Nuo rugsėjo 1 d. nemokamus pietus mokyklose gaus visi priešmokyklinių, pirmų ir antrų klasių mokiniai

Druskininkų savivaldybės Taryba patvirtino, kad nuo rugsėjo 1 d. visi mokiniai, kurie mokosi pagal pradinio ugdymo programą antroje klasėje, gaus nemokamus pietus, nevertinant šeimos pajamų. Iki šiol nemokami pietūs buvo skiriami priešmokyklinukams ir pirmokams.

Nuo rugsėjo 1 d. visi mokiniai, kurie mokosi pagal pradinio ugdymo programą antroje klasėje, gaus nemokamus pietus, nevertinant šeimos pajamų/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka.

Kaip informavo Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Baranauskienė, jokių papildomų prašymų priešmokyklinukų, pirmokų ir antrokų tėveliams rašyti nereikia – pietūs šių klasių mokiniams bus skiriami pagal mokyklų pateiktus vaikų sąrašus. Maitinimas organizuojamas, taikant savitarnos (švediško stalo) principą. Taip siekiama kuo ankstesniame amžiuje ugdyti vaikų sveikatai palankios mitybos įpročius, taip pat mažinti socialinę atskirtį ir diferenciaciją.

Visų kitų klasių mokiniams nemokamas maitinimas ir vienkartinė išmoka mokinio reikmenims ir toliau bus skiriama pagal šeimos pajamas. Jos turi būti ne didesnės nei 192 Eur per mėnesį vienam šeimos nariui, o ligos ar kitais svarbiais atvejais – 320 Eur. Šiuo atveju reikia pateikti prašymą Druskininkų savivaldybės administracijai. Geriausia ir greičiausia tai padaryti el. būdu, prisijungus per svetainę www.spis.lt

Prašymus teikti galima jau nuo liepos 1 d.

Dar vienas svarbus pakeitimas – teisę gauti nemokamą maitinimą ir paramą mokiniams įgijo ir ne vyresni kaip 21 metų mokiniai iš nepasiturinčių šeimų, kurie mokosi pagal suaugusiųjų ugdymo programas.

Planuojama, kad nuo rugsėjo 1 d. Druskininkų savivaldybės mokyklose nemokamus pietus gaus 900 mokinių.