Nedelsk, pasitikrink sveikatą nemokamai!

Druskininkų pirminės sveiktos priežiūros centras (PSPC) kviečia nemokamai pasitikrinti sveikatą pagal penkias prevencines programas. Reikia kreiptis  tiesiogiai į savo šeimos gydytoją arba slaugytoją, kurie suteiks visą reikiamą informaciją (kada atvykti, ar priklauso, kokius tyrimus reiks atlikti ir pan.). 

Taip pat informaciją jums operatyviai gali suteikti prevencinių programų koordinatorė Rasa  telefonu +37065926366.

PSPC veikia SMS žinučių pacientų informavimo sistema, primenanti mūsų savivaldybės žmonėms apie galimybę pasinaudoti prevencinėmis programomis.

SMS žinutė yra atsakingas priminimas – priminimas pasitikrinti patiems ir paraginti tai padaryti artimuosius, draugus. Gavę šią žinutę ,neskubėkite ištrinti, prašome susisiekti su koordinatore Rasa, kuri operatyviai užregistruos pasitikrinimui.

 Prevencinių programų koordinatorė sakė, jog kiekvieną dieną ji siunčia  žinutes tam tikrų grupių žmonėmis, informuodama apie galimybę nemokamai pasitikrinti sveikatą pagal prevencines programas.

„Labai kviečiu druskininkiečius PSPC registratūroje  (tel. 8313 52289) atnaujinti savo kontaktinę informaciją, kad juos pasiektų informacija apie galimybę pasitikrinti pagal vieną ar kitą programą, tai itin svarbu“, — pasakojo koordinatorė Rasa.

Ji sakė, jog pacientus aktyviai  pasitikrinti kviečia   ir telefonu.

„Dažnas padėkoja už pakvietimą, tačiau neretai juntamas keistas požiūris į pakvietimą pasitikrinti: „Kol man neskauda, tol neatvyksiu pasitikrinti“. Vyrus sunkiau prisikviesti programoms, kai kurie jaunesnio amžiaus žmonės apskritai skeptiškai vertina prevencines programas, nes yra įsitikinę, jog jauniems žmonėms sveikata negali šlubuoti“, — pasakojo Rasa.

Kaip pavyzdį mūsų šalies gyventojams, ji pateikė Skandinavijos šalių patirtį prevencinių patikrinimų srityje, kur žmonės noriai ir atsakingai dalyvauja prevencinėse programose ir laiku užbėga rimtiems susirgimams už akių. 

„Nelaukite, kol pajusite ligos simptomus, pasinaudokite galimybe nemokamai pasitikrinti sveikatą, kad galėtumėte ir toliau džiaugtis gyvenimu, juk prevencija – nieko nekainuoja“, — sakė Rasa.