Viečiūnų progimnazija pakvietė „šokti į tėvų klumpes“

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras 5 metus inicijuoja visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“. Mūsų progimnazija prie šio projekto jungiasi kiekvienais metais, ir tai tapo gražia bei prasminga mokslo metų pabaigos tradicija. Šiais mokslo metais karantinas pakoregavo planus, tad birželio 17 dieną 5-8 klasių mokiniai su įdomiais pašnekovais – KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 109-osios kuopos vadu kapitonu Kęstučiu Valenta ir dainininke, muzikinio projekto ,,Lietuvos balsas“ nugalėtoja Evita Cololo – bendravo nuotoliniu būdu. Labai smagu, kad šiais metais projekte parengtus pranešimus apie savo svajonių profesiją pristatė du aštuntokai.

Renginio ekrano nuotrauka

Kapitonas K. Valenta papasakojo apie sunkią, tačiau labai prasmingą kario profesiją, pasidalijo savo vaikystės ir jaunystės prisiminimais. Niekada dėl profesijos pasirinkimo nesigailėjęs K. Valenta atviravo – kariu jis tapti svajojo nuo pat vaikystės, tad ir mokinius paragino siekti savo svajonių bei užsibrėžtų tikslų. Jo žodžiais, nuoseklus darbas ir tvirta valia garantuoja sėkmę visų profesijų atstovams.

Evita papasakojo apie savo muzikinį kelią, kuris nėra toks lengvas, kaip gali pasirodyti iš šalies. Kad užliptum ant scenos ir į tave būtų nukreiptos kameros, reikia labai daug dirbti. Tame kelyje daug pagundų, tad dažnai jaunas žmogus pasiduoda: pasirenka pasimatymus su draugais, beprasmius vakarėlius. Tačiau dainininkė akcentavo, jog siekti savo svajonės yra tik vienas būdas – „juodas“ darbas. Mokiniai nustebo, kad staiga išgarsėjusi dainininkė mokosi siuvėjos amato. ,,Aistrą ir pomėgį siuvimui jaučiau nuo mažų dienų. Pagalvojau ir apie tai, jog nieko nesimokydama, priprasiu prie laisvos rutinos be įsipareigojimų“, – sakė pašnekovė.

Aštuntokas Dovydas Sizincovas nori tapti policininku, todėl progimnazijos mokiniams papasakojo apie šią profesiją: kur reikia mokytis, koks žmogus gali būti geras policininkas ir panašiai. Po pristatymo Dovydas visus klausytojus pakvietė pažaisti savo sukurtą „Kahoot“ žaidimą.

Aštuntoko Einoro svajonė – pilotuoti lėktuvą. Vaikinas jau ne vienerius metus kryptingai dirba, kad svajonė taptų realybe. Einoras savo pranešime pateikė daug įdomios informacijos apie aviaciją ir galimybes tapti pilotu.

Švietimo lyderystės konkurso nugalėtojų apdovanojimai

Primename, kad mūsų progimnazija pripažinta viena iš trijų pažangiausių mokymo įstaigų Lietuvoje. Ši diena buvo ypatinga Viečiūnų progimnazijos bendruomenei, kuri turėjo galimybę kartu pasidžiaugti, laimėjus šį gražų, augimą skatinantį apdovanojimą: tiesiogiai transliuoto renginio metu ISM ir LRT pasveikino laimėjusių mokyklų bendruomenes. ISM rektorius Dalius Misiūnas pasveikino nugalėtojus ir padėkojo švietimo įstaigoms už nuveiktus reikšmingus darbus, pakvietė savo pavyzdžiu įkvėpti kitus – paskatinti imtis iniciatyvų, mokytis vieniems iš kitų. Rektorius pasidžiaugė, kad nugalėtojų laukia puikūs prizai – Švietimo lyderystės magistrantūros studijos vienam mokyklos atstovui bei įkvėpimo erdvės įrengimas mokykloje.

Mūsų progimnazijos direktorė Žaneta Krivonienė padėkojo konkurso rengėjams už įvertinimą ir teigė, kad toks rezultatas pasiektas, nuosekliai ir kryptingai dirbant, siekiant vieno tikslo – pastebėti, pamatyti ir padėti kiekvienam vaikui. Direktorė džiaugėsi galimybe studijuoti ISM magistrantūroje ir sakė, jog su džiaugsmu pasinaudos prizu.

Renginio metu Viečiūnų progimnaziją pasveikino ir visai Druskininkų švietimo bendruomenei svarbiu laimėjimu pasidžiaugė  Druskininkų savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Diana Brown.

Renginio pabaigoje ISM rektorius pravedė trumpą ir įkvepiančią paskaitą moksleiviams apie tai, kaip siekti savo svajonių.

Viečiūnų progimnazijos informacija