Bus reguliuojama bebrų populiacija Ratnyčėlės upelyje ir prie Alkos tvenkinių

Praėjusiais metais bebrų veikla Ratnyčėlės upelyje ir prie Alkos tvenkinių dar labiau suaktyvėjo. Vis daugiau gyventojų kreipiasi dėl bebrų apgraužtų medžių viešosiose erdvėse ir privačiuose sklypuose – bebrai naikina saugomus miesto želdinius bei stato užtvankas, taip ne tik gadindami estetinį pakrantės vaizdą, bet ir suardydami natūralią Ratnyčėlės upelio ir Alkos tvenkinio ekosistemą.

Praėjusiais metais bebrai Ratnyčėlės upelyje ir prie Alkos tvenkinių dar labiau suaktyvėjo, pridarydami žalos gyventojams ir viešoms erdvėms / Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Todėl Druskininkų savivaldybės administracija su prašymu kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Alytaus valdybą dėl leidimo medžioti bebrus šioje teritorijoje.

Gauta teigiama išvada dėl bebrų populiacijos reguliavimo, naudojant humanišką būdą – medžioklę spąstais (reguliavimas, statant selektyvinius ir gyvagaudžius spąstus). Bebrų populiacijos gausos reguliavimo darbus vykdys licenciją turintys medžiotojai.

Priemonės gausos reguliavimui leidžiamos vykdyti visuose Alkos tvenkiniuose bei Ratnyčėlės upelio pakrantėse iki pat miesto ribos Ratnyčioje. Bebrų populiacijos gausos reguliavimo laikotarpis – iki 2023 m. balandžio 15 d.