Atsitiktinumas po atsitiktinumo…

Štai jau mėnuo Lietuvai nerimą kelia Seime užsiplieskęs pedofilijos skandalas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, galimu baisiu nusikaltimu įtariamas Seimo narys K. Bartoševičius, keliaudamas Čilėje, atsistatydino. Jo frakcijos kolegos tris dienas galvojo, kaip čia „atsižegnoti“ ir, nesusitepus, ką nors pasakyti. Koalicijos partneriai, „lovos reikalus“ dažnai iškeliantys aukščiau visko, ir kiti, „stipresniais nei kraujo ryšiais susiję partneriai“, nenoriai pritilo.

Vos ne kasdien sužinome – kas skambino, kas rašė žinutes, kas neva galimai galėjo perspėti įtariamąjį, kuris, tiesą sakant, Čilėje ir politinio prieglobsčio galėjo pasiprašyti. Tai Seimo pirmininkė, tai partijos seniūnė, tai partijos pirmininkas, tai pats konservatorių partijos patriarchas vis kažką padėsto. Na ir kas, kad skambino, o gal ne jie? Gal Seimo kanceliarijoje dirbanti įtariamojo teta? Gal dar kas iš aplinkos ar iš jų „klano“ galėjo perspėti ir paslėpti galus?..

Kilus pedofilijos skandalui Seime, jo atgarsiai pasiekė ir Druskininkus

Liūdna, bet iš tragedijos visi bando išspausti palankius politinius balus. Tokios bylos sunkios ir trunka ilgai, bet, viliamės, kad ikiteisminis tyrimas bus konkretus ir aiškus. Visi tikimės, jog baisaus nusikaltimo kaltininkai bus išaiškinti ir nubausti.

Norom nenorom, bet šio baisaus reikalo ratilai atsirito ir iki Druskininkų. Na, visų pirma iš Seimo puslapio dingo buvusio Seimo nario K. Bartoševičiaus padėjėjų pavardės. Žmogiškai galima suprasti – kas gi norės girtis ir saistytis su galimu nusikaltėliu? Kita vertus, dar visai neseniai 2023 m. savivaldybių tarybų merų rinkimų kandidatas, Tėvynės sąjungos atstovas Gerardas Sokolovas buvo minimas kaip dirbantis to paties buvusio Seimo nario, dabar jau įtariamojo K. Bartoševičiaus padėjėju.

„Google“ ši informacija dar yra, o Seimo kanceliarijos puslapyje jau nebe. „Drąsiai, atvirai, sąžiningai“ Druskininkų skyrių rinkimuose vedantis kandidatas savo socialinio profilio paskyroje apie savo buvusio šefo klystkelius nepakomentavo nieko. Jo kaip ir nebuvo. O juk galėjo žmogus, kaip vyresni kolegos, nors keliais žodžiais pedofiliją pasmerkti. Tiesa, ten galime paskaityti, jog visai netyčia, visai atsitiktinai iki kadencijos pabaigos likus porai mėnesių, vienam Druskininkų tarybos nariui visai atsitiktinai atsisakius savo mandato, Gerardas ketina iki kadencijos pabaigos tapti Druskininkų savivaldybės tarybos nariu.

Tikrinant informaciją internete, susidaro įspūdis, kad internetiniai „konservų fabriko“ troliai ar elfai, kaip jie norėtų save vadinti, nepailsdami darbuojasi ir šalina iš viešosios erdvės „šiukšles“ ir nepalankius jų geradėjams straipsnius. Nenustebkite, jei internete atsitiktinai neberasite seniau publikuoto ir tikrai skaityto konservatoriams nepalankaus kritinio straipsnio, jie, regis, išnyksta kaip dūmas. O tie „išpraustais“ ir paretušuotais veideliais – vėl gražūs ir pūkuoti.

Kita pedofilijos skandalo banga – naujasis Seimo narys, pakeitęs dėl mažiausiai 4 galimai įvykdytų sunkių nusikalstamų įtariamą buvusį kolegą Bartoševičių. Juo tapo druskininkietis, ar bent jau čia savo šlepetes priregistravęs Vilius Semeška. Kaip mokė patriarchas – atsukime chronologiją. Pedofilijos nusikaltimo tyrimas pradėtas 2022 lapkričio 15 d. o jau netrukus – 2022 m. gruodžio 7 d. iš Krašto apsaugos ministerijos viceministro posto pasitraukia M. Abukevičius. Po dviejų dienų, 2022 gruodžio 9 d. iš Krašto apsaugos ministerijos viceministro posto pasitraukia ir V. Semeška. Vėl atsitiktinumas? Vargu bau.

M. Abukevičius išvyko dirbti gynybos patarėju Lietuvos ambasadoje Japonijoje. Krašto apsaugos ministerija apie viceministro pasitraukimą visuomenės neinformavo. Kodėl išėjo V. Semeška, viešai taip ir nebuvo paaiškinta.

Pabandykime įsivaizduoti ir pamodeliuokime situaciją. Vyksta karas Ukrainoje, Lietuvoje vis dar Nepaprastoji padėtis, o pas krašto apsaugos ministrą ateina vienas viceministras ir sako: „Žinai, man gal jau užteks… Grįžtu į valstybės tarnybą… Japonijoje padirbėsiu patarėju“… „Gerai, – sako ministras, – man dar liko du viceministrai – V. Semeška ir Žilvinas Tomkus“. Po dviejų dienų tik terkšt – pas ministrą ateina jau kitas viceministras ir, gudriai mirktelėjęs, sako: „Žinai, turiu kitų planų, nedetalizuosiu, labai pavargau per du metus, varau į užsienį, panardysiu ir, pakrovęs savo baterijas, pasirinksiu tolimesnį veiklos kelią.“ „Gerai, – vėl sako ministras, – šauniai padirbėjai, gerai pasivažinėjai ir na, tai kas, kad armijoje pats netarnavai, štai tau vardinis pistoletas“…

Spaudoje pasipila „pasaldinti straipsniai“, kaip „po dvejų metų intensyvaus darbo išeina viceministras. Visi paslaugiai nurodo, kad „Ekonomikos ir bankininkystės išsilavinimą turintis V. Semeška traukiasi iš pareigų dėl kitų veiklos planų.“ Kokių planų? Niekam kažkodėl neįdomu, kad sudėtingu metu iš karto traukiasi du viceministrai. Niekam nė motais. Visi pseudobankininką reklamuojantys mandagiai pamiršta, kad tas vidurinio išsilavinimo atestato iki šiol taip niekam ir neparodęs ir už ekonominius nusikaltimus teistas pilietis, regis, taip ir negali surasti nė vieno savo kursioko…

Redakcijos žiniomis, prie V. Semeškos namų tvoros nežinomi aktyvistai surengė trumpą ir nebylią protesto prieš pedofiliją akciją. Ar atsitiktinai akcijoje išeksponuotose nuotraukose V. Semeška su K. Bartoševičiumi? Beje, anoniminiai protesto organizatoriai smarkiai rizikavo – exviceministras, jau Seimo narys, dabar gi ginkluotas…

Jau girdėjome, kad įtariamas politikas dar nuo vasaros skleidė „tam tikras indikacijas“, kad Seime jam nepatinka. Reikia tikėti, kad politiko padėjėjas tų indikacijų negirdėjo. Reikia tikėti, kad tada dar būsimas Seimo narys iš krašto apsaugos viceministrų atsistatydino šiaip sau ir jokių kontrindikacijų apie atsilaisvinančią Seimo nario kėdę iš anksto nieko negirdėjo. Ir tai tik šiaip atsitiktinumas…

Norėjome paklausti abiejų politikų, kad neduok Dieve, kaip sakė jų patriarchas, ar kas galėtų paneigti, kad šie atsitiktinumai – neatsitiktiniai? Nusiuntėme klausimus abiems. Abu atsakymus galvoja jau beveik savaitę… Mes jų nesulaukėme…

Parengė „Mano Druskininkai“ redakcija