Tarp Lietuvos švietimo lyderių – ir Viečiūnų progimnazija

Druskininkų švietimo įstaigos nuolat maloniai nustebina savo puikiais rezultatais, sulaukiančiais Lietuvos švietimo bendruomenės ir kitų nacionalinių institucijų pripažinimo. Naujausias mūsų savivaldybės švietimiečių laimėjimas – Viečiūnų progimnazijos pripažinimas pažangiausia mokymo įstaiga Lietuvoje.

Viečiūnų progimnazija pripažinta viena iš trijų pažangiausių mokymo įstaigų Lietuvoje/Viečiūnų progimnazijos archyvo nuotrauka

Neseniai pasibaigė Lietuvos mokyklų lyderių rinkimai, kuriuos organizavo LRT ir ISM vadybos ir ekonomikos universitetas. Daugiau nei šimtas mokyklų iš Lietuvos miestų ir miestelių panoro dalyvauti šiuose lyderių rinkimuose, o pažangiausiomis mokymo įstaigomis paskelbtos: Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija, Kelmės „Kražantės“ progimnazija ir Druskininkų savivaldybės Viečiūnų progimnazija.

Dalyvavo per 100 mokyklų

Lietuvos mokyklų lyderių rinkimai vyko dviem etapais. Pirmajame visuomenė buvo kviečiama nominuoti inovatyviausias mokyklas, atsižvelgiant į organizacinę, ugdymo ir kultūros aplinką bei realius pasiekimus. Iš daugiau nei 100 nominuotų mokymo įstaigų visuomenė ir specialiai šiam projektui sudaryta vertinimo komisija išrinko tris, kurių indėlis į švietimą svarus tiek bendruomenėse, tiek Lietuvos mastu.

Šių mokyklų atstovams už švietimo srityje parodytą lyderystę ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas suteiks galimybę nemokamai studijuoti Švietimo lyderystės magistrantūroje. Mokyklose-švietimo lyderėse bus įrengtos poilsio ir bendravimo pertraukoms skirtos erdvės su sėdmaišių bei stalo futbolo zonomis.

Šių rinkimų organizatorių teigimu, konkursas yra prasmingas ir kuria vertę nacionaliniu mastu. Jame dalyvavusių mokyklų skaičius rodo, kad pokyčiai, ugdant ateities švietimo lyderius itin aktualūs. Rinkimams nominuotos mokyklos turi stiprų norą daryti pokytį ne tik savo viduje, bet ir jas supančiose bendruomenėse, o mokyklų vadovai siekia tapti tikrais ateities švietimo lyderiais ir taip ugdyti savarankišką, stipria vertybių sistema besivadovausiančią Lietuvos ateities kartą.

Ž. Krivonienė: „Sunku patikėti, kad mus išrinko į geriausiųjų trejetą.“/Asmeninio archyvo nuotrauka

Pergalės nesitikėjo

Viečiūnų progimnazijos direktorė Žaneta Krivonienė sakė buvo maloniai nustebinta, kai sužinojo, jog mokykla pateko tarp trijų geriausiųjų Lietuvoje: „Patyriau malonų šoką. Buvo sunku patikėti, kad mus išrinko į geriausiųjų trejetą.“

Pasidomėjus, kodėl mokykla nusprendė dalyvauti šiame konkurse, direktorė sakė, jog Švietimo skyriaus vedėja išsiuntinėjo konkurso klausimynus visoms mokyklos ir paskatino juos užpildyti bei pabandyti. „Klausimyną pildėme labai atsakingai, nuoširdžiai, nevartodami dokumentinių sąvokų, gal ir tai lėmė mūsų sėkmę?“, –sakė Ž. Krivonienė.

Direktorė domėjosi ir kitų Lietuvos mokyklų, dalyvavusių konkurse, anketomis, stebėjo balsavimo internetu eigą. Jos teigimu, balsavimas buvo labai aktyvus, kai kurios, ypač miestų, mokyklos surinko iki 1000 balsų.

Pergalę lėmė komisijos balsai

„Konkuruoti su didelėmis mokyklomis buvo sudėtinga, galvojome, kad esame per maži sulaukti pripažinimo. Tačiau daug ką nulėmė ne balsavimas internete, bet vertinimo komisijos sprendimas. Tai ir lėmė mūsų pergalę“, – sakė Ž. Krivonienė. Jos manymu, komisija įvertino Viečiūnų progimnzijos skiriamą dėmesį vaikų emocinei gerovei. „Mūsų veikla orientuota į vaiką, problemas sprendžiame greitai, neleidžiame joms įsisenėti. Nebijome kritikos, viską stengiamės spręsti bendru susitarimu. Smagu, kad gerėja mūsų moksleivių pažangumas, kuris per dvejus metus artėja prie 100 proc“, –sakė direktorė.

Ketina studijuoti ISM magistrantūroje

Ž. Krivonienė sakė, jog pasinaudoti gautu prizu –galimybe studijuoti ISM, taigi studijuos ISM magistrantūroje: „Labai norėjau gilinti vadybo žinias ISM aukštojoje mokykloje, tačiau mokslai ten brangiai kainuoja, todėl labai džiaugiuosi, jog dabar atsirado galimybė šį prizą panaudoti savo žinių gilinimui.“ Direktorė džiaugėsi, jog pirmoji su šiuo laimėjimu progimnazijos kolektyvą pasveikino Viečiūnų bendruomenė, su kuria mokyklą sieja artimas ryšys: „Bendruomenė, seniūnija mus labai palaiko, mes kartu sprendžiame daug svarbių klausimų, todėl labai džiugu, kad jie mūsų laimėjimu nuoširdžiai džiaugiasi“. Birželio 17 dieną nuotoliniu būdu vyks šio konkurso nugalėtojų apdovanojimai.

Diana Brown, Druskininkų savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja: „Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Druskininkų savivaldybėje yra ugdymo įstaiga, kuriai suteiktas švietimo lyderės vardas. Sveikinu visą Viečiūnų progimnazijos bendruomenę, nes žinau, kad toks rezultatas pasiektas, darniai ir kryptingai dirbant, siekiant vieno tikslo – pastebėti, pamatyti ir padėti kiekvienam vaikui. Matau, kad vienas stipriausių šios mokyklos bruožų – bendruomeniškumas, pagrįstas pagarba ir pasitikėjimu, čia aktyviai veikia visos mokyklos savivaldos institucijos, įsitraukusi ir vietos bendruomenė“.

Kaskart apsilankiusi mokykloje pastebiu, kaip sparčiai yra atnaujinamos vidaus bei lauko erdvės, juntu tvyrančią draugišką atmosferą – pro atviras kabinetų duris koridoriuose sklinda garsus juokas, mokytojų kambaryje kvepia kava, mokytojos  neskuba namo po pamokų –  apsitaria dėl darbų, čia ruošiasi pamokoms, o mokiniai – gauna individualią pagalbą, atlieka namų darbus, žaidžia su draugais.

Džiaugiuosi ir kitomis mūsų savivaldybės ugdymo įstaigomis – vertinu jų pastangas, įgyvendinant naujas veiklas, kuriant jaukias ir patogias aplinkas, įtraukiant mokinių tėvelius. Visiems linkiu vienybės ir darnos bei kūrybiškumo, siekiant sudaryti kuo geriausias sąlygas mūsų mokiniams bei nuoširdaus džiaugsmo, pasiekus gerų mokymosi rezultatų“.

Laimutis Genys