Po kaukėmis – moksleivių šypsenos, susitikimo džiaugsmas ir noras mokytis

Naujieji mokslo metai šiemet prasidėjo su panašiomis emocijomis, kaip ir anksčiau – puikia nuotaika pirmą kartą sėsti į mokyklos suolą, noru gerais pažymiais užbaigti paskutinę klasę, vėl susitikti su klasės draugais, mylimais mokytojais. Šių Rugsėjo 1-osios emocijų paletę papildė ir tylus nerimas dėl to, ar bus galima visus metus mokytis įprastai, savo klasėse, ar dėl klastingo viruso kažkas keisis įprastoje, bet malonioje kasdienybės rutinoje.

Rugsėjo 1-ąją pirmą kartą per šios šventės šimtametę istoriją teko dėvėti apsaugines kaukes/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Materialia šio nerimo išraiška tapo apsauginės kaukės, kurios ant moksleivių, pedagogų, tėvelių veidų atsirado pirmą kartą per šios šventės šimtametę istoriją ir šiek tiek ją sutrikdė, apribojo galimybę vieniems kitus pasveikinti šypsena.

Bet Druskininkų ugdymo įstaigose koronavirusas mokslo metų pradžios šventės nesugadino. Laikantis visų saugumo reikalavimų, Rugsėjo 1-oji mokslo metų pradžios šventės antradienį į mokyklų erdves sukvietė moksleivius, jų tėvelius ir pedagogus.

„Atgimimo“ mokyklos stadione – šventė pirmokėliams

„Atgimimo“ mokykla Mokslo ir žinių dieną sulaukė 760 mokinių, kurie pasiskirstė abiejuose mokyklos pastatuose. Vaikus mokys 68 mokytojai, jiems padės 12 mokytojų padėjėjų, 2 psichologės, 2 socialiniai pedagogai, švara ir tvarka rūpinsis techninis personalas, sveikatą puoselės VSB darbuotoja Irma.

Po susikaupimo ir ramybės laiko – gražių šv. Mišių bažnyčioje, priešmokyklinukai, lydimi tėvelių, nuėjo į savo naujas klases susipažinti su mokytojomis, kurios labai jų laukė ir, pasitikdamos, sukūrė malonią šventinę aplinką. O tėveliams teko padrąsinti mažuosius mokinius… Keturios pirmokų klasės tuo metu rinkosi mokyklos stadione. Juos pasveikino mokyklos direktorė Danutė Časienė, smagią užduotėlių pamoką surengė išdykėlė Laputė, kuri labai linksmai ir greitai sugrąžino pirmokus į mokyklinį pasaulį.

Antrokai, trečiokai, ketvirtokai ir šeštokai, kas valandą keisdamiesi, Rugsėjo pirmąją pasitiko savo klasėse kartu su klasių mokytojomis bei auklėtojais. Penktokai, septintokai ir aštuntokai skirtingu laiku susirinko didžiajame mokyklos stadione kartu su auklėtojais ir mokyklos administracija. Pagrindinis akcentas – susitikimo džiaugsmas ir noras mokytis mokykloje visus mokslo metus, pasiruošimas darbui, mokymasis klasėse, įprastų kasdieninių dalykų kitoniškumas.

Mokiniams teks įsiminti naują tvarką, išklausyti sveikatos priežiūros, socialinio pedagogo, administracijos informaciją, adaptuotis struktūruotoje aplinkoje, suprantant rodyklių reikšmes. Mokykla pasirinko mišrų ugdymo variantą, kai kartą per mėnesį vienam iš 6-8 klasių komplektų bus organizuojamas savaitės trukmės nuotolinis mokymasis.

Mokykla dalyvauja Švietimo ir mokslo ministerijos Gabiųjų vaikų projekte, vėl laimėjo naujų įdomių tarptautinių projektų, kurie vyks iš pradžių nuotoliniu būdu. Dalyvaudami Savivaldybės mero inicijuotame projekte „Idėja mokyklai“, įrengėme jaukią ir spalvingą vaikų poilsio ir žaidimų erdvę, lauko klasę, už kurią esame dėkingi Paslaugų ūkio darbuotojams ir direktorei B. Jonušauskienei. Baigiama atnaujinti valgykla, tuoj bus pakeisti baldai. Kiti, mažesni, projektai bus vykdomi pačių autorių – mokinių“, – pasakojo „Atgimimo“ mokyklos direktorė Danutė Časienė.

„Saulės“ mokykloje – trys naujos mokytojos

„Saulės“ pagrindinė mokykla, birželį į „Ryto“ gimnaziją išlydėjusi 56 aštuntokus ir pagrindinio išsilavinimo pažymėjimus įteikusi 14-kai dešimtokų, į Rugsėjo 1-osios šventę pakvietė 68 priešmokyklinukus ir 11 kitų klasių mokinių, papildančių mokyklos bendruomenės gretas nuo rugsėjo. Pedagoginę veiklą mokykloje šiais metais pradeda 3 mokytojos: pradinio ugdymo mokytoja Janina Vaicekauskienė, muzikos mokytoja Renata Lastauskaitė-Vengrienė, į gimtuosius Druskininkus grįžusi iš sostinės, ir fizinio ugdymo mokytoja Saiva Stankevičienė.

Sutikdama 595 mokinių būrį, Rugsėjo 1-osios šventę mokykla organizavo, atsisakiusi masinio renginio dėl koronaviruso grėsmės ir stengdamasi maksimaliai laikytis saugos priemonių. Pasiruošta ir kiek įmanoma saugiau organizuoti ugdymo procesą. Kiekviena klasė turi savo patalpą, numatytos ilgesnės pietų pertraukos ir paskirtas pusryčių ir pietų laikas atskiriems mokinių srautams. Mokinių srautų judėjimas paskirstytas taip, kad būtų išvengta susitikimo su kitais srautais, numatytos jų judėjimo kryptys iki klasių, valgyklos, specialiųjų kabinetų, kurios pažymėtos skirtingomis spalvomis. Naudojami penki mokyklos įėjimai-išėjimai, per kuriuos mokiniams arčiausiai pasiekiama mokymosi vieta. Apsirūpinta priemonėmis saugos ir higienos sąlygoms užtikrinti.

„Nuoširdus ačiū pedagogams, visiems mokyklos darbuotojams už darbą, ruošiantis naujai, kiek neįprastai mokslo metų pradžiai. Tikiu, kad siekdami bendrų tikslų ir palaikydami vieni kitus, įveiksime visus naujus iššūkius. Visai Druskininkų švietimo bendruomenei sėkmingų mokslo metų!“, – sakė „Saulės“ mokyklos direktorė Ramutė Siliūnienė.

Rugsėjo 1-oji į mokyklas sukvietė Druskininkų švietimo bendruomenę/Mokyklų archyvų nuotraukos

Kitokia rugsėjo 1-oji

„Ryto“ gimnazijoje Rugsėjo 1-osios šventė vyko neįprastai: mokiniai, suskirstyti srautais, skirtingu laiku rinkosi į renginį. Visa šventė, įskaitant ir pirmąją pamoką su auklėtoja, surengta lauke.

2020-2021 mokslo metais gimnazijoje mokysis 502 mokiniai: 1-ose gimnazijos klasėse – 155,

2-ose – 114, 3-ose – 116, o 4-ose – 117. Gimnazistus į mokslo ir žinių pasaulį ves 57 mokytojai.

„Pirmokams linkiu kuo greičiau susidraugauti su aplinka, klasiokais ir mokytojais – kiekvienas jūsų sutiktas žmogus žino bent vieną dalyką, kurio nežinote jūs. Antrokams sakau, kad tikroji laimė – ne atrasti naujas žemes, bet pažvelgti į jus supantį pasaulį naujomis akimis. Linkiu naujomis akimis pažvelgti į save – suraskite savąjį (išskirtinį) kelią. Mieli trečiokai, esame tuo, kaip mąstome. Savo mintimis kuriame pasaulį. Linkiu pozityvumo, tvarkantis su naujais iššūkiais – laiko vadyba ir gebėjimu savarankiškai priimti sprendimus. Ketvirtokams sakau, kad gyvenimą galima nugyventi dvejopai – tarsi nieko nėra stebuklingo arba tarsi viskas yra stebuklas. Linkiu, kad kiekviena diena jums būtų dovana, galimybė tobulėti, išmokti, patirti ką nors nauja. O visai bendruomenei linkiu susitelkimo, tolerancijos, nuoširdaus bendravimo ir bendradarbiavimo!“ – sakė „Ryto“ gimnazijos direktorė Egidija Vilkienė.

Šiemet Rugsėjo 1-oji ir Viečiūnų progimnazijoje buvo kitokia. Džiaugsmas, persipynęs su jauduliu, nežinomybe ir viltimi. Dalies tradicijų – suburti visus mokyklos mokinius vienu metu, kartu pasiklausyti gyvo draugų koncerto ar sveikinimo kalbų, teko atsisakyti.

Nuotolinį mokslą iš namų išbandę, progimnazijos mokiniai entuziastingai, pasiilgę draugų ir mokytojų rinkosi į mokyklą. Kiekviena klasė skirtingu laiku susitiko su progimnazijos vadovėmis ir klasės auklėtojomis mokyklos vidiniame kiemelyje. Pirmosios pamokos metu buvo ypatingai akcentuojami nauji saugos reikalavimai – juk virusas dar nepasitraukė, todėl saugumo priemonės būtinos. Progimnazija ir tėvelius, ir mokinius su jomis supažindino dar prieš šventę, tačiau esminės taisyklės nesikeičia – atstumas, higiena bei veido kaukės.

Pasiilgę gyvo bendravimo, progimnazijos mokiniai, tėvai ir mokytojai viltingai tikisi, kad neteks grįžti į virtualias pamokas. Visų laukia pasikeitę ir pilni iššūkių nauji mokslo metai

Į Leipalingio progimnaziją šių metų rugsėjo pirmąją susirinko 156 mokiniai. Ši diena buvo šiek tiek kitokia, neįprasta. Mokiniai su jų tėveliais rinkosi ne vienu metu, o pirmoji klasės auklėtojo valandėlė surengta kieme. Ir tik patys mažiausieji galėjo pasidžiaugti pasibuvimu klasėje.

Mokinius bei jų tėvelius pasveikino Leipalingio parapijos klebonas Paulius Marčiulionis, progimnazijos tėvų klubas įteikė dovanėles aktyviausiems mokiniams, palinkėjo sėkmės ir šiais mokslo metais.

„Suprantame, kad teks įveikti mums visiems ne vieną iššūkį, tačiau, pasitikėdami vieni kitais, geranoriškai bendradarbiaudami, pasieksime užsibrėžtą tikslą – mokinys bei mokytojas progimnazijoje bus saugus ir turės visas sąlygas tobulėti“, – sakė Leipalingio progimnazijos direktorė Asta Černiauskienė.

Stengiantis išvengti didelio žmonių susibūrimo, Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje rugsėjo 1-osios šventė organizuota tik pirmą kartą šios ugdymo įstaigos duris praveriantiems vaikams. 14 valandą į mokyklą susirinko būsimieji dailininkai ir šokėjai, 15 val. valandą – būsimieji muzikantai. „Nors šio meto sąlygos tikros šventės sukurti ir neleido, šventinės nuotaikos pakako“, – sakė M. K. Čiurlionio meno mokyklos vadovai.

Parengė „Mano Druskininkai“ redakcija