Vaikų svajonių atostogos Druskininkuose – vasaros stovyklos vyks iki pat rugsėjo

Druskininkai šią vasarą neabejotinai yra vaikų vasaros poilsio stovyklų sostinė – Savivaldybė pasirūpino, kad, prasidėjus vasaros atostogoms, iki pat rugsėjo turiningu poilsiu galėtų mėgautis ne tik druskininkiečiai, bet ir kurorto svečių atžalos.

Kaip teigė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, sprendimas stovyklas organizuoti ir kurorto svečių vaikams kilo, išanalizavus į Druskininkus pailsėti atvykstančių šeimų poreikius: „Dažnai poilsiautojai, atvykę į kurorto SPA centrus, ieško, kuo įdomiai užimti savo vaikus. Vasaros stovyklos garantuos ramų poilsį tėvams ir smagų laiką vaikams. Šiais metais pasirūpinome, kad vaikai ir jaunimas vasarą praleistų itin turiningai ir įdomiai – jų laukia daugiau kaip 30 įvairių stovyklų, kuriose – meno, sporto, gamtos pažinimo ir kitos veiklos.“

Druskininkiečiai ir kurorto svečiai gali rinktis iš gausaus stovyklų sąrašo, kuris bus atnaujinamas visą vasarą, iki pat rugsėjo. Visa informacija ir registracija į stovyklas – https://druskininkai.lt/stovyklos/

Druskininkiečiai ir kurorto svečiai gali rinktis iš gausaus stovyklų sąrašo, kuris bus atnaujinamas visą vasarą/JUC ir „Saulės“ mokyklos archyvo nuotraukos

Vaikams ir jaunimui – veiklų įvairovė

Šią vasarą Druskininkai siūlo ypatingai platų stovyklų spektrą – galima rinktis teatro, šokio, muzikos, animacijos, gamtos pažinimo, krepšinio, kalbų, amatų ir daugybę kitų stovyklų.

Druskininkų savivaldybės mero patarėjas Simonas Kazakevičius pažymi, kad, organizuojant stovyklas, stengtasi, kad jos būtų įdomios įvairių pomėgių ir amžiaus vaikams bei jaunimui. „Pernai pirmą kartą pasiūlėme vasaros stovyklas visos Lietuvos vaikams, ir tai pasiteisino. Šiais metais stovyklų koordinavimą patikėjome Jaunimo užimtumo centrui, turinčiam didelę darbo su jaunais žmonėmis patirtį. Išnaudosime pačias įvairiausias kurorto poilsio ir žaidimų erdves, įdomiai ir kūrybingai supažindinsime su krašto istorija. Stovyklas organizuoja patyrę pedagogai, laisvieji mokytojai, meno, šokio, krepšinio profesionalai. Pavyzdžiui, liepos mėnesį prasidės Mindaugo Kuzminsko krepšinio stovykla,  – sakė S. Kazakevičius. – Šie mokslo metai pareikalavo daug jėgų ir iš tėvų, ir iš vaikų, todėl poilsis Druskininkuose reikalingas visiems“.

Galima rinktis, kiek dienų vaikai praleis stovykloje

Druskininkų švietimo centras visą vasarą organizuos vasaros dienos užimtumo stovyklą. Ją lanko ir vietiniai druskininkiečiai, ir pas senelius atvykę anūkai, ir kurorto svečių vaikai, o didžiausias patogumas – galima rinktis, kiek dienų jie lankys stovyklą.

Sudaryta galimybė mokėti už kiekvieną dieną atskirai ypač patogi į kurortą atvykusiems svečiams.

Jau ketvirtus metus tokią stovyklą organizuojančio centro direktorius Vytautas Gintutis džiaugėsi, kad vaikai noriai sugrįžta į šią stovyklą: „Labai smagu matyti, kad ir vietiniai, ir kurorto svečių vaikai sugrįžta pas mus. Kiekvieną sezoną tobuliname ir rengiame turiningą bei įdomią programą, stengiamės sudaryti įdomias, žadinančias prasmingą veiklą, įkvepiančias ir tinkamai nukreipiančias veiklas.“

Švietimo centras liepą prasidėsiančiai stovyklai suplanavo labai daug veiklų: išvykas į Grūto parką, Liškiavos kultūros centrą, pasienio užkardą, Metelių regioninį parką, edukacines programos „Grafika“, „Ekslibrisų kūrimas“, „Piešimas ant vandens“, „Čepkelių mokomasis takas“, susitikimus su kariais savanoriais ir Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos nariais, ekskursijas po Druskininkus su „Plepia Ponia“, unikalią pažintį su Druskos Karaliais (vaikai susipažins su Druskos Karaliene ir Druskos Karaliumi – dviem kūrybingais menininkais).

Į stovyklos veiklas įtraukti apsilankymai Vandens parke, „Snow Arenoje“, M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, V. K. Jonyno galerijoje, Žirmūnų darbo rinkos mokymo centre, Amatų centre „Menų kalvė“. Šią stovyklą gali lankyti visi vaikai nuo 6 iki 12 m. amžiaus.

Kurorto svečiai džiaugiasi vasaros stovyklų galimybėmis

Vilnietė Asta su vyru Robertu augina septynerių ir vienuolikos metų vaikus. Kurorte poilsiauti mėgstanti šeima praėjusiais metais pirmą kartą užrašė vaikus į dienos stovyklą ir liko labai patenkinti. „Mūsų šeimos tradicija – bent kelis kartus pasilepinti atostogomis Druskininkuose. Vaikų seneliams palikti nesinori, tad važiuojam visi kartu. Bet, stengiantis užimti vaikus, pramogų sau beveik nebelieka. Internete perskaičiau apie stovyklas vaikams. Nusprendėme pabandyti. Jau po pirmos dienos dukra ir sūnus buvo kupini įspūdžių, o mes su vyru – pailsėję“, – patirtimi dalijosi Asta. Šeima jau suplanavo, kad rugpjūčio mėnesį savaitę praleis kurorte, vaikai išreiškė norą bent kelias atostogų dienas lankyti stovyklą.

Utenoje gyvenanti Aistė svarsto išrinkti savo 12 metų sūnui stovyklą ir jos metu atvykti pailsėti į Druskininkus. „Sūnus orientuotas į sportą, tad žiūrime būtent sporto, aktyvaus laisvalaikio stovyklų pasiūlymus. Galiu dirbti nuotoliniu būdu, todėl man nesunku prisiderinti. Manau, kad turėsime turiningą laiką Druskininkuose“, – sakė moteris.

Diana Brown, Švietimo skyriaus vedėja: „Šiais mokslo metais vaikai prie kompiuterių praleido, kaip niekada, daug laiko, todėl labai kviečiu druskininkiečius pasinaudoti vaikų vasaros poilsio stovyklų pasiūlymais. Laukia labai daug smagių pramogų lauke, išvykų, edukacijų, žaidimų, nuotykių.

Suprantame, kad vaikų vasaros poilsis yra nepigi pramoga, o šeimai, auginančiai du ar daugiau vaikų, ji gali būti prabanga. Todėl ir šiemet savivaldybės gyventojams paruošėme specialius krepšelius.

Kiekvienam Druskininkų savivaldybės vaikui, dalyvaujančiam pasirinktoje vasaros poilsio programoje, Savivaldybė skyrė dviejų dydžių krepšelį: 50 eurų, jei stovykla trunka savaitę, 100 eurų, jei stovykla truks dvi savaites arba dviem savaitės trukmės stovykloms. Iš viso kiekvienas druskininkietis galės pasinaudoti 100 eurų krepšeliu. Kviečiu pasinaudoti šiuo pasiūlymu – tegul jūsų vaikų vasara būna įdomi, turininga ir šviesi!“