Taip pat projekto metu planuojama atlikti savižudybių situacijos analizę Druskininkų savivaldybėje, sudaryti savižudybių prevencijos įgyvendinimo darbo grupę, apmokyti apie 150 specialistų, kurie susiduria su savižudybės krizę išgyvenančiais asmenimis, ir parengti Druskininkų savivaldybės savižudybių prevencijos algoritmą.

Projektą „Savižudybių prevencijos modelis ir jo taikymas Lietuvos savivaldybėse“ – SUPREME AIM pristatė atvykę svečiai, Rotary International Apygardos 1462, kuri jungia 54 „Rotary“ klubus Lietuvoje, tarptautinės tarnystės komiteto pirmininkas Vygintas Grinis bei psichologas, projekto įgyvendinimo Druskininkų savivaldybėje kuratorius Said Dadašev. Susirinkimo metu V. Grinis pristatė projekto ištakas, struktūrą, biudžetą, dalyvaujančias Lietuvos savivaldybes ir užsienio partnerius. S. Dadašev pasidalijo kitų savivaldybių gerąja patirtimi, įgyvendinant savižudybių prevencijos iniciatyvas, pristatė šių metų vasario mėnesį įsigaliosiantį Sveikatos apsaugos ministro įsakymą dėl pagalbos savižudybės grėsmę patiriantiems, savižudybės krizę išgyvenantiems ir savižudybės krizę išgyvenusiems asmenims organizavimo ir teikimo tvarkos aprašą. Jis pabrėžė, kad, nors šiuo metu Lietuvoje nėra nacionalinės savižudybių prevencijos strategijos, tačiau planuojama, kad šiais metais tokia strategija bus sukurta. Savivaldybės gydytoja Evelina Raulušaitienė pažymėjo, kad šiuo metu Druskininkų savivaldybėje tarptautinius standartus atitinkančius savižudybių prevencijos įgūdžių mokymus jau yra išklausę apie 60 įvairių sričių specialistų.

Druskininkų savivaldybėje organizuotas Savivaldybės vadovų, administracijos, Druskininkų „Rotary“ klubo bei kitų įstaigų atstovų susitikimas su Rotary International Globalios dotacijos projekto „Savižudybių prevencijos modelis ir jo taikymas Lietuvos savivaldybėse“ vykdytojais/Simonos Dailydaitės nuotrauka

Tikimasi, kad tikslingas bendradarbiavimas bei komandinis darbas tarp Druskininkų savivaldybės įstaigų bei įvairių sričių specialistų užtikrins kokybiškas ir laiku suteikiamas paslaugas asmenims, išgyvenantiems savižudybės krizę bei bus užtikrintas savižudybių prevencijos sistemos veikimas.

Druskininkų savivaldybės informacija