Druskininkų krašto kaimų bendruomenes subūrė tradicinis sąskrydis

Druskininkų kaimo bendruomenės penktadienio pavakarę susirinko į tradicinį sąskrydį, kuris šįkart organizuotas „Vilkės“ golfo aikštyne. Kaimų bendruomenės, renginyje dalyvavusi Druskininkų savivaldybės vadovų ir administracijos specialistų komanda, kaip ir kasmet, stebino išradingais prisistatymais, rungėsi Druskininkų sporto centro ir Visuomenės sveikatos biuro, „Vilkės“ golfo klubo parengtose rungtyse, bendravo, aptarė nuveiktus darbus ir ateities planus.

Komandos stebino išradingais prisistatymais, rungėsi Druskininkų sporto centro ir Visuomenės sveikatos biuro, „Vilkės“ golfo klubo parengtose rungtyse

Kaip sakė Druskininkų vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos administratorė Agnė Jazepčikaitė-Gaidienė, tokį bendruomenių sambūrį, siekiant aktyvinti kaimo bendruomenes, gyventojus, Druskininkų vietos veiklos grupė organizavo jau 7 kartą. Į renginį buvo pakviesti potencialūs pareiškėjai, kurie planuoja teikti paraiškas pagal Druskininkų vietos veiklos grupės teritorijos vietos plėtros 2015-2020 m. strategiją. Jos įgyvendinimui skirta 1 142 758 eurų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonę LEADER. Didžioji dalis lėšų bus paskirstyta naujų darbo vietų kūrimui ir verslo iniciatyvų skatinimui, socialinės atskirties mažinimui, jaunimo įtraukimui, regioninių produktų kūrimui ir bendradarbiavimui. Tai užtikrins tvarią kaimiškųjų teritorijų plėtrą Druskininkų savivaldybėje ateinančius 6 metus iki 2023 m. Planuojama, kad jau šį rudenį bendruomenės, NVO ir kitos organizacijos galės teikti paraiškas paramai gauti.

Į renginį atvyko Leipalingio, Viečiūnų, Kairiojo Nemuno kranto, Bilso, Jovaišių, Jaskonių ir Naujasodės, Ricielių, Neravų, Švendubrės bendruomenių atstovai, Druskininkų savivaldybės bei Druskininkų VVG svečių komandos. Visus susirinkusiuosius pasveikino ir gražiu bendruomenių bendravimu ir bendradarbiavimu pasidžiaugė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, jo pavaduotojas, Druskininkų vietos veiklos grupės valdybos pirmininkas Linas Urmanavičius, Druskininkų vietos veiklos grupės vadovas Alvydas Varanis, LR Seimo narys Zenonas Streikus.

Renginio pradžioje buvo iškilmingai iškeltos Druskininkų savivaldybės ir Druskininkų kaimo bendruomenių vėliavos. Sąskrydžio dalyvių laukė bendruomenių prisistatymas, golfo rungtys, linksmos estafetės, šaudymas iš lanko bei pneumatinio šautuvo. Organizuota ir rungtis, kurioje varžėsi 9 kaimo bendruomenių pirmininkai. Jie demonstravo taiklumo, šaudant pneumatiniu šautuvu sugebėjimus – turėjo pataikyti į prie kaliausės pritvirtintus balionus.  Paaiškėjo, kad taikliausi yra Švendubrės kaimo bendruomenės pirmininkė Ramunė Konstantinavičienė, Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenės pirmininkas Juozas Sadauskas bei Ricielių kaimo bendruomenės pirmininkas Algis Bolys. Specialų prizą už taiklumą Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas įteikė Švendubrės kaimo bendruomenės pirmininkei R. Konstantinavičienei.

Visoms komandoms atiteko Druskininkų savivaldybės įsteigti prizai. I-osios vietos laimėtojams – Viečiūnų Bendruomenė Versmė“ komandai atiteko golfo pamokos „Vilkės“ golfo aikštyne; II-ąją vietą laimėjusiai  Druskininkų savivaldybės komandai ir III-osios vietos nugalėtojams – Bilso bendruomenės komandai – pramogos Vandens parke. Pasveikinti ir krepšinio varžybose 3×3 nugalėjusi Leipalingio bendruomenės komanda, II vietos nugalėtojai – Viečiūnų bendruomenės ir III-ąją vietą iškovoję Jaskonių ir Naujasodės bendruomenės atstovai.

Renginį organizavusi Druskininkų vietos veiklos grupė dėkoja partneriams – Druskininkų savivaldybei, „Vilkės“ golfo klubui, Druskininkų sporto ir Kultūros centrams,  Visuomenės sveikatos biurui, Druskininkų paslaugų ūkiui, savaitraščiui „Mano Druskininkai“, bendruomenių sąskrydžio rėmėjams – VšĮ „Sūrūs Vėjai“ – pramogos Druskininkuose“, UAB Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centrui AQUA, UAB „Akvavita“.

 

Laimos Rekevičienės tekstas ir nuotraukos