Druskininkai kviečia į stebuklingą Kalėdų pasaką!

Druskininkai kviečia į nuostabią Kalėdų pasaką kurorte – šiame mieste pildysis visi gražiausi norai ir džiugins šventiniai stebuklai. Jau dabar visus pasitinka įspūdingai papuoštos kurorto erdvės, šviesos instaliacijos su pasakų personažais.

O daugiau nei mėnesį truksiantis renginių ciklas prasidės jau šį savaitgalį, lapkričio 30 d., šeštadienį – įspūdingu Didžiosios miesto eglės, kalėdinių eglučių parko įžiebimu bei Kalėdų miestelio atidarymu. Renginį vainikuos įspūdingi šventiniai fejerverkai, jaunimo grupės „Original Copy“ koncertas. Pirmą kartą Druskininkuose atidarytame Kalėdų miestelyje bus laukiami visi, o šeimos su pačiais mažiausiais vaikučiais bus kviečiamos užsukti ir į Kalėdų senelio rezidenciją.

Šv. Kalėdų laukimas – ir gerų darbų metas, o prasidedančio gerumo sezono pradžią pažymės ir kasmetė „Maltiečių sriubos“ paramos akcija, rengiama šį šeštadienį 16 val. Vilniaus alėjoje. Druskininkiečiai ir miesto svečiai bus kviečiami vaišintis sriuba ir aukoti vienišiems senoliams.

Anot Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus, šiemet į šventę pabandyta pažiūrėti šiek tiek plačiau, norima per visą šventinį laikotarpį į Druskininkus pakviesti kuo daugiau svečių. „Pagrindinę Druskininkų eglę įžiebsime pirmieji mūsų regione, kartu su Vilniumi ir Kaunu. Todėl tikimės, kad pamatyti mūsų eglę, kurioje sumontuota unikali „lazerio skraistės“ sistema, atvažiuos pažiūrėti ne tik Dzūkijos, bet ir didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai bei svečiai iš užsienio. Prie svarbiausios miesto eglės įkurdinome šventinį miestelį, kuris bus gyvas per visą švenčių laikotarpį. Ten kasdien bus organizuojami įvairūs renginiai, miestelyje apsigyvens Kalėdų Senelis, originaliuose kupoluose Savivaldybės įstaigų atstovai rengs įdomias edukacijas. Druskininkai kviečia Didžiąsias metų šventes švęsti net pusantro mėnesio“, – pasakojo sakė L. Urmanavičius.

Šventiniu laikotarpiu taip pat bus galima aplankyti laisvalaikio ir užsiėmimų, amatų centro „Menų kalvė“ namelius, o jau gruodžio 1 d., sekmadienį, duris atvers mažųjų mylima Kalėdų senelio rezidencija. Tikslias darbo valandas rasite Druskininkų kultūros centro interneto puslapyje – http://www.druskininkukulturoscentras.lt/

Artėjančių Kalėdų atmosfera apgaubs visą šeimą, mažieji galės parašyti laišką ir jį palikti Kalėdų seneliui, kartu su tėveliais kaligrafiškai parašyti sveikinimą draugams ir artimiesiems, veiks Advento vainiko ir vaško žvakių dirbtuvėlės, bus rengiamos retro valandėlės.

Iš senovinių, dar senelių laikus menančių plokštelių, bus galima klausyti lietuviškų pasakų, bus siūlomos edukacinės programos.

Jau šį sekmadienį 14 val. bus atidaryta ir prakartėlė, kurioje ir šiemet bus galima pamatyti visų mylimas aveles. Kaip patikino Druskininkų kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė, prakartėlė yra šildoma infraraudonųjų spindulių šildytuvais, gyvūnai nuolat turi ėdalo, yra saugūs. Prakartėlės atidarymo metu koncertuos Druskininkų sakralinės muzikos ansamblis.

„Pirmą kartą mūsų kurorte bus atidarytas Kalėdų miestelis, tikimės, pritrauks ir druskininkiečius, ir kurorto svečius. Jie galės įsilieti į šurmulingą ir džiugią Kalėdų atmosferą. Savaitgaliais laukiame daug amatininkų, šurmuliuos mugės, kurios irgi kurs šventinę nuotaiką. Bus galima paragauti įvairių gardumynų, karštų gėrimų, išsirinkti dovanų, mielų smulkmenėlių patiems brangiausiems žmonėms. Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu bus organizuojami koncertai, kakavos popietės, daug pramogų ir edukacijų visai šeimai, visus žavės įspūdingas tradicinis Naujametis fejerverkas. Ypatingų pasiūlymų ir pramogų pateiks viešbučiai ir SPA centrai, vyks šventiniai renginiai ir koncertai“, – artėjančio šventinio laikotarpio planais dalijosi Druskininkų kultūros centro direktorė R. Viniarskaitė.

„Druskininkai jau alsuoja Kalėdų dvasia. Ko gero, visi pastebėjo, kad jau papuoštas visas miestas: įrengtas šviesos instaliacijos, spindi medžiai, groja fėjos, žvilgsnius traukia magiškos burtininkės, šokėjų iš pasakos pora. Žvilgsnius kausto įspūdinga instaliacija – kurorto simbolis – trys karūnuotos pušys sankryžoje prie Druskonio ežero. Papuošta ir Didžioji miesto eglė, įrenginėjamas Kalėdų miestelis. Džiaugiamės, galėdami druskininkiečius ir miesto svečius pakviesti Didžiąsias metų šventes pasitikti Kalėdų atmosfera apgaubtame kurorte“, – savo įspūdžiais dalijosi Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Vaiva Žagunienė.

Visą šventinį laikotarpį druskininkiečių ir kurorto svečių lauks daugybė įvairių renginių, kurie miesto gyventojus ir svečius pakvies ir įtrauks į smagų švenčių šurmulį. Gražiausios Kalėdos ir pati jaukiausia kalėdinė atmosfera visų laukia Druskininkuose!

Jau dabar Druskininkuose įspūdingai papuoštos kurorto erdvės, įrengtos šviesos instaliacijos su pasakų personažais, o šeštadienį bus įžiebta Didžioji miesto eglė ir nušvis kalėdinių eglučių parkas/„Mano Druskininkai“ archyvo nuotraukos