Artimiausiu metu į Druskininkus vėl bus galima pažvelgti iš paukščio skrydžio

Šeštadienio popietę dėl techninio gedimo užstrigo per Nemuną nuo Druskininkų vandens parko į „Snow Areną“ kėlę lynų keltuvai su ten buvusiais žmonėmis. Keltuvuose buvo turistų iš Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos.

Šeštadienio popietę dėl techninio gedimo užstrigo per Nemuną nuo Druskininkų vandens parko į „Snow Areną“ keliantys lynų keltuvai su ten buvusiais žmonėmis/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Kaip sakė UAB „Kautros keltuvai“ direktorius Gintautas Pakusas, dėl mechaninio pavaros gedimo sustojo visos keturios kabinos: „Kadangi sugedo pagrindinė pavara, negalėjo judėti visas keltuvo mechanizmas, ir mes negalėjome avariniu būdu kabinų sugrąžinti. Tačiau po kelių  valandų jos avariniu režimu pajudėjo ir keltuvuose buvę žmonės sugrįžo į apačioje esančią aikštelę.“

Apie susidariusią situaciją ir gedimo šalinimo eigą direktorius nedelsdamas informavo ir Druskininkų savivaldybės vadovus, problemos sprendimo būdų ieškota ir su Administracijos direktore Vilma Jurgelevičiene.

Pirmadienį organizuotame susitikime Savivaldybėje įmonės vadovas G. Pakusas pristatė, kaip vyko gelbėjimo darbai, kaip reaguota į gedimo šalinimą. Kartu tartasi, kaip ateityje būtų galima išvengti panašių situacijų: būtina trumpinti gedimo šalinimo laiką, tobulinti bendravimą tarp darbuotojų ir kabinose esančių žmonių, žiemos metu kabinas aprūpinti pledais. Susitikime akcentuota, kad reikia ieškoti visų įmanomų būdų, gerinant paslaugų kokybę ir užtikrinant visapusišką žmonių saugumą.

G. Pakusas savaitraštį „Mano Druskininkai“ informavo, kad šeštadienį sugedusi pavarų dėžė demontuota. UAB „Kautros keltuvai“ jau užsakė šią detalę iš Lynų kelio įrengimo darbus atlikusios šveicarų bendrovės „Bartholet Maschinenbau AG“. Direktorius patikino, kad, nors lynų keltuvuose buvę žmonės šeštadienio popietę patyrė stresą, pavojus jų gyvybei ar  sveikatai negrėse: „Keltuvas yra saugus, kad ir kaip keistai tai šioje situacijoje skambėtų. Prieš dvi savaites Vokietijos specialistai lynų kelią patikrino ir patikino, kad nėra jokio pavojaus, lynas negali nutrūkti, negali atsidaryti kabinų durys. Šiuo atveju dėl pavaros gedimo buvo apribotas tik oro gondolų judėjimas.

„Mes, daugiau nei bet kas kitas, suvokiame, kaip sudėtinga žmonėms kaboti ore ir laukti. Gondolose nėra nei tualeto, nei vandens, nei pagaliau aiškumo, kada problema bus išspręsta. Kadangi nežinojome, per kiek laiko pavyks rasti problemos sprendimą, žmonėms nežadėjome, kada keltuvas bus sutaisytas, tiesiog darėme, ką galėjome. Lynų kelio kabinose negali būti sanitarinių mazgų, oro kondicionavimo sistemos, nes jose tiesiog nėra elektros energijos šaltinio, bet jau šiandien planuojame, kad, jeigu, neduok Dieve toks atvejis nutiktų dar kartą, būtų panaudoti dronai. Jais būtų galima perduoti žmonėms vandens, palaikyti artimesnį ryšį su jais, kad jie nepatirtų streso.

Tie, kas slidinėja kalnuose, puikiai žino, ką reiškia, kai keltuvas sustoja. Bet tai, žinoma, ne pasiteisinimas.“

Direktorius pasakojo, kad šeštadienį susidariusi situacija analizuojama minutės tikslumu, įvertinama, kas kurioje vietoje vyko: „Mes matome, ką reikia patobulinti, kad kitą kartą, atsitikus panašiai situacijai, turėtumėme patirties ir aiškesnį reglamentą. Net patys šveicarai, Lynų kelio įrangos gamintojai, sako, kad tokių gedimų, dėl kurių nebūtų galima avarine pavara sugrąžinti kabinų į žemę, pasitaiko itin retai“.

UAB „Kautros keltuvai“ incidentą patyrusiais lynų kelio keleiviais pasirūpino, iškvietė specialiąsias tarnybas, medikus: „Suprantama, žmonėms dėl patirto streso ir kraujospūdis buvo padidėjęs. Visi, kurie norėjo, buvo patikrinti, pakonsultuoti, aprūpinti medikamentais. Nuoširdžiai dėkojame medikams, ugniagesiams, darbuotojams, ten buvusiems vietiniams žmonėms, kurie neatsainiai pažiūrėjo į situaciją ir padarė viską, kas priklausė ir šiek tiek daugiau, – sakė G. Pakusas. – Asmeniškai susisiekiau su lynų kelio kabinose šeštadienį įstrigusiais keleiviais. Su jais sutarta dėl personalinių kompensacijų. Nesulaukėme nei rašytinių, nei didelių žodinių pretenzijų. Siūlome dvi kompensacijos rūšis – finansinę arba pramogas Druskininkuose. Dauguma iš jų pasirinko pramogas.“

Lynų keltuvas dabar remontuojamas. Tikimasi, kad gedimas bus pašalintas ir artimiausiu metu druskininkiečiai ir kurorto svečiai vėl galės gėrėtis Druskininkų panorama iš paukščio skrydžio. Jeigu remontas užtruks, lankytojai apie tai bus informuoti.

„Mano Druskininkai“ informacija