„Lietuvos draudimas“ apdraudė Druskininkų savivaldybės mokinius

Ilgiausiai šalyje gyvuojanti socialinė akcija „Apsaugok mane“ šiemet pasitinka 20-tą rudenį.

Visoje Lietuvoje, o taip pat Druskininkų savivaldybėje, rugsėjis skelbiamas saugaus eismo mėnesiu.

Akcijos „Apsaugok mane“ iniciatorė didžiausia draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ kaip ir kasmet visą rugsėjį visus Druskininkų savivaldybės mokinius apdraus asmens draudimu/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Nutikus nelaimei – nemokamas draudimas

Akcijos „Apsaugok mane“ iniciatorė didžiausia draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ kaip ir kasmet visą rugsėjį visus Druskininkų savivaldybės mokinius apdraus asmens draudimu.

Draudimas galios visoje Lietuvoje ištisą parą, jei mokinys keliaudamas pėsčiomis nukentėtų eismo įvykyje.

Kiekvienam mokiniui dovanojamo draudimo suma – 5 tūkst. eurų. 

„Draudimo apsauga mokyklinio amžiaus vaikams įsigalios automatiškai pačią pirmą mokslo metų dieną, o dėl to tėveliams nieko daryti nereikia.

Svarbiausia, kad, nutikus nelaimei kelyje, jie žinotų, jog gali kreiptis į mus dėl patirtos žalos atlyginimo“, – sako „Lietuvos draudimo“ Dzūkijos skyriaus vadovė Alma Visockienė.

Pasirūpins saugiomis perėjomis

Druskininkų savivaldybės įstaigų darbuotojai prie mokyklų esančias perėjas paženklins ryškiu „Apsaugok mane“ ženklu, kurį atpažįsta didžioji dauguma vairuotojų ir pėsčiųjų.

„Svarbiausia mūsų, suaugusiųjų, rudens pamoka – apsaugoti vaikų, mokinių keliones, kad namus ir mokyklą jie pasiektų saugūs ir sveiki.

Mažieji eismo dalyviai, neretai po ilgųjų vasaros atostogų išsiblaškę ir mažiau atidūs, todėl visus vairuotojus tradiciškai kviečiame vairuoti atsargiau, o tėvelius – priminti vaikams, kaip saugiai pereiti gatvę“, – teigė „Lietuvos draudimo“ Dzūkijos skyriaus vadovė A. Visockienė.

Svarbu nedelsiant kreiptis

„Lietuvos draudimas“ apdraudžia visus mokinius, kurie keliauja pėsčiomis ar važiuoja dviračiu. Patekus į eismo įvykį, tėvai ar globėjai kviečiami apie tai iš karto pranešti „Lietuvos draudimui“ telefonu 1828.

Užregistravus įvykį, bendrovės specialistai išsamiai paaiškins, ką daryti toliau.

Iš viso nuo akcijos pradžios į „Lietuvos draudimą“ kreipėsi 93 nukentėjusių mokinių tėvai, atlyginta žala siekia daugiau nei 40 tūkstančių eurų.

Taip pat jau trečius metus iš eilės „Lietuvos draudimas“ padovanos daugiau nei 12 tūkstančių šviesą atspindinčių liemenių saugesnėms rajonų pradinių klasių mokinių išvykoms. 2017-2018 metais tokiomis liemenėmis buvo aprūpinti net 12 rajonų pradinių klasių mokiniai, šiemet jas gaus dar 11 rajonų pradinukai.

Iš viso „Lietuvos draudimas“ jau padovanojo daugiau nei 34 tūkstančius šviesą atspindinčių liemenių pradinių klasių moksleiviams.

„Lietuvos draudimo“ inicijuojama akcija „Apsaugok mane“ vyksta nuo 2000-ųjų ir yra tapusi rudens tradicija. Skaičiuojama, kad šiemet Lietuvos miestuose ir miesteliuose specialiu akcijos ženklu bus paženklinta apie 1 tūkst. prie mokyklų esančių perėjų, o „Lietuvos draudimas“ iš viso apdraus daugiau kaip 320 tūkst. mokinių.

Akcijos metu planuojama imtis ir kitų saugaus eismo priemonių, kurios padėtų mažinti avaringumą Lietuvos keliuose.

Druskininkų  savivaldybės informacija