Atnaujinami pusiau požeminiai atliekų surinkimo konteineriai ir jų aikštelės

Druskininkų savivaldybėje prie jau daugiau kaip prieš dešimtmetį įrengtų pusiau požeminių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių vykdomi intensyvūs darbai. Rekonstruojamos aikštelės bei pusiau požeminiai atliekų surinkimo konteineriai, taip pat aikštelėse prie daugiabučių gyvenamųjų namų įrengiamas papildomas 1,3 kubinių metrų konteineris, skirtas maisto atliekoms surinkti.

Druskininkų savivaldybėje rekonstruojamos aikštelės bei pusiau požeminiai atliekų surinkimo konteineriai/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Druskininkų savivaldybė kartu su Alytaus regiono atliekų tvarkymo centru įgyvendina Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Alytaus regione. Druskininkų konteinerinių komunalinių atliekų aikštelių rekonstrukcija“, iš viso bus rekonstruotos 77 kurorto savivaldybėje esančios pusiau požeminių atliekų surinkimo konteinerių aikštelės ir papildomai įrengti 44 konteineriai maisto atliekoms surinkti. Projekto vertė – 512,23 tūkst. Eur.

Rekonstrukcijos metu atnaujinama konteinerių apdaila, keičiami dangčiai, aikštelių danga, įrengiami privažiavimai neįgaliesiems, pastatomi nauji informaciniai stendai.

Visomis aikštelėmis ir jose esančiais konteineriais rekonstrukcijos metu gyventojai be trukdžių gali naudotis be apribojimų – konteineriai yra ištuštinami pagal nustatytą grafiką.

Įvertinus mišrių komunalinių atliekų susidarančius kiekius ir aikštelių išdėstymą, buvo parinktos vietos, kuriose įrengiami papildomi konteineriai maisto atliekoms surinkti. Iki šiol minėtas atliekas daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojai metė į mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerius.

Įrengus atskirus konteinerius, visas maisto ir virtuvės atliekas reikės rinkti atskirai. Į maisto atliekų konteinerį reikės mesti vaisių bei daržovių likučius, pavyzdžiui, bulvių lupenas, bananų, apelsinų žieves, arbatos tirščius bei pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, riebalais ir kitais maisto produktais suteptą popierių (išskyrus pakuotes), popierinius rankšluosčius, popierines servetėles, kambarinius augalus ir jų dalis, sodo ir daržo atliekas, piktžoles. Ir visų naudojimui netinkamų maisto produktų likučius.

Atskiras maisto atliekų surinkimas iš gyventojų padeda pasiekti geresnių rūšiavimo rezultatų ir tuo pačiu leidžia sumažinti komunalinių atliekų kiekį, tokiu būdu taupant Rinkliavos kaštus (reikės mažiau mokėti valstybei sąvartyno mokesčio). Didėjant rūšiavimo galimybėms, mišrių atliekų lieka mažiau. Sistemingas ir efektyvus maisto atliekų rūšiavimas ne tik padeda sumažinti mišrių atliekų kiekį, bet ir užtikrina stabilius kaštus.

Apie maisto atliekų konteinerių, įrengtų prie daugiabučių namų, naudojimo pradžią informuosime papildomai.

Taip pat rudenį planuojama pastatyti 15 naujų pusiau požeminių atliekų konteinerių surinkimo aikštelių prie sodų bendrijų.

Druskininkų savivaldybė dėkoja gyventojams, atsakingai rūšiuojantiems atliekas, palaikantiems švarą bei tvarką kurorte. Kviečiame visus būti savo miesto šeimininkais, savo krašto kūrėjais ir pažangiais piliečiais!