Mažieji tyrinėtojai „Saulės“ pagrindinėje mokykloje

Lapkričio 27 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas ir jo patarėjų komanda organizavo darbo dieną Alytaus regione. Ta proga Valstybės pažinimo centras pakvietė „Saulės“ pagrindinės mokyklos 3a klasės mokinius dalyvauti virtualioje edukacinėje pamokoje „Mažieji tyrinėtojai“.

Nuotoliniu būdu su vaikais bendravo šios edukacijos globėja – pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė“/„Saulės“ mokyklos archyvo nuotrauka

Valstybės pažinimo centras pakvietė „Saulės“ pagrindinės mokyklos 3a klasės mokinius dalyvauti virtualioje edukacinėje pamokoje „Mažieji tyrinėtojai“/„Saulės“ mokyklos archyvo nuotrauka

Pamokos metu buvo nagrinėjamos trys temos: Lietuvos teritorija, miestų herbai ir LR Prezidentai. Vaikai įtvirtino žinias apie didžiuosius Lietuvos miestus bei kaimynines valstybes, susipažino su herbų kūrimo taisyklėmis ir analizavo jų simbolius bei spalvų reikšmes. Mokiniai turėjo gerą progą prisiminti šiuolaikinius Lietuvos vadovus, jų veiklas bei aptarti nuveiktus darbus. Dėkojame VPC edukatoriui Mantui už puikią pamoką ir nuoširdų, šiltą bendravimą.

Pamokos pabaigoje prie mūsų prisijungė ir su vaikais bendravo šios edukacijos globėja – pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Prieš susitikimą trečiokai labai nekantravo ir ypatingai džiugiai sureagavo, pamatę ir išgirdę ponią Dianą. Vaikai susipažino su ja, asmeniškai prisistatydami ir papasakodami, ką labiausiai mėgsta veikti. Parodė ir klasės augintinį Mėlynuką – akvariumo žuvytę. Mažieji klausinėjo apie poniai Dianai labiausiai patinkančias Lietuvos vietas, vaikystės pomėgius ir svajones. D. Nausėdienė atsakinėjo į vaikų klausimus, padrąsindavo kalbėti nedrąsiuosius. Taip pat ji domėjosi vaikų kasdienybe, palinkėjo visada turėti svajonių ir siekti jų išsipildymo. Pirmoji šalies ponia perdavė linkėjimus ir mūsų mokyklos pedagogams.

Dalindamiesi įspūdžiais po virtualios pamokos, pasidžiaugėme, kad turėjome galimybę padirbėti su naujausiomis informacinėmis technologijomis bei jų valdymu. Toks mokymosi būdas padeda ugdyti mokinukų savarankiškumą, pasitikėjimą savimi bei sustiprina bendravimo kompetenciją.

Tatjana Krugelienė,
„Saulės“ pagrindinės mokyklos 3a klasės mokytoja