Baigta lenkto tiltelio ir jo prieigų rekonstrukcija

Rekonstruotas Druskininkų centre, vaizdingoje Nemuno ir Ratnyčios upių santakoje esantis lenktas tiltelis ir jo prieigos. Pasak Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko, sutvarkyti šią erdvę buvo būtina, nes ji skaičiavo jau septintą gyvavimo dešimtį.

Praėjusį penktadienį perkirpta simbolinė rekonstruoto Druskininkų centre, vaizdingoje Nemuno ir Ratnyčios upių santakoje esančio lenkto tiltelio atidarymo juostelė / Roberto Kisieliaus nuotraukos

„Atidarymo juostelę kirpti planavome gerokai anksčiau, tačiau darbai užsitęsė, nes norėjome, kad projektas būtų įgyvendintas kokybiškai. Kaip ir bet kuriam kitam projektui kėlėme aukštus reikalavimus darbų kokybei ir estetiniam vaizdui. Atnaujinti šią erdvę buvo būtina, tačiau tai padaryti nebuvo paprasta, nes šis kompleksas įrašytas į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Džiaugiuosi, kad pavyko rasti lėšų, įgyvendinti projektą ir iš pagrindų sutvarkyti pačioje kurorto širdyje esančią populiarią ir vaizdingą erdvę“, – sakė R. Malinauskas.

Projektu džiaugėsi ir rangos darbus atlikusios UAB „Alkesta“ generalinis direktorius Rimantas Morkūnas, kartu su meru R. Malinausku perkirpęs simbolinę atidarymo juostelę.

Įgyvendinant projektą, buvo atnaujintas tiltas, išlaikyta jo unikali forma, pagal istorinę nuotrauką atkurti metaliniai turėklai, atstatytas senasis grindinis piešinys.

Tilto prieigose buvę siauri pandusai ir laiptai pakeisti į plačius, patogius nuolydžius, atnaujinta „Ratnyčėlės“ pakyla, paklotos naujos, prie aplinkos derančios trinkelės, atnaujintas apšvietimas, sutvarkyti upės šlaitai.

Projekto vertė – beveik 638 tūkst. eurų.

Vaizdingoje vietoje – Ratnyčios ir Nemuno upių santakoje – esantis tiltas turi ypatingą aurą ir yra populiarus tarp druskininkiečių ir kurorto svečių, ypač – tarp jaunavedžių ir jaunimo, dažnai jis pavadinamas meilės tiltu.

Šis tiltas kurorte pastatytas apie 1953 m. 1962 metais šalia jo pastatyta skulptoriaus B. Vyšniausko skulptūra „Ratnyčėlė“, tapusi Druskininkų simboliu.