Švietimo centro mokiniams – galimybė „pasimatuoti“ profesiją

Druskininkų švietimo centro mokiniai suderina mokymąsi dviejose mokyklose: Švietimo centre ir Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Druskininkų filiale.

Galimybė „pasimatuoti“ profesiją“, lengviau apsispręsti dėl tolesnio kelio, pabaigus mokyklą, o, pasirinkus aukštąją mokyklą, atsinešti ten ne tik akademinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių. Štai toks atsakymas galėtų būti į klausimą: „Kodėl verta pasirinkti mokymąsi Druskininkų švietimo centro gimnazijos klasėse?“

Besimokantiems pagal virėjo programos modulį (Maisto produktų ir žaliavų parinkimas, pirminis jų apdorojimas) ypač patrauklūs praktiniai užsiėmimai/Centro „Žirmūnai“ Druskininkų filialo archyvo nuotrauka

Mokosi dviejose įstaigose

Vienu metu mokydamiesi Druskininkų švietimo centro gimnazijos klasėse ir Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Druskininkų filiale, mokiniai turi galimybę įgyti ne tik bendrąjį išsilavinimą, bet ir teorinių bei praktinių tam tikros specialybės žinių.

Toks nuo praėjusio rudens inicijuotas jungtinio mokymo modelis yra puiki galimybė jauniems žmonėms įgyti teorinių ir praktinių specialybės žinių, dar besimokant bendrojo lavinimo mokykloje.

Bendrojo lavinimo mokyklų I-II gimnazijos (9-10) ir III-IV gimnazijos (11-12) klasių mokiniai, galbūt svarstantys, kokią mokymosi įstaigą pasirinkti kitais mokslo metais, kviečiami pasinaudoti šiuo jungtinio mokymo modeliu.

Apsisprendus dėl mokymosi Druskininkų švietimo centre, reikėtų birželį pateikti prašymus bei kitus būtinus dokumentus.

Mokinių prašymai mokytis bus registruojami nuo 2021 m. birželio 10 d. darbo dienomis, nuo 14 iki 17 val. Druskininkų švietimo centro raštinėje, (M. K. Čiurlionio g. 80, II aukštas). Informacija teikiama telefonu (8 313) 51853 arba (8 313) 51463.

„Patinka, įdomu, naudinga“

Pernai Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė iniciatyvą dėl to, kad būtų sudarytos galimybės mokiniams mokytis pagal profesinio mokymo programų modulius ar programas.

Modulinės, iš skirtingų modulių parengtos profesinio mokymo programos sudarytos taip, kad mokiniai turėtų galimybes įgyti norimą kvalifikaciją, pasirinkdami priimtiniausią mokymosi būdą ir tempą.

Kaip teigė Druskininkų švietimo centro direktoriaus pavaduotoja Rita Biliūnienė, šį pavasarį Druskininkų švietimo centro gimnazijos klasių mokiniai bus pirmoji laida, kurie mokslo metus rudenį pradėjo pagal jungtinio mokymo modelį: „Smagu girdėti mokinių atsiliepimus, kad mokytis dviejose mokyklose jiems yra patogu – su tokiu mokymusi jie sieja savo svajones, darbinės veiklos ateitį.“

Druskininkų švietimo centro I(g) klasės mokiniai pasidalino savo nuomonėmis, įspūdžiais apie mokymąsi dviejose mokymosi įstaigose.

Domas: „Nors domiuosi automobiliais, man patinka automobilių remonto darbai, bet neatsisakiau galimybės rinktis virėjo modulį.

Mokymas organizuotas taip, kad suspėtume mokytis dviejose mokyklose: penktadieniais nėra pamokų Švietimo centre, tik užsiėmimai Profesinio mokymo centre. Manau, čia įgytos žinios gyvenime man tikrai pravers.“

Raminta tikisi, kad, gavusi brandos atestatą, jau turės ir profesiją/Centro „Žirmūnai“ Druskininkų filialo archyvo nuotrauka

Raminta: „Pamokos Profesinio mokymo centre yra įdomios, man patinka, kad patogu suderinti mokymąsi ir Švietimo, ir Profesinio mokymosi centruose, suspėju visur. Tikiuosi, kad, gavusi brandos atestatą, jau turėsiu ir profesiją.“

Dovilė: „Profesinio mokymo centre „Žirmūnai“ sužinau daug visokiausių naujovių, man negirdėtų, nežinomų dalykų iš maisto gaminimo srities. Mokytojai suteikia išsamių teorinių žinių, jas galime pritaikyti, pasitikrinti ir praktiniuose užsiėmimuose.

Savo pasirinkimu mokytis Švietimo centre, o kartu – ir Profesiniame, esu patenkinta. Juk, turėdama specialybės pagrindus, galėsiu lengviau rasti darbą, gal net susikurti ir savo verslą.“

Adrijus: „Užsiėmimai Profesinio mokymo centre yra patrauklūs, sužinome pačius pagrindinius dalykus apie virėjo darbą. Manau, kad tos žinios pravers ateityje, kai reikės savarankiškai užsidirbti, įsidarbinti.“

Nors dėl karantino ir epidemiologinės situacijos gimnazistai, kaip ir dauguma besimokančių vyresniųjų klasių mokinių, kol kas mokosi būdami „už ekranų“, nuotoliniu būdu, tačiau Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ pedagogai tikina galį pasidžiaugti, kad mokiniai noriai jungiasi į pamokas, dalyvauja užsiėmimuose.

Kaip teigė Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Druskininkų filialo vadybininkė Aistė Fedaravičiūtė, mokiniams patinka gaminti: „Gavę maisto produktus, namuose, stebėdami ekrane mokytoją, mokiniai gamina įvairiausius patiekalus, atidžiai klausosi mokytojos patarimų.“

Pažymėjimas ir stipendija

Mokinys, sėkmingai baigęs profesinio mokymo modulį, gauna įgytą kompetenciją patvirtinantį pažymėjimą. Įgytos kompetencijos suteikia svarų pranašumą, siekiant užsiimti atitinkama veikla, o, tęsiant mokslus pagal tos pačios kvalifikacijos programą, įgytos kompetencijos gali būti įskaitomos. Tad sutrumpėja mokymosi laikas.

Profesinio mokymo modulį pasirinkęs mokinys ne tik nemokamai įgyja paklausią specialybę ar atitinkamą kompetenciją, bet ir pretenduoja gauti stipendiją.

Pasirinkęs vieną modulį, moksleivis profesinėje mokykloje gali lankyti nuo 3 iki 6 pamokų per savaitę, o mokymasis trunka nuo vienerių iki dvejų metų.

Siūlomi moduliai

Nuo rugsėjo I-II gimnazijos (9-10) klasių mokiniai kviečiami mokytis pagal virėjo ir siuvėjo-operatoriaus specialybės modulius.

III-IV gimnazijos (11-12) klasių mokiniai turės galimybę rinktis iš šių profesijų: konditerio, socialinio darbuotojo padėjėjo, apskaitininko, padavėjo-barmeno, virėjo, staliaus-dailidės, automobilių elektros įrenginių remontininko, siuvėjo profesinio mokymo programų modulius.

Druskininkų švietimo centro informacija