CASE projekto partneriai pažadėjo sugrįžti į Druskininkus

Erasmus+ programos KA2 projekto Consumer Awareness for Students in Europe – CASE (liet. „Europos mokiniai  sąmoningi vartotojai“) trečiasis partnerių susitikimas Druskininkuose organizuotas gegužės 27-31 dienomis. Dalinamės nepamirštamais įspūdžiais ir džiaugiamės, kad užsieniečiai jau spėjo įsimylėti mūsų miestą, gamtą bei svetingus lietuvius.

Pirmą susitikimo dieną projekte dalyvaujantys mokytojai aplankė Didžiasalio kaime įsikūrusį Augų ūkį ir dalyvavo edukacinėje programoje „Kaip gimsta sūris“ bei degustavo brandintų, fermentinių ir įvairių saldaus pieno sūrių. Pakeliui į Druskininkus sustojome aplankyti sniego areną. Svečiai negalėjo patikėti, kad tokiame mažame mieste turime šitokį lobį mėgstantiems žiemos sportą.

Visi susitiko Druskininkų savivaldybės Tarybos posėdžių salėje, kurioje mus pasveikino Švietimo skyriaus vedėjas Jevgrafijus Samuchovas, apie miesto istoriją, plėtrą ir ateities planus papasakojo Dokumentų ir informacijos skyriaus atstovė Dovilė Ciūnienė/„Ryto“ gimnazijos archyvo nuotrauka

Sekmadienio rytmetį pradėjome „Sūria pamoka“ pas Aušrą ir Taurą Česnulevičius. Projekto dalyviai patyrė tikrą kūrybos džiaugsmą, gamindami suvenyrus iš druskos menininkų dirbtuvėse. Popietę praleidome tautodailininko Antano Česnulio sodyboje kartu su projekto partneriais, mūsų mokiniais ir jų tėveliais. Mus linksmino ir šokdino „Racilukai“, vaišes paruošė užsieniečius moksleivius priėmusios šeimos. Italų koordinatorius Francesco Lannino ypač žavėjosi šaltibarščiais, o jų receptą parsivežė ir į Italiją.

Pirmadienio rytą visi susitikome Druskininkų savivaldybės Tarybos posėdžių salėje, kurioje mus pasveikino Švietimo skyriaus vedėjas Jevgrafijus Samuchovas, apie miesto istoriją, plėtrą ir ateities planus papasakojo Dokumentų ir informacijos skyriaus atstovė Dovilė Ciūnienė. Vėliau visi susitikome „Ryto“ gimnazijoje. Projekto dalyviai susipažino su mokyklos aplinka, pristatė atliktus projekto darbus ir įdomias idėjas. Po pietų vykome į ekskursiją po Druskininkų senamiestį, o vandens pramogos centre AQUA padėjo atgauti jėgas ir pasiruošti kitai veiklos dienai.

Gegužės 30 dieną vykome į Vilnių, ten aplankėme Energetikos ir technikos muziejų, įsikūrusį pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės patalpose. Du šaunūs gidai supažindino mus su Transporto, Vilniaus miesto pramonės ir technikos istorijos bei interaktyviomis Technikos vaikams ir Technikos mokslo ekspozicijomis. Interaktyvių ekspozicijų tikslas – stimuliuoti susidomėjimą mokslu ir technika, populiarinti mokslą visuomenėje. Spalvingi Vokietijoje gaminti eksponatai patraukliai iliustruoja įvairius mokslinius metodus, technikos išradimus. Ekspozicijų aplinkoje vykdoma veikla įkvepia kūrybiškumą, norą pažinti bei mokytis, tad jas naudinga apžiūrėti visų amžiaus grupių lankytojams, kurie turi tyrėjo ir atradėjo „geną“.

Vilniaus panorama nuo Trijų Kryžių kalno sužavėjo visus užsieniečius. Ekskursiją po žymiausias Vilniaus Senamiesčio vietas vedė 3A klasės gimnazistai Kamilė Ulenskaitė ir Rokas Navickas. Vaikštinėjome siauromis senamiesčio gatvelėmis, mėgavomės saulėta diena, svečiai pirko lietuviškus suvenyrus.

Trečiadienį, gegužės 31 dieną projekto dalyviai susirinko gimnazijos aktų salėje. Rytmetį pradėjome šmaikščiu filmu apie šiuolaikinį vartotoją, filmo autorius – filmų kūrimo grupės mokinys Lukas Paškevičius (mokytojas Virginijus Sutkus). Vėliau dirbome grupėse: mokytojai aptarinėjo tolimesnės projekto eigos klausimus, o mokiniai pasinėrė į kūrybinę veiklą. Mokytojų Editos Nevulienės-Nemunaitienės ir Virginijaus Sutkaus vadovaujami, jaunuoliai kūrė paveikslus ant laikraščio, gamino gėles iš  drobinio audinio. Vėliau darbų autoriai visiems projekto dalyviams pristatė rezultatus. Erdvėje prie technologijų kabinetų svečiai aplankė parodą „Naujai atgimę daiktai“, kurioje buvo eksponuojami mokinių ir mokytojų darbai.

Tarptautinį susitikimą „Ryto“ gimnazijoje vainikavo pažymėjimų įteikimas užsienio partneriams ir mūsų gimnazistams, priėmusiems užsieniečius į savo šeimas. Padėkos žodį susitikimo organizatoriams tarė projekto koordinatorius iš Italijos F. Lannino.

Dėkojame visiems, padėjusiems organizuoti svečių priėmimą ir užimtumą mūsų gimnazijoje. Ypač dėkojame mūsų gimnazistų tėveliams, kurie mielai sutiko atvykusiais mokiniais pasirūpinti namuose ir surengė skanias vaišes A. Česnulio sodyboje. Taip pat ačiū mūsų rėmėjams: Druskininkų vandens parkui, Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centrui, UAB „Akvavita“, UAB „Stikloporas“.

Partnerių susitikimas baigėsi. Baigėsi ir pirmieji CASE projekto veiklos metai. Mūsų svečiai iš dviejų Italijos regionų, Nyderlandų, Turkijos ir Lenkijos išvyko į namus, bet neabejojame, kad čia, Druskininkuose ir Lietuvoje, jie paliko dalelę savo širdies ir ketina sugrįžti. Kitais mokslo metais mūsų vėl laukia nauji darbai, įdomūs susitikimai, kūrybinė veikla ir savęs bei kitų pažinimo džiaugsmas.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 

Projekto koordinatorė Gitana Stukienė