Druskininkietės – Jungtiniame Lietuvos vaikų chore

M. K. Čiurlionio meno mokyklos moksleivės Vilmantė Kudelytė, Jana Van Gucht, Emilija Širvinskaitė ir jų mokytoja Inga Vagnoriūtė keturis savaitgalius praleido Vilniuje – intensyviai repetavo ir tobulinosi kovo mėnesį prasidėjusiame projekte „Jungtinis Lietuvos vaikų choras“. Lietuvos liaudies kultūros centro ir Vaikų choro studijos „Ugnelė“ bendras projektas suvienijo dalyvius, atrinktus iš 15 miestų ir miestelių (iš viso net 75 choristai).


M. K. Čiurlionio meno mokyklos moksleivės V. Kudelytė, J. Van Gucht, E. Širvinskaitė ir jų mokytoja I. Vagnoriūtė dalyvavo projekte ,,Jungtinis Lietuvos vaikų choras“/Asmninio archyvo nuotraukos

Susirinkę vaikai intensyviai repetavo, tobulino vokalo techniką ir sceninius judesius, mokėsi klasikinio ir džiazinio dainavimo principų, ruošė programą koncertams, taip pat žaidė žaidimus, bendravo vieni su kitais ir, žinoma, mezgė naujas draugystes. Vadovai gilino žinias profesinio tobulėjimo seminaruose, sėmėsi naujų edukacinių metodų ir neįkainojamos patirties. Užsiėmimus vadovams ir jų auklėtiniams vedė vaikų choro „Ugnelė“ meno vadovė Valerija Skapienė bei vadybininkė Ieva Krivickaitė, merginų choro „Liepaitės“ vadovė Jolita Vaitkevičienė, berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas Vytautas Miškinis ir vadybininkas Kristijonas Bartoševičius, edukologė Austėja Landsbergienė, psichologė Eglė Sirvydytė ir kiti žinomi lektoriai.
Vilmantė: „Man labai patiko šis projektas. Įgijau daug naujos patirties, sužinojau įvairių danavimo paslapčių. Susipažinau su daug labai malonių ir draugiškų žmonių. Pamačiau, kaip dirba vienas iš geriausių Lietuvos chorų, susipažinau su jo taisyklėmis ir tvarka. Tai man paliko didžiulį įspūdį. Turėjau galimybę patobulinti savo dainavimo gebėjimus. Taip pat turėjome galimybę geriau susipažinti su Vilniumi. Manau, tokių projektų turėtų būti daugiau“.
Emilija: „Projektas buvo naudingas, nes įgijome visokeriopos patirties: susipažinome su naujais žmonėmis, išmokome geriau valdyti balsą. Labiausiai patiko tai, kad nakvojome pas choro „Ugnelė” vaikus, o ne viešbutyje. Tikrai dalyvaučiau dar kartą“.
Jana: „Išmokau daug naujų dainų, patobulinau savo dainavimo ir bendravimo įgūdžius, užmezgiau daug pažinčių, susipažinau su įdomiais, draugiškais žmonėmis, turėjau galimybę pamatyti daugiau mūsų gražiojo Vilniaus. Labiausiai šiame projekte man patiko kartu su vaikais iš kitų miestų praleistas laikas. Buvo smagu pirmąjį savaitgalį žaisti susipažinimo žaidimus bei užmegzti naujas pažintis, vėliau turėjome galimybę apsilankyti „Operos ir baleto teatre“. Manau, kad šis projektas yra atsiveriančios durys ir puiki galimybė susirasti daug naujų draugų bei tobulinti ne tik savo dainavimo įgūdžius, bet ir save patį. Jeigu atsirastų pasiūlymas dar kartą dalyvauti, aš, nedvejodama, sutikčiau!
Birželio 1 dieną Jungtinis Lietuvos vaikų choras visus pakvietė į Šv. Kazimiero bažnyčią Vilniuje, ten projektą vainikavo Vaikų gynimo dienai paminėti skirtas baigiamasis koncertas. Vaikai atliko B. Britteno „Missa Brevis in D“, R.Oswino „Sanctus“, E. Whitacre‘o „The Seal Lullaby“, V. Miškinio „No. 2 Aves Maris Stella“ ir kitus kūrinius lygių balsų chorams.

Inga Vagnoriūtė
M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokytoja