Teisinių žinių konkursas „Temidė“ persikėlė į nuotolinę erdvę

Mokinių teisinių žinių konkursas „Temidė“ – tradicinis renginys, skaičiuojantis jau ne vieną dešimtmetį. Šis konkursas populiarus ir tarp druskininkiečių mokinių, kiekvienais metais jis suburia gausų Druskininkų savivaldybės švietimo įstaigų komandų būrį. Laikui bėgant, šis renginys keitėsi, vis tobulėjo, o keletą pastarųjų metų pirmasis teisinio žinių konkurso etapas vyksta „protų mūšio“ forma.

Antrąją vietą laimėjusi Leipalingio progimnazijos komanda su Druskininkų PK Veiklos skyriaus vyresniąja tyrėja E. Vaitkevičiūte-Urbonienė, progimnazijos socialine pedagogė G. Revenkiene ir Druskininkų PK Veiklos skyriaus  vyriausiuoju tyrėju E. Suchaneku/Druskininkų PK archyvo nuotrauka

Neatslūgstanti COVID-19 pandemija pakeitė šio įdomaus renginio formatą, todėl, kaip dauguma veiklų, šis konkursas persikėlė į nuotolinio bendravimo erdvę. Į 2021 metais paskelbtą teisinio konkurso „Temidė“ registraciją atsiliepė „Ryto“ gimnazijos ir Leipalingio progimnazijos mokinių komandos. „Ryto“ gimnazijos komandos – nuolatinės šio konkurso dalyvės, o Leipalingio progimnazijos komanda yra šio renginio naujokė. Leipalingiečių dalyvavimas šiame renginyje labai pradžiugino jo organizatorius.

Kovo 9 dieną įvyko surengta šių dviejų komandų dvikova. Po pirmos renginio dalies abi komandos teisingai atsakė į devynis klausimus iš dešimties, tad užvirė nuožmi kova. Tik suskaičiavus antrosios dalies rezultatus, išryškėjo nedidelė „Ryto“ gimnazijos mokinių komandos persvara. Pastaroji komanda užėmė pirmąją vietą ir iškovojo teisę atstovauti Druskininkams antrajame teisinių žinių konkurso „Temidė“ etape. Leipalingio progimnazijos komandai atiteko antroji vieta.

Konkursu džiaugiasi „Ryto“ gimnazijos istorijos mokytoja R. Sadauskienė, Druskininkų PK Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja E. Vaitkevičiūtė-Urbonienė ir „Ryto“ gimnazijos mokyklos direktorė E. Vilkienė/Druskininkų PK archyvo nuotrauka

Šis renginys nebūtų įvykęs be ilgamečio ir patyrusio jo vedėjo Juozo Kazlausko, kuris ne tik profesionaliai jį vedė, bet pateikė kelis vertingus techninius sprendimus, kaip informacinėje erdvėje jį padaryti įdomesniu ir patrauklesniu.

Mokinius, dalyvavusius šiame konkurse ir juos rengusius mokytojus Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Druskininkų policijos komisariato pareigūnai apdovanojo diplomais ir vertingais dovanų čekiais, už kuriuos jie galės įsigyti reikalingų mokymosi priemonių.

Alytaus apskrities VPK Druskininkų PK viršininkas G. Krasnickas pasveikino renginio vedėją J. Kazlauską/Druskininkų PK archyvo nuotrauka

Kitais metais vėl lauksime teisinių žinių konkurso „Temidė 2021“ ir didesnio jo dalyvių skaičiaus. Policijos pareigūnai dėkoja Juozui Kazlauskui ir pedagogėms Ramunei Sadauskienei bei Gerdai Revenkienei, prisidėjusiems prie šio renginio organizavimo.

O šio renginio vaizdo įrašą galima pažiūrėti https://www.youtube.com/watch?v=bOfyeVqb1bI

Druskininkų PK informacija ir nuotraukos