Atliekų surinkimas druskininkiečiams nepabrangs

Druskininkų savivaldybė stengiasi, kad gyventojams nedidėtų vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą bei aktyviai dalyvauja, priimant svarbius atliekų tvarkymo regione klausimus. Sausio mėnesį sušauktame Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) valdybos posėdyje buvo priimti svarbūs su atliekų tvarkymu susiję sprendimai.

ARATC valdybos pirmininko pavaduotoja, Druskininkų savivaldybės Ūkio skyriaus vedėja Agnė Baranauskaitė teigė, kad posėdyje buvo skubiai svarstoma bendrovės išlaidų sąmata ir komunalinių atliekų apdorojimo kainos 2020 metams, pasikeitus mokesčiui už aplinkos teršimą sąvartyne šalinamomis atliekomis.

Seimas 2019 gruodį priėmė Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo priedelio pakeitimą ir paliko galioti tą patį mokesčio tarifą (5 Eur/t) už nepavojingų atliekų šalinimą sąvartyne, kaip ir 2019 metais.

Buvo prognozuojama, kad šis mokestis galėtų didėti keliskart. ARATC vadovas Algirdas Reipas prognozavo, jog mokestis bus 10 eurų už toną. Atsižvelgus į šį faktą, kad pesimistinės prognozės nepasitvirtino, buvo skubiai perskaičiuota sąmata. „Reikia pasidžiaugti, kad Druskininkai sutaupys 13 tūkst. eurų per metus ir nereiks didinti mokesčio už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą“, – sakė A. Baranauskaitė.

Valdybos posėdyje taip pat buvo svarstoma problema, susijusi su naudotų padangų surinkimu. A. Baranauskaitės teigimu, atsitikus nelaimei Alytuje, sukauptų padangų kiekiai jau artėja link kritinės ribos. Niekas nebepriiminėja padangų perdirbimui, gamintojai ir importuotojai nesudarinėja sutarčių su ARATC.

„Visos Alytaus apskrities savivaldybės nutarė kreiptis į Aplinkos ministeriją su prašymu skirti dotaciją visų lengvųjų ir kitų automobilių padangų tvarkymui, nes prievolė tvarkyti padangas yra importuotojų ir gamintojų“, – sakė A. Baranauskaitė.

Valdybos posėdyje buvo nuspręsta keisti automobilių plastikų priėmimo tvarką sąvartyne. Iki šiol tokios automobilių detalės – plastikai, tekstilė, netinkami perdirbti stiklai bei pavojingos atliekos (alyvos, aušinimo ir stabdžių sistemos skysčiai, degalų ir oro filtrai, ir kita) sąvartyne buvo priimami nemokamai. Automobiliniai plastikai nepriskiriami atliekoms iš komunalinio atliekų srauto ir negali būti finansuojami savivaldybės Rinkliavos lėšomis.

Gyventojai ar įmonės, turintys netinkamus naudoti automobilius, turėtų kreiptis į Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociaciją (ENTPTA), kuri nurodytų arčiausiai esančius ir legalia veikla užsiimančius tvarkytojus. Nuo šiol tokių atliekų tvarkymas bus apmokestintas.

Atsitikus nelaimei Alytuje, sukauptų padangų kiekiai jau artėja link kritinės ribos. Niekas nebepriiminėja padangų perdirbimui, gamintojai ir importuotojai nesudarinėja sutarčių su ARATC/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Druskininkų savivaldybės informacija