Pagalba moterims, išgyvenančioms krizinį nėštumą

Kovą organizuotas Druskininkų savivaldybės specialistų, socialinių darbuotojų ir VšĮ „Krizinio nėštumo centro“ bendras susitikimas dėl pagalbos teikimo galimybių moterims bei šeimoms, išgyvenančioms krizinį nėštumą. Susitikime pristatyta centro teikiama pagalba, pasidalinta patirtimi, aptartos bendradarbiavimo priemonės. Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centras ir VšĮ ,,Krizinio nėštumo centras“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

VšĮ „Krizinio nėštumo centras“ yra ne pelno siekianti organizacija, įkurta padėti moterims, išgyvenančioms neplanuotą, krizinį nėštumą, o taip pat moterims ir šeimoms, kenčiančioms po kūdikio netekties dėl persileidimo, priešlaikinio gimdymo ar aborto. Neplanuotas nėštumas tampa krize, kai besilaukiančiai moteriai trūksta emocinio palaikymo iš artimiausios aplinkos, kyla santykių problemų, ji patiria materialinių, finansinių sunkumų, jei bijoma tapti vieniša mama. Centras nemokamai suteikia moterims tuo metu taip reikalingą emocinę, psichologinę, materialinę, socialinę pagalbą.

Visoms moterims, kurios išgyvena neplanuoto nėštumo krizę, Centras teikia šią pagalbą:

• individualią socialinę-psichologinę konsultaciją;

• kūdikio kraitelio suruošimą;

• materialinę, finansinę paramą;

• palaikymą ir palydėjimą nėštumo periodu ir pirmaisiais 2 vaiko gyvenimo metais;

• ginekologo konsultaciją ir echoskopiją;

• teisininko konsultaciją;

• pagalbą, susirandant laikiną saugią gyvenamąją vietą;

• psichologinę pagalbą patyrusioms nėštumo nutraukimą, praradusioms vaikelį dėl persileidimo ar priešlaikinio gimdymo, išgyvenančioms pogimdyvinę depresiją.

Visa ši pagalba NEMOKAMA! Ją teikia profesionalai ir savanoriai. Nuotolinė individuali ir grupinė pagalba teikiama telefonu, elektroniniais laiškais, „Skype“ ar kitomis informavimo priemonėmis.

Pagalbos galima kreiptis e. p. pagalba@neplanuotasnestumas.lt,
tel. 8 603 57912, daugiau informacijos – www.neplanuotasnestumas.lt

Druskininkų savivaldybės informacija